Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Jak zatrzymać ciepło przy pomocy rolet zewnętrznych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Rozwiązaniem na poprawę izolacji termicznej w domu, mogą okazać się rolety zewnętrzne. Wielu osobom rolety kojarzą się ze zwiększeniem bezpieczeństwa i ochroną przed potencjalnymi złodziejami. Jednak rolety mają o wiele szersze zastosowanie i warto się temu przyjrzeć.

Rolety a izolacja termiczna

Rolety pełnią ważną rolę w izolacji termicznej, ponieważ dzięki nim zimą zmniejszają się koszty ogrzewania przez to, że budynek zyskuje dodatkową osłonę zabezpieczającą przed utratą ciepła.

Wg danych Centrum Badań i Rozwoju Drutex, współczynnik przenikania ciepła okna bez rolety wynosi 0,99 W/(m2K), natomiast parametr Uw tego samego okna z opuszczoną roletą spada do poziomu 0,75 W/(m2K).

Mniejsze opłaty za ogrzewanie

Rolety zewnętrzne chronią przed przedostaniem się zimna do pomieszczenia. Montując rolety, zmniejsza się jednocześnie zużycie energii, którą wykorzystuje się do ogrzania mieszkania lub domu.

W przestrzeni między szybą a roletą kumuluje się ciepłe powietrze, które tworzy dodatkową warstwę zmniejszającą przenikanie zimna do wnętrza i ucieczkę ciepła na zewnątrz. Ponadto lamele wypełnione pianką poliuretanową mają wpływ na oszczędzanie energii i polepszenie właściwości termoizolacyjnych.

Na jaką roletę się zdecydować?

Warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety od sprawdzonego producenta, aby rolety posłużyły przez długie lata.

W ofercie Drutex dostępne są systemy rolet zewnętrznych z PVC jak również aluminium, które można montować w budynkach nowych i starszych.

System nakładanych rolet z PVC jest zintegrowany z oknem i możliwy do zastosowania jedynie w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Z kolei system zewnętrznych rolet aluminiowych przeznaczony jest do montowania w budynkach już istniejących lub w trakcie budowy.

Nasze produkty odpowiadają wciąż rosnącym oczekiwaniom Klientów. Są nowoczesne, funkcjonalne i niezawodne. W ofercie posiadamy zarówno rolety z PVC jak i aluminiowe, które klient może dowolnie dobrać w zależności od swoich potrzeb. Przemyślana konstrukcja rolety została połączona z elegancką obudową i prowadnicą.

Płaszcz rolety, który zbudowany jest z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową gwarantuje dodatkową izolację termiczną. Natomiast bogata kolorystyka pancerzy i lameli sprawia, że możemy dopasować nasz produkt do praktycznie każdego stylu budynku oraz koloru elewacji - mówi Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Ochrona przed hałasem

Zastosowanie rolet zwiększa izolację akustyczną, oddzielając domowników od hałasów z zewnątrz. Dzięki roletom zewnętrznym na standardowych oknach PCV można wyciszyć pomieszczenie nawet o 4-5 dB. R

Rolety zewnętrzne posiadają także możliwość zamontowania moskitiery. W ofercie Drutex istnieje możliwość wyposażenia rolet w system sterowania za pomocą pilota, tabletu lub smartfona, więc można sterować nimi będąc również poza domem. System można zintegrować także z innymi urządzeniami działającymi w ramach wybranej technologii, jak np. sterowanie ogrzewaniem.

źródło i zdjęcia: Drutex

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum