Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ursa
Budowa domu - na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać?
Budowa domu to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Wymaga ono odpowiedniego planowania i dobrej organizacji. W trakcie tego procesu pojawia się wiele dylematów związanych z wyborem materiałów i technologii. Jednym z głównych pytań, które warto sobie zadać, jest to, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać w trakcie budowy. Odpowiedź na to pytanie może mieć kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji domu w przyszłości.
Styropmin
Formowanie spadków dachowych na dachu płaskim
Wybór dachu zazwyczaj jest pochodną wyboru stylu domu. Czasem warto jednak odwrócić kolejność i najpierw zastanowić nad dachem, a potem poszukać odpowiadającego nam projektu. Dach płaski ma bowiem kilka zalet, które w obecnych - wrażliwych na kwestie oszczędności i klimatu - czasach warto wziąć pod uwagę.
Austrotherm
Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu szarego styropianu
Dane z raportów ONZ za 2020 rok wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient and Resilient Buildings and Construction Sector). Niecałe 30% to tzw. operacyjny ślad węglowy czyli taki, który powstaje w trakcie eksploatacji budynków, pozostałe 10% dotyczy zużycia energii niezbędnej do pozyskania surowców, produkcji materiałów budowlanych, ich zabudowy i późniejszej rozbiórki, czyli wbudowanego śladu węglowego.
Termo Organika
Ulga termomodernizacyjna 2023 - nie zapomnij skorzystać z odliczania!
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2022. Właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą odliczyć od podstawy opodatkowania do 53 tys. zł na wydatki związane z termomodernizacją istniejącego budynku. Uwaga, każdy z małżonków ma swój limit, dlatego małżonkowie mogą odliczyć łącznie 106 tys. zł.
KREISEL Technika Budowlana
Jak kłaść płytki na płytki?
Przy remoncie łazienek, korytarzy często musimy się zmierzyć ze starymi płytkami. Nie zawsze trzeba je usuwać. Jeśli dobrze trzymają się podłoża i jest trochę miejsca można przykleić płytki na płytki. Dzięki temu znacznie przyspiesza się prowadzenie prac.
Paroc
Jak naprawić usterki elewacji po zimie?
O tej zimie można krótko powiedzieć, że była... nietypowa. Gwałtowne przejścia od aury iście wiosennej do siarczystych mrozów - i z powrotem. Błyskawiczne ocieplenie, skutkujące nawet kilkunastostopniowymi wahnięciami temperatury w ciągu doby. Wreszcie - ulewy, grad oraz śnieżyce. To wszystko mogło się odbić negatywne na elewacjach wielu polskich domów i obiektów. Na jakie typowe usterki zwrócić baczniejszą uwagę? Jakie prace warto podjąć wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy?
Lakma
Nowoczesne okładziny ścienne - panele kwarcowe Francesco GUARDI Collezione
Panel kwarcowy Francesco GUARDI Collezione jest nowatorską formą okładzin ściennych stanowiącą doskonałą alternatywę dla naturalnych płyt kamiennych czy ceramicznych. Panele odporne są na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, naprężenia termiczne, zabrudzenia oraz korozję biologiczną. Okładziny są łatwe w montażu, nie obciążają elewacji i nie wymagają specjalnych systemów mocowania.
Paroc
Adaptacja poddasza nieużytkowego według firmy Paroc
Podczas urządzania nie można zapomnieć o odpowiednio zaizolowanych ścianach, mających niebagatelny wpływ na komfort termiczny i akustyczny domowników.
Paroc
Jakie płyty zastosować do konstrukcji szkieletowych?
Konstrukcje szkieletowe zyskują coraz większą popularność. Niezwykle ważna jest kwestia termoizolacji, bowiem wykorzystanie właściwego materiału będzie miało wpływ na komfort mieszkania.
Austrotherm
Co wybrać - ocieplenie przegrody zewnętrznej metodą ETICS czy tzw. fasady wentylowanej?
Podstawową rolą elewacji jest ochrona cieplna przy jednoczesnym zabezpieczeniu budynku przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ale jest to także walor estetyczny nadający atrakcyjny wygląd i niepowtarzalny charakter danemu obiektowi.
ROCKWOOL
Poprawne ocieplenie poddasza wełną skalną - sprawdzone rady eksperta
Zanim przystąpimy do termoizolacji poddasza użytkowego, musimy dokonać wyboru odpowiedniego materiału ociepleniowego. Czym powinien się charakteryzować idealny produkt? Izolując tę wymagającą część budynku powinniśmy stosować przede wszystkim materiały pewne i sprawdzone, czyli takie, które na rynku funkcjonują z powodzeniem od wielu lat.
TECHNONICOL
Zastosowania wełny w płytach
Wełna mineralna w płytach jest bardzo trwałym materiałem izolacyjnym. Jest odporna na rozciąganie, stosunkowo sztywna i gęsta, dzięki czemu świetnie spełnia swoją rolę. Montowana jest przede wszystkim na ścianach, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Jakie inne powierzchnie warto ocieplić wełną mineralną w płytach?
Styropmin
Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, dlaczego lambda jest tu kluczowa
Ile ciepła zatrzymuje w środku domu izolacja termiczna? To pytanie jest tak proste, że w zasadzie wszyscy wiemy, że nie da się na nie odpowiedzieć, bez uwzględniania wielu czynników. Ale też dotyka kluczowej cechy styropianu - izolacyjności. Warto więc o niej wiedzieć coś więcej.
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Jak prawidłowo wykonać montaż nadproża?
W wielu przypadkach, przy izolowaniu nadproży, nie ma technologicznej możliwości wykonania tzw. pustki powietrznej (która ma kluczowe znaczenie w zastosowaniu Aluthermo® np. w dachach).
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Wybierz cienką izolację Aluthermo® do ocieplenia ścian w domu, biurze czy magazynie
Aluthermo® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, jest polecana do izolacji ścian, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku. Nie dochodzi wtedy do konieczności pogrubiania ściany na zewnątrz czy znacznej utraty powierzchni użytkowej od środka pomieszczeń. Co istotne, zastosowanie Aluthermo®, nie wiąże się z ryzykiem kondensacji pary wodnej. Oprócz ścian murowanych czy betonowych, izolację Aluthermo® warto zastosować w budynkach szkieletowych lub modułowych. A dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.