Połączenie natury i technologii pozwala na uzyskanie wyjątkowych właściwości gotowych wyrobów. Mieszanie naturalnych odłamków różnych rozmiarów oraz stosowanie pigmentów pozwala na uzyskanie dużej gammy wzorów i odcieni. Parapety z konglomeratów charakteryzują się podwyższoną odpornością na zarysowania, udarnością oraz wytrzymałością na zginanie.
Wypełnienie żywicami pozwala na uzyskanie bardzo niskiej porowatości. Konglomeraty są "cieplejsze" i lżejsze od naturalnych kamieni. Dodatkowo charakteryzują się niższą ceną. Konglomeraty kwarcowe odporne są na wyższe temperatury (190°C).
W celu zapewnienia długotrwałego wyglądu i funkcjonalności parapetów z konglomeratu należy po zamontowaniu dogłębnie je wyczyścić. Służą do tego specjalne preparaty czyszczące do konglomeratów. Konglomeraty marmurowe przed zastosowaniem należy zaimpregnować. Impregnat wniknie w pory oraz utworzy powłokę ochronną.
Dobrym rozwiązaniem jest zakup usługi impregnacji na etapie zamawiania parapetów. Większość substancji stosowanych w domu nie powoduje uszkodzenia powierzchni. Należy szczególnie unikać substancji kwasowych, rozpuszczalników, alkoholi oraz mocnych zasad.
W każdym przypadku należy bezzwłocznie usunąć plamy poprzez obfite spłukanie ciepłą wodą. Do okresowego czyszczenia najlepsze są środki o neutralnym pH, ciepła woda i miękka ściereczka.
źródło i zdjęcia: JARO-MAX