Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować?

Konglomeraty stosowane na parapety można podzielić na marmurowe i kwarcowe. Konglomerat marmurowy jak sama nazwa mówi składa się w 92-95% odłamków marmuru, z kolei konglomerat kwarcowy składa się z 90-93% kwarcu. W obu przypadkach pozostałą część stanowią żywice i pigmenty.

Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować?
JARO-MAX Sp. z o.o. Sp.k. Parapety
www.jaro-max.com
JARO-MAX Sp. z o.o. Sp.k. Parapety
Dane kontaktowe:
+48 77 427 02 75
Wolności 33, 46-030 Murów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Połączenie natury i technologii pozwala na uzyskanie wyjątkowych właściwości gotowych wyrobów.  Mieszanie naturalnych odłamków różnych rozmiarów oraz stosowanie pigmentów pozwala na uzyskanie dużej gammy wzorów i odcieni. Parapety z konglomeratów charakteryzują się podwyższoną odpornością na zarysowania, udarnością oraz wytrzymałością na zginanie.

Konglomerat Bianco Carrara
Konglomerat Bianco Carrara

Wypełnienie żywicami pozwala na uzyskanie bardzo niskiej porowatości. Konglomeraty są "cieplejsze" i lżejsze od naturalnych kamieni. Dodatkowo charakteryzują się niższą ceną. Konglomeraty kwarcowe odporne są na wyższe temperatury (190°C).

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne JARO-MAX - ciekawe wzornictwo, uniwersalność, bogata kolorystyka!

W celu zapewnienia długotrwałego wyglądu i funkcjonalności parapetów z konglomeratu należy po zamontowaniu dogłębnie je wyczyścić. Służą do tego specjalne preparaty czyszczące do konglomeratów. Konglomeraty marmurowe przed zastosowaniem należy zaimpregnować. Impregnat wniknie w pory oraz utworzy powłokę ochronną.

Produkty do konserwacji parapetów - dowiedz się więcej

Dobrym rozwiązaniem jest zakup usługi impregnacji na etapie zamawiania parapetów. Większość substancji stosowanych w domu nie powoduje uszkodzenia powierzchni. Należy szczególnie unikać substancji kwasowych, rozpuszczalników, alkoholi oraz mocnych zasad.

W każdym przypadku należy bezzwłocznie usunąć plamy poprzez obfite spłukanie ciepłą wodą. Do okresowego czyszczenia najlepsze są środki o neutralnym pH, ciepła woda i miękka ściereczka.

źródło i zdjęcia: JARO-MAX