Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Termo Organika
Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!
Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii.
Izolacja - Jarocin
Dach skośny zabezpieczony membraną bitumiczną AlfaBIT
Papa lub membrana bitumiczna układana na deskowaniu jest jedyną całkowicie wodoszczelną warstwą dachu skośnego i to właśnie ona chroni dom przed przemakaniem. Ten kluczowy element pokrycia dachowego musi być trwały i odporny m.in. na uszkodzenia mechaniczne. Istotnym czynnikiem jest również optymalna cena.
BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
Jakie panele słoneczne wybrać na dach?
Branża fotowoltaiczna w naszym kraju nieustannie się rozwija, coraz więcej gospodarstw domowych i firm dąży do tego by stać się niezależna energetycznie. Realizuje lub planuje inwestycje w fotowoltaikę, tym samym szukając odpowiedzi na pytanie, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Jakie panele słoneczne będą odpowiednie na konkretny dach?
Braas
Przegląd i konserwacja dachu
Przeglądy dachu nie są po to, by go naprawiać, ale po to, by upewnić się, że wszystko z nim jest w porządku i że sprosta trudnym warunkom atmosferycznym w nadchodzącym sezonie.
Gamrat SA
Jak montować podsufitkę?
Do wyboru są dwa warianty - montaż podsufitki bezpośrednio do wystających końców krokwi lub na dodatkowym ruszcie, w płaszczyźnie prostopadłej do ściany domu.
Saint-Gobain Glass Polska
Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń w centrum miasta?
Rozmieszczenie okien w domu ma znaczenie, a ich wielkość nie tylko determinuje ilość naturalnego światła w pomieszczeniach, lecz także znacząco wpływa na temperaturę we wnętrzach. W dużych ośrodkach miejskich dostęp do naturalnego światła może ograniczać ciasna zabudowa, sąsiedztwo wysokich obiektów lub niewielka powierzchnia działki budowlanej.
BRUK-BET
Czym się różnią ściany działowe od ścian nośnych?
Zarówno w budynkach wielokondygnacyjnych, jak i jednokondygnacyjnych, pojawiają się elementy konstrukcyjne takie jak ściany działowe i ściany nośne. Każda z nich wznoszona jest w nieco innych celach. Zanim zaczniemy jakiekolwiek prace związane ze ścianą, należy się upewnić, z jakim jej rodzajem mamy do czynienia.
Botament Systembaustoffe
Hydroizolacje reaktywne BOTAMENT® RD alternatywą dla mas bitumicznych i zapraw mineralnych
W ciągu ostatnich lat branża budowlana przeżyła niesamowity rozwój, a impulsów do niego wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny postęp technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, tarasów i balkonów czy ścian piwnic.
Styropmin
Czy jesień to dobry czas na termomodernizację domu?
O jakiej porze roku najlepiej wykonać termomodernizację budynku? Pytania wynikają z faktu, że każdy dom jest inny i wymaga właściwych, dostosowanych rozwiązań. Termin w jakim można wykonywać prace jest jednak uniwersalny dla każdego budynku i jesteśmy w stanie jednoznacznie go określić.
Baumit
Co zrobić, aby mikroklimat wnętrz wspomagał naszą odporność i dobre samopoczucie?
Dbałość o mikroklimat wnętrza, który ma wpływ na nasze samopoczucie i kondycję, ląduje zazwyczaj na samym końcu listy zadań, bo przecież nowo powstały budynek z założenia jest bezpieczny. Niestety to mit – zła jakość powietrza w zamkniętych przestrzeniach, zbyt wysoka lub niska wilgotność czy nieprzyjemny zapach występują nie tylko w starych budynkach z poprzedniej epoki. Choć nie widać go na pierwszy rzut oka, to problem dotykający także współczesnego budownictwa.
Vetrex
Duże przeszklenia w domu - jakie okna wybrać?
Wielkoformatowe przeszklenia stały się znakiem rozpoznawczym współczesnych domów. Wyglądają one bardzo efektownie, a jednocześnie rozświetlają wnętrza i zapewniają poczucie nieograniczonej przestrzeni. Podpowiadamy, jakie możliwości projektowe stwarzają różne systemy okienne.
KRISHOME
Jakie przeszklenia sprawdzą się w oknach? ECLAZ, Securit Alarm, Priva-Lite, EGLAS
Przeszklenie, które stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa na poziom izolacji cieplnej, poprawia jakość ochrony przed hałasem, zapewnia dostęp do naturalnego światła. Warto więc wybrac szyby, które spełnią w największym stopniu nasze oczekiwania
Deceuninck Poland Sp. z o.o.
Elegant: profile okienne szyte na miarę
Profile okienne powinny łączyć w sobie wysoką jakość, wytrzymałość, świetne parametry izolacyjne, jak i atrakcyjny design. Profile okienne Elegant mają bardzo dobre właściwości izolacyjne - sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf nawet na poziomie 0,88 W/(m2.K)! (przy założeniu: skrzydło proste wzmocnione technologią ThermoFibra oraz rama 76 mm z wzmocnieniem termicznym Forthex).
OknoPlus
Jak dobór kolorów okien będzie się kształtować w najbliższych sezonach?
Rok 2021 i kilka następnych lat upłynie z pewnością pod znakiem ciemnych profili aluminiowych, które będą wybierane zarówno do projektów monochromatycznych, jak i do kontrastowych zestawień z jasną elewacją budynku. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście czerń, która już teraz bije rekordy popularności wśród architektów, doskonale sprawdzając się w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce.
wienerberger
Efektywność energetyczna budynku. Jak budować zgodnie z WT2021?
Budownictwo XXI w. stawia przed inwestorami wiele wyzwań. Decydując się na budowę wymarzonego domu, poza projektem, wyborem materiałów czy finansowaniem inwestycji, musimy mieć także na względzie rygorystyczne normy i wymagania budowlane. Od stycznia 2021 r. obowiązywać będą nowe zaostrzone przepisy dotyczące maksymalnego rocznego zapotrzebowania na energię oraz normy parametrów cieplnych budynku, w tym również ścian. Co każdy inwestor powinien wiedzieć o tych przepisach i jak może przygotować się na budowę domu spełniającego nowe wymogi?