Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak
Pęknięta szyba w oknie, co wtedy?
Dzisiaj pęknięcia szyb zdarzają się bardzo rzadko. Ale co zrobić, gdy ta nieprzyjemna sytuacja przydarzy się właśnie nam? Dlaczego tak się dzieje? Kto wtedy może pomóc? Poniżej odpowiedź na te nurtujące pytania.
Termo Organika
Jak zmienić dom w komfortową oazę w upalne dni?
Przełom lipca i sierpnia to okres największych upałów w Polsce. Szukamy wtedy schronienia w domu, ale bez ocieplenia mury szybko się nagrzewają i oddają ciepło do wewnątrz. Ten stan można jednak bardzo łatwo zmienić. Wystarczy wykonać termomodernizację.
Fakro
Jakie są korzyści z wymiany okien dachowych na nowe?
Okna dachowe FAKRO tworzywowo-aluminiowe stają się coraz bardziej popularne. Charakterystyczną cechą nowych okien dachowych wykonanych z PVC osłoniętych profilami aluminiowymi jest zmiana umiejscowienia rowka szpaltowego w profilu ościeżnicy. Sam kształt profilu został także zmieniony.
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak
Kiedy jest najlepszy czas na montaż rolet zewnętrznych?
Rolety zewnętrzne są coraz bardziej popularne. Ze względu na bardzo dużo korzyści, które oferują oraz bogaty wybór sposobów montażu osłon zewnętrznych, liczba zainteresowanych nieustanie rośnie. Często zadajemy sobie pytanie: kiedy najlepiej je montować? Czy koniecznie jeszcze w trakcie budowy? Czy montaż jest możliwy w gotowych obiektach? Poniżej odpowiedzi na te pytania.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Jak powstaje szyba zespolona? Dostawa, magazyn i cięcie
Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni okna. W przypadku dużych przeszkleń fasadowych mogą stanowić nawet 90% elewacji. Są one transparentne, ale mają wiele istotnych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Jak powstają szyby zespolone? Zapraszamy do pierwszej części cyklu z procesu produkcji szyby zespolonej.
Braas
Taśma uszczelniająca niezbędna w pracy dekarza
W pracy dekarza wszelkie załamania połaci, komin, okna dachowe oraz inne elementy ingerujące w połać są potencjalnym "punktem krytycznym". Niewłaściwa obróbka czy użycie materiału, który z czasem traci właściwości uszczelniające, powodują, że dach traci jedną z najistotniejszych funkcji, czyli SZCZELNOŚĆ. I tu z pomocą przychodzą taśmy uszczelniające, których nie może zabraknąć na liście zakupów materiałów do budowy dachu.
FINCO-STAL
Jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską?
Poszczególne elementy dachu wymagają konkretnej metody obróbki.
Aluprof S.A.
Wybieramy podtynkowe systemy roletowe
Rolety zewnętrzne zabezpieczają nie tylko przed wścibskimi sąsiadami. Kiedy jest gorąco chronią przed przegrzewaniem, a kiedy zimno przed utratą ciepła. Inwestycja w ich zakup zwraca się w niższych rachunkach i poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Czym się kierować przy wyborze rolet dla naszej inwestycji?
OKNOPLAST
Bezpieczny dom w wakacje
W końcu mamy wakacje, czas na błogi odpoczynek. Czekaliśmy na nie z utęsknieniem i chcemy teraz wolny czas wykorzystać jak najlepiej. Nie zapominajmy jednak by podczas naszej nieobecności zabezpieczyć wcześniej dom czy mieszkanie, nie martwiąc się później o dobytek.
Termo Organika
Co warto wiedzieć o ociepleniu fundamentów? Ciepły dom od podstaw
Planując termomodernizację domu warto pamiętać o fundamentach. W przypadku nieocieplonych fundamentów, w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku, może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie nawet pleśń.
Baumit
Chłodno latem, ciepło zimą - ocieplenie dobre na wszystko
Wybierając odpowiednie materiały budowlane jesteśmy w stanie zapewnić sobie komfortowe warunki mieszkaniowe. Eksperci zgodnie podkreślają – odpowiednie ocieplenie budynku, masywna konstrukcja ścian, zapewniająca stabilizację temperatury wewnętrznej oraz kształtujące przyjazny mikrolimat wykończenie wnętrz to najważniejsze kroki do postawienia na drodze do urzeczywistnienia wizji zdrowego mieszkania.
OknoPlus
Nie kupuj okien samemu. Zdaj się na firmowego doradcę OknoPlus
Źle dobrane okna do domu to pomyłka, która może sporo kosztować, dlatego wybór zawsze warto konsultować z fachowcem - przekonuje Mariusz Kudas, doradca klienta OknoPlus z 8-letnim doświadczeniem na tym stanowisku. Naszym zadaniem nie jest sprzedaż jak najdroższych produktów, tylko tych najlepiej dopasowanych. Pomagając klientom w optymalnym wyborze, prowadzimy z nimi długie rozmowy, poznając szczegóły inwestycji.
Vetrex
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze okien?
Właściwie dobrane okna nie tylko gwarantują wysoką izolacyjność cieplną oraz dużą ilość naturalnego światła, ale jednocześnie stanowią kreatywny element dekoracyjny. Vetrex podpowiada, na co zwrócić uwagę, by przez długi czas cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością.
Termo Organika
Sezon na termomodernizację w pełni. Postaw na grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada
Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja. Warto pamiętać, że im lepsze parametry przewodności cieplnej materiału do izolacji, tym więcej korzyści. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości styropian grafitowy, który charakteryzuje się najkorzystniejszą lambdą. Zimą spadną koszty ogrzewania, a latem - klimatyzacji.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Wymagania termiczne dla przeszkleń okiennych - o czym warto wiedzieć?
Wymagania termiczne dla okien zawarte są w „Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”. Zazwyczaj mówi się jednak tylko o wymaganiach związanych ze współczynnikiem przenikania ciepła, zapominając o innym ważnym parametrze - całkowitej przepuszczalności energii słonecznej „g”.