PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Brama garażowa musi zapewniać wysoką trwałość, gwarantującą wieloletnią bezproblemową eksploatację, dobry poziom ochrony antywłamaniowej i możliwie najlepszą izolację termiczną. Nie bez znaczenia jest też design odpowiednio wpasowany w styl architektoniczny budynku. Czym się kierować przy zakupie bramy garażowej? Dlaczego bramy GERDA TREND oraz PRESTIGE/PRESTIGE PLUS są dobrym wyborem?

Termoizolacja

Wysoki poziom izolacji termicznej ma znaczący wpływ na spowolnienie wyziębiania budynku, a więc też i na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Bramy GERDA TREND oraz PRESTIGE/PRESTIGE PLUS swoje właściwości termiczne zawdzięczają segmentowej, metalowej konstrukcji z wypełnieniem z pianki.

Bramy garażowe Gerda zapewniają znakomitą izolację termiczną i akustyczną
Bramy garażowe Gerda zapewniają znakomitą izolację termiczną i akustyczną

Brama TREND osiąga poziom termoizolacji na poziomie 1,35 W/(m2•K), natomiast PRESTIGE/PRESTIGE PLUS to już wynik 1,06 W/(m2•K), co można porównać do izolacji termicznej ściany o grubości odpowiednio 60 cm i aż 65 cm.

Takie osiągi to gwarancja skutecznej energooszczędności i komfortu cieplnego domowników w nawet najchłodniejsze dni w roku.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo gwarantowane przez bramę można rozumieć na dwa sposoby. Dobry model przede wszystkim powinien zapewniać wysoki poziom ochrony antywłamaniowej.

Brama garażowa powinna być spójna z wyglądem elewacji i dopasowana do stylu drzwi i okien
Brama garażowa powinna być spójna z wyglądem elewacji i dopasowana do stylu drzwi i okien

Na co dzień docenimy też bezpieczeństwo użytkowania, na które wpływa między innymi zastosowanie sprężyn zapobiegających przytrzaśnięciu palców czy uszkodzeniu rąk.

Design

Istotne jest, by brama garażowa wpisywała się w wygląd elewacji domu i dopasowała do stylu drzwi i okien. Pomaga w tym szeroka paleta wykończeń i kolorów, pozwalających na  dobranie pasującej do budynku wersji panelu czy struktury powierzchni.

Bramy garażowe marki Gerda produkowane są w aż dziesięciu kolorach standardowych oraz trzech kolorach drewnopodobnych, również z możliwością zamówienia w kolorze niestandardowym.

Gerda oferuje swoim klientom bogaty wybór kolorów i wzorów paneli w bramach segmentowych
Gerda oferuje swoim klientom bogaty wybór kolorów i wzorów paneli w bramach segmentowych

Bezawaryjność

Brama ma nam służyć latami. Musi być więc odporna na warunki atmosferyczne i posiadać dopracowany, bezawaryjny napęd. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, takich jak stal ocynkowana, nie poddaje się korozji i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Staranne wykonanie bram marki Gerda z najwyższej jakości materiałów zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Brama garażowa i drzwi do domu GERDA - zgrany duet

Wszystkie opisane warunki spełniają znakomite bramy garażowe GERDA TREND oraz PRESTIGE/PRESTIGE PLUS. Wykonane są z solidnych materiałów, z dbałością o energooszczędność, trwałość i bezpieczeństwo.

Dzięki tym parametrom i wielu opcjom wykończenia doskonale dopełniają się pod każdym względem z drzwiami do domu THERMO PRIME, THERMO PREMIUM i OPTIMA.

źródło i zdjęcia: Gerda