Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Ogrzewanie podłogowe w pokoju dziecka
Planując pokój dziecięcy w nowym domu, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, jednak najważniejszą z nich jest zapewnienie zdrowych warunków dla rozwoju pociechy. Wielu rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe wpłynie korzystnie na organizm dziecka. Zdecydowanie tak, jednak pod warunkiem właściwego wykonawstwa.

Zastosowanie i funkcje świetlików dachowych
Naturalne światło słoneczne to najlepsze dla ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia oświetlenie, dlatego też powinniśmy dążyć do tego, aby było go w naszym życiu jak najwięcej. Niestety nie zawsze istnieje możliwość optymalnego dostosowania ilości okien w budynku do potrzeb jego użytkowników.

W jaki sposób łatwo poprawić jakość powietrza w domu i zadbać o zdrowie naszych najbliższych?
Pomimo funkcjonowania programów wspierających walkę ze smogiem, zanieczyszczenie powietrza wciąż pozostaje w Polsce problemem aktualnym. Według ostatniego rankingu opracowanego przez Światową Organizację Zdrowia aż 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce.

Jak wykonać izolację podłogi pływającej?
Międzykondygnacyjne stropy betonowe z reguły skutecznie zabezpieczają wnętrza budynków przed dźwiękami powietrznymi. Aby podwyższyć standard akustyczny, a w efekcie uzyskać "ciche" wnętrze, należy również zadbać o prawidłową izolację od dźwięków uderzeniowych, dochodzących z pomieszczeń usytuowanych nad nami. W tym celu tradycyjnie zaleca się zastosowanie podłogi pływającej. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak tego dokonać, a także jakich często popełnianych błędów należy się wystrzegać.

Dlaczego warto zamontować moskitierę?
Moskitiera okienna to dobry i sprawdzony sposób, aby zabezpieczyć się przed natrętnymi i niebezpiecznymi owadami, takimi jak muchy, osy, pszczoły, komary czy szerszenie. Są one szczególnie uciążliwie w sezonie letnim, zwłaszcza gdy wieczorami otwieramy okna, aby schłodzić nasze wnętrza.

Dlaczego warto połączyć okna PCV i aluminiowe drzwi przesuwne?
Okna aluminiowe czy z PCV? Wielkogabarytowe przeszklenia i prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne czy atrakcyjna cena i doskonałe parametry termoizolacyjne? Już nie musisz wybierać! Czas odrzucić stereotypy i postawić na modne i nowoczesne połączenie stolarki PCV i ślusarki aluminiowej w tym samym budynku.

Jak prawidłowo zaizolować dach skośny?
Izolując dach skośny należy pamiętać o tym, aby stosować zawsze układ dwuwarstwowy (jedna warstwa pomiędzy krokwiami, druga poniżej).

Dlaczego warto wybrać styropian firmy Styropmin?
Przy porównywalnych cenach na rynku, otrzymujemy towar o gwarantowanej jakości, estetycznie opakowany i prawidłowo oznakowany, dostarczony na miejsce i na czas. Możemy też liczyć na profesjonalną obsługę przed i posprzedażową.

Ogród zimowy z aluminium - czy warto wybrać konstrukcję z tego materiału?
Choć ogrody zimowe wciąż nie stały się powszechne w Polsce, coraz więcej osób się na nie decyduje. Trudno się dziwić, tzw. wiecznie zielone pokoje mają bowiem wiele zalet, w tym te dotyczące naszego komfortu życia. Pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale i tworzą całoroczną, bogatą w roślinność strefę wypoczynku. Zanim jednak zdecydujemy się na własną oranżerię, warto zastanowić się nad materiałem, z którego zostanie ona wykonana. Znakomicie sprawdzi się tu aluminium, które często okazuje się najlepszym wyborem pod kątem późniejszej eksploatacji.

Montaż podwalin pod oknami i drzwiami w systemach SP, GN, GT
Montaż konstrukcji aluminiowych ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania okien i drzwi. Dzięki podwalinom można uzyskać stabilne i szczelne i bardzo "ciepłe" (pod względem wilgoci, termiki i przedmuchów) połączenie ślusarki aluminiowej z budynkiem.

Jak poprawnie wbudować bloczki Isomur® Plus?
Termoizolacyjne bloczki cokołowe Isomur® Plus jako pierwsza warstwa ścian(ocieplenie podłogi na gruncie lub stropu nad piwnicą / garażem od strony pomieszczenia ogrzewanego).

Jak określić kierunek otwierania drzwi?
Wybierając drzwi często zastanawiamy się, które mamy wybrać lewe, czy prawe. W jaki sposób je odróżnić?

Co warto wiedzieć o izolacji cokołu?
Ze względu na położenie w przyziemiu cokół uchodzi za jeden z trudniejszych do ocieplenia elementów budynku. Jakich zasad przestrzegać i jak dobrać materiały, aby stworzyć trwałą warstwę izolacji w tej strefie?

Dlaczego wybieramy dobre okna z PCV?
Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa się produkcja okien z tworzyw sztucznych. Tendencji tej towarzyszy stabilny wzrost sprzedaży stolarki Premium na rynku polskim. Wynika to m.in. z rosnącej świadomości odbiorców, że energooszczędne okna i drzwi o wysokim standardzie jakości przynoszą realne oszczędności przez wiele lat.