Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 100258
Bolix - Chemia budowlana, systemy ociepleń

Bolix Chemia budowlana, systemy ociepleń

Zobacz firmę w innym dziale: Masy i mieszanki tynkarskie
Telefon 33 475 0 600, 801 650 222
E-mail marketing@bolix.pl
Adres Stolarska 8, 34-300 Żywiec
BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych. ... Czytaj więcej
Bolix

BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.

Stawiamy na innowacyjność i jakość naszych produktów, dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat EN-ISO 9001:2015 i EN-ISO 14001:2015, przyznany przez firmę Global Group. Potwierdzeniem renomy firmy BOLIX i oferowanych przez nas rozwiązań jest przyznanie bezspoinowym systemom ociepleń marki BOLIX opartym na styropianie Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA).

Ocieplenia i docieplenia BOLIX to rozwiązania przetestowane w wielu badaniach laboratoryjnych, charakteryzujące się parametrami znacznie przewyższającymi analogiczne parametry konkurencji.

System ociepleń BOLIX oparty na tynku silikonowym BOLIX SIT został nagrodzony w 2017 roku prestiżowym godłem Teraz Polska

W 2017 roku nasz system oparty na tynku silikonowym został nagrodzony prestiżowym godłem Teraz Polska, przyznawanym przedsiębiorstwom, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

Uhonorowany system oparty na tynku silikonowym to przede wszystkim uniwersalne, ekonomiczne i łatwe w realizacji rozwiązanie dociepleniowe. Możemy go zastosować niezależnie od materiału termoizolacyjnego ze względu na swoją paroprzepuszczalność. Wyprawa tynkarska cechuje się bardzo niską nasiąkliwością powierzchniową, posiada także zwiększoną elastyczność.

Dzięki zastosowaniu tynku silikonowego BOLIX SIT cały system uzyskuje powłokę o wyjątkowej trwałości, hydrofobowości co powoduje, że elewacja staje się odporna na zabrudzenia oraz niesprzyjające zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Efekt samoczyszczenia tynku jest szczególnie ceniony w dużych aglomeracjach, gdzie ryzyko zabrudzeń jest znacznie większe. Przy zastosowaniu siatki pancernej BOLIX HD 335/S oraz kleju dyspersyjnego możemy osiągnąć najwyższą odporność na uderzenia powyżej 120 J!

W skład nagrodzonego systemu ociepleń wchodzą: klej BOLIX Z , U, UZ, UZB; płyty styropianowe; klej do warstwy zbrojącej BOLIX U, UZ, UZB, KD; siatka z włókna szklanego BOLIX HD 158/S, BOLIX HD 174/S; siatka pancerna BOLIX HD 335/S; podkład tynkarski BOLIX SIG KOLOR; silikonowa wyprawa tynkarska BOLIX SIT oraz elementy uzupełniające tj: listwy cokołowe, profile narożnikowe, listwy kapinosowe, dylatacyjne, przyokienne itp.

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum