Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
Kontrola stanu ścian zewnętrznych po zimie - jak naprawić typowe usterki?
Dbanie o stan ścian zewnętrznych po zimie to klucz do utrzymania domu w dobrej kondycji. Regularne kontrole i odpowiednie naprawy pozwolą uniknąć poważniejszych problemów i zapewnią estetyczny wygląd budynku przez wiele lat. Dowiedz się, jak przeprowadzić kontrolę stanu ścian zewnętrznych po zimie i naprawić typowe usterki. Sprawdź nasze praktyczne porady i zadbaj o swój dom!
Paroc
Jak uniknąć typowych błędów i pułapek podczas ocieplania fasad wentylowanych?
W ostatnich latach fasady wentylowane stały się coraz bardziej popularne ze względu na liczne ich zalety. Ich kluczowym elementem jest szczelina wentylacyjna, która zapewnia suchy stan przegrody. Jednak aby cieszyć się bezproblemowym funkcjonowaniem takiej konstrukcji, należy zwrócić szczególną uwagę na konkretne aspekty, zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji.
Paroc
Czy ocieplać ściankę kolankową na poddaszu?
Dachy skośne to w polskim budownictwie mieszkaniowym najczęściej spotykany sposób na zwieńczenie ostatniej kondygnacji domu, która często służy za dodatkową przestrzeń mieszkalną. Jak odpowiednio dobrać oraz poprawnie wykonać izolację ścian kolankowych i więźby dachowej?
Paroc
Jak sprawić, żeby na poddaszu było ciepło zimą i chłodno latem?
Projektowanie dachu skośnego wymaga uwzględnienia wielu czynników, by zapewnić maksymalną efektywność energetyczną i komfort użytkowania. Oto kluczowe aspekty, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze wyniki w izolacji termicznej i optymalizacji przepływu powietrza.
Dryvit Systems USA (Europe)
Jak uniknąć wysoleń na elewacji wykonanej w technologii ETICS i jak je usunąć?
Wysoleń na elewacjach wykonanych w technologii ETICS można uniknąć, stosując odpowiednie materiały i techniki budowlane. W artykule przedstawiamy skuteczne metody zapobiegania oraz usuwania wysoleń, dzięki którym Twoja elewacja pozostanie estetyczna i trwała przez wiele lat. Poznaj sprawdzone rozwiązania i ciesz się pięknym wyglądem fasady swojego domu.
PPHU STYRO Jacek Przetakiewicz
Czym przykleić elementy dekoracyjne ze styropianu?
Boniowanie na budynku, gzymsy, łuki, pilastry, litery i kolumny – styropianowe zdobienie budynków na zewnątrz i wewnątrz tworzy zupełnie nową jakość, ożywiając płaskie, nudne powierzchnie ścian i elewacji. Aby wykonać trwały montaż takich elementów, należy wybrać takie kleje, które są dedykowane do styropianu i nie rozpuszczają go.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Isolink ® TA-H i TA-D - żelbetowe ściany warstwowe bez mostków termicznych
Firma Schöck, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Schöck Isolink® TA-H i TA-D (dawniej Schöck Thermoanker), które ze względu na swoje parametry termiczne stanowią doskonała alternatywę dla stosowanych tradycyjnie elementów stalowych. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Wybierasz wełnę do ocieplenia domu? Zwróć uwagę na współczynnik lambda!
Sezon na prace termomodernizacyjne ruszył pełną parą. Dzięki m.in. dotacjom z rządowego programu „Czyste Powietrze” tysiące Polaków ociepli w tym roku swoje domy. Duża część wybierze do tego celu wełnę mineralną, która nie tylko zapewnia ciepło zimą i przyjemny chłód latem, ale także odznacza się wysoką paroprzepuszczalnością i gwarantuje bezpieczeństwo podczas pożaru. Zastanawiając się nad konkretnym produktem, warto zwrócić uwagę na wartość deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła, który zapisywany jest symbolem λD (lambda).
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Jak ważna jest odpowiednia zaprawa klejowa przy pracach elewacyjnych w systemie ETICS?
Wraz z przyjściem wiosny i towarzyszącym jej wzrostem temperatur ruszają prace elewacyjne. Dla ich trwałości i jakości szczególne znaczenie ma wybór właściwej zaprawy klejowej. W zależności od tego na jaki produkt się zdecydujemy, jesteśmy w stanie nie tylko sprawniej przeprowadzić renowację czy termomodernizację, ale też uzyskać dodatkowe korzyści, np. w postaci paroprzepuszczalności czy odporności na skrajne warunki atmosferyczne. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się podczas tego typu prac jest zaprawa klejowa weber KS126.
Grupa Fasada System Sp. z o.o.
Co zrobić ze starym styropianem?
Styropian, lekki i wszechstronny materiał, jest nieodłącznym elementem zarówno budownictwa, jak i opakowań. Po zakończeniu jego użytkowania pojawia się jednak pytanie: jak właściwie pozbyć się starego styropianu? Odpowiedź zależy od jego rodzaju i czystości.
Styropmin
Oszczędzaj ciepło i pieniądze: Pełne ocieplenie domu krok po kroku
Popularne jest przysłowie mówiące, że "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". W miarę postępu w dziedzinie materiałów izolacyjnych, okazuje się, że coraz bardziej dotyczy to styropianu. Chociaż może on być używany w jednym domu, różne elementy konstrukcyjne wymagają odmiennych rozwiązań.
Dryvit Systems USA (Europe)
Czym najlepiej malować elewacje? Przewodnik po wyborze idealnej farby elewacyjnej
Wybór odpowiedniej farby elewacyjnej to kluczowy element każdego projektu malarskiego na zewnątrz, mający ogromny wpływ na trwałość i estetykę budynku. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, różniących się składem, właściwościami i efektem końcowym. Artykuł przybliża kilka popularnych opcji, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej elewacji.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
"Nowe zasady w Programie Czyste Powietrze. Co ma największy wpływ na rachunki za ogrzewanie?
Zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie 22 kwietnia, dotyczą przede wszystkim jakości pomp ciepła oraz kotłów. Zgodnie z nowymi zasadami będą one mogły być wybierane tylko spośród tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM). Eksperci ISOVER twierdzą, że to słuszny kierunek, ale jednocześnie przypominają, że sama wymiana źródła ciepła nie przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie, jeśli wcześniej budynek nie zostanie poddany termomodernizacji. A wielu Polakom przede wszystkim zależy na oszczędnościach.
Dryvit Systems USA (Europe)
Co to jest metoda ETICS?
System ocieplania budynku metodą ETICS (inaczej BSO - Bezspoinowy System Ociepleń) ma za zadanie poprawić izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych i tym samym doprowadzić do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię wykorzystywaną do jego ogrzewania lub chłodzenia. Aby ten system był trwały i niezawodny, czyli zachowywał swoje właściwości oraz spełniał stawiane przed nim wymagania techniczno-użytkowe przez lata, bardzo ważna jest jego odpowiednia aplikacja.
Bauter
Czy farba termoizolacyjna zastąpi styropian?
Świat budownictwa nieustannie ewoluuje, poszukując rozwiązań sprzyjających lepszemu wykorzystaniu energii i minimalizujących wpływ na środowisko. Wśród tych innowacji pojawia się farba termoizolacyjna, znana jako technologia Bauter. Czy ma ona jednak potencjał całkowitego wyparcia tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian?