Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Wełniana fasada wentylowana - efektowna, ciepła i trwała
W jaki sposób wykonać termoizolację ściany zewnętrznej, która oprócz powstrzymania ucieczki ciepła zapewni też prawidłową wymianę pary wodnej z pomieszczenia? Jaki materiał termoizolacyjny należy wykorzystać i dlaczego? Przedstawiamy efektywne - a przy tym efektowne - rozwiązanie dla elewacji w technologii fasady wentylowanej.
Drewno klejone
Inwestorzy indywidualni, którzy w najbliższych miesiącach planują rozpocząć budowę domu, na pewno zastanawiają się, jakie drewno konstrukcyjne do budowy więźby wybrać. Poniższy poradnik ma ułatwić im dokonanie trafnego wyboru. Zwłaszcza, jeśli temat elementów i konstrukcji budowlanych jest dla nich świeży. Nowy dom powinien być wzniesiony z takich elementów konstrukcyjnych, aby przetrwał długie lata.
Termo Organika
Ekologia, oszczędność i komfort - 3 x TAK dla styropianu
Choć w kalendarzu już koniec wiosny, we wciąż zimne wieczory na zewnątrz czuć nieprzyjemny zapach wydobywający się z „kopciuchów”. Za jakiś czas to się wreszcie zmieni, bowiem rzeczywistość ewoluuje na naszych oczach w kierunku technologii, które zapewniają niskoemisyjne grzanie. Aby było skuteczne, konieczna jest solidna termoizolacja budynków. Jej parametry określają stosowne przepisy, natomiast wśród materiałów do ocieplania nadal prym wiedzie styropian. Ważne, by wybrać taki, który wytrzyma dekady, nie narażając właścicieli domów na kosztowne i niepotrzebne remonty.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jakie są korzyści wynikające z zastosowania wełny mineralnej w systemie ETICS?
Metodę lekką-mokrą i wełnę mineralną łączy wspólny mianownik - są to obecnie najpopularniejsze rozwiązania wśród wykonawców. Im częściej stosowany system, tym mniejsze ryzyko błędów. Za popularnością systemu ETICS, bazującego na wełnie mineralnej, stoi szereg korzyści.
AWILUX Polska
O czym pamiętać wymieniając drzwi wejściowe?
Drzwi wejściowe powinny być dobrane do specyfiki domu oraz spełniać osobiste potrzeby. Są bowiem nie tylko wizytówka domu, ale także gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców. Ekspert z Firmy AWILUX - Rafał Buczek - podpowiada, na co zwrócić uwagę wymieniając drzwi wejściowe.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Jasno, ale w sam raz ciepło. Zastosowania szyb przeciwsłonecznych
Stały dostęp do światła słonecznego jest istotny w każdym budynku, ale jego duża ilość może przeszkadzać. Podobnie rzecz ma się z energią cieplną ze słońca, która może w miesiącach letnich prowadzić do wzrostu wydatków na klimatyzację. Oba problemy rozwiązuje szkło przeciwsłoneczne.
BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
Blacha trapezowa - rodzaje i zastosowanie
Blacha trapezowa cechuje się wytrzymałością, lekkością i sztywnością. Te cechy sprawiły, że zyskała spore grono zwolenników. Mimo, iż najpowszechniejsze wykorzystanie to pokrycie dachu, zastosowań blachy trapezowej jest wiele - elewacja, podsufitka bądź ogrodzenie.
Baumit
Czas na wiosenne porządki - zaczynamy od mycia elewacji
W miarę upływu czasu typowa elewacja wykończona cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym w naturalny sposób pokrywa się cząsteczkami brudu i traci swój urok. Dlatego co pewien czas warto ją umyć, zwłaszcza po zimie, podczas której nagromadziły się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu. Regularne dbanie o fasadę zabezpiecza przed powstawaniem trudnych do usunięcia zabrudzeń i rozwojem mikroorganizmów.
Styropmin
Który styropian jest lepszy: biały czy grafitowy?
Oszczędzanie energii to już nie szlachetna idea, a konieczność. Konkretne działania oraz obowiązki które dotyczą m.in. budujących domu zawarte zostały w Warunkach Technicznych 2021. W dostosowaniu się do nowych wymagań pomoże właściwe wykonanie ocieplenia budynku. Jak mądrze dobrać styropian, o który będzie oparty cały projekt ocieplenia?
KRISHOME
Przeprowadzamy się z pomocą KRISPOL
Nastała ta wyczekiwana chwila, czas opuścić stare lokum i przenieść się do nowego domu. Zamiast odczuwać dreszczyk emocji i radości stresujesz się przeprowadzką? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się na ten czas.
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak
Fakty i mity dotyczące dużych przeszkleń w domu
Okna i przeszklenia o dużym rozmiarze zdecydowanie wyróżniają budynek i są dowodem na nowoczesność. Bez dwóch zdań zwiększają ilość naturalnego światła, które wpada do budynku i optycznie powiększają wnętrze. Czy prawdą jest, że wielkoformatowe przeszklenia słabiej izolują i są łatwiejsze do pokonania przez włamywaczy?
BRUK-BET
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Vetrex
Jak dobrać i rozmieścić okna oraz drzwi tarasowe, by zużycie energii w domu było mniejsze?
Energooszczędne okna i drzwi tarasowe nie tylko chronią przed ucieczką ciepła, ale również zapewniają optymalne doświetlenie wnętrz i umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej do dogrzania pomieszczeń. Podpowiadamy, jak właściwie dobrać i rozplanować przeszklenia, by poprawić bilans energetyczny domu.
wienerberger
Czy da się żyć w "chorym" domu?
Pytanie brzmi, co to właściwie znaczy zdrowy dom? Intuicyjnie powiedzielibyśmy, że to ciepły, pełen światła budynek, najlepiej zbudowany z ekologicznych materiałów, w którym panuje dobry mikroklimat. Taki dom powinien być także funkcjonalny i wygodny do życia, a przy tym energooszczędny. Dla wielu z nas synonimem zdrowego domu są także suche ściany i brak pleśni.
Domondo.pl
Jak dobrać osłonę przeciwsłoneczną na taras i balkon?
Balkon i taras - nasze pokoje pod chmurką, są idealnym miejscem na wypoczynek po ciężkim dniu, bez konieczności oddalania się od domu. Mogą być azylem, w którym schowamy się z książką lub przyjemnym miejscem na zjedzenie posiłku czy relaks. Aby dobrze wypełniały swoją rolę, konieczna jest osłona przed słońcem i wiatrem. Czasem zachodzi także konieczność ukrycia się przed ciekawością sąsiadów czy przechodniów. Jaką osłonę wybrać?