Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Izolacja - Jarocin
Jak naprawić papę asfaltową na dachu płaskim?
Papy asfaltowe (bitumiczne) to popularne, dosyć tanie i trwałe pokrycie stropodachów budynków jedno- i wielorodzinnych. Po dłuższym czasie papy te ulegają jednak procesom starzenia, zużycia i uszkodzeniom mechanicznym. Czasami w pomieszczeniach na ostatnim piętrze po większej ulewie widoczne są nawet przecieki. Jest to sygnał, że przyszła pora na konserwację papy i przywrócenie szczelności pokrycia na kolejne kilka lat.
Ultrament
Uwaga na błędy przy hydroizolacji ścian fundamentowych
Trwałe zawilgocenie ścian i podłóg na gruncie sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych, które mogą zanieczyszczać powietrze wewnętrzne substancjami szkodliwymi dla zdrowia mieszkańców. W domach bez piwnic najważniejsza dla skuteczności ochrony przed wilgocią jest pozioma izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i podłóg na gruncie, która zapobiega podciąganiu wilgoci gruntowej przez materiały ścienne i beton. Jednak zdarza się nawet, że izolacji przeciwwilgociowej nie ma wcale, albo jest ułożona niestarannie (pęknięcia, przerwy), a w efekcie nieskuteczna.
Saint-Gobain Glass Polska
Przeszklenie idealne - multifunkcyjne i do zadań specjalnych - jak je zaprojektować?
Badania pokazują, że budynki w Polsce odpowiadają za ok. 38% emisji CO2 do atmosfery [1]. Przyczyną są nie tylko złe nawyki użytkowników obiektów - spora część odpowiedzialności spoczywa na materiałach wykorzystywanych do ich wzniesienia.
Soudal
Ciepły montaż okien. Jak uniknąć strat ciepła w domu?
Ciepły montaż okien jest współcześnie najlepszym sposobem instalacji okna w budynku. Co szczególnie ważne dla inwestorów rozwiązanie spełniają wymogi energooszczędności, zawarte w najnowszych Warunkach Technicznych. Dzięki niemu możliwe jest uniknięcie mostków cieplnych, a także przemarzania i przenikania wilgoci do wewnątrz. Warto wiedzieć, że prawidłowy montaż trójwarstwowy jest dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki systemowi SWS oferowanemu przez firmę Soudal.
Baumit
Czy system ociepleń budynku ma wpływ na zdrowy klimat wewnątrz?
Baumit oferuje wysokiej jakości systemy ociepleń na styropianie białym i grafitowym, wełnie mineralnej, a także rewolucyjnej płycie fenolowej. Wszystkie one nie tylko poprawiają efektywność energetyczną budynku, lecz także przyczyniają się do zapewnienia w pomieszczeniach przyjaznego mikroklimatu, wpisując się tym samym w założony przez firmę cel, by ludzie mieszkali ładnie, energooszczędnie, a przede wszystkim zdrowo.
URSA
Ocieplenie domu wełną mineralną URSA
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej uniwersalnych materiałów termoizolacyjnych produkowanych z surowców naturalnych. Jest ona z powodzeniem wykorzystywana w budownictwie, ponieważ skutecznie zapobiega utracie ciepła, odpowiednio minimalizując wymianę cieplną między budynkiem a zewnętrznym otoczeniem.
wienerberger
Jak wykonać pionowe słupy wzmacniające w popularnych ścianach 2-warstwowych Porotherm?
Porotherm 25 K P+W to nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger. Służy do wykonywania słupów żelbetowych w popularnych ścianach dwuwarstwowych murowanych w technologii tradycyjnej, czyli na zaprawę cementowo-wapienną. Gdzie i jak stosować nowy pustak oraz dlaczego warto skorzystać z systemowego rozwiązania marki Porotherm - wyjaśnia Mirosław Rzeszutko, Menedżer Produktu ds. Rozwiązań Ściennych w najnowszym filmie na kanale YouTube Wienerberger Polska.
AWILUX Polska
Dlaczego warto zainwestować w okna i drzwi klasy premium?
Podczas budowy lub generalnego remontu domu czy mieszkania musimy podjąć szereg ważnych decyzji - w tym wybrać odpowiadające naszym potrzebom okna i drzwi. Jest to bardzo ważny element planowania prac budowlanych, ponieważ dobrze dobrana, wysokiej jakości stolarka zagwarantuje nam wieloletnią wygodę i funkcjonalność jej użytkowania. O tym, dlaczego warto zainwestować w stolarkę okienno-drzwiową w klasie Premium opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.
Joniec®
Zabudowanie oraz pielęgnacja betonu - zasady i przedziały czasowe
Zalewanie bloczków betonem oraz dopilnowanie, by betonowy rdzeń nie popękał to jeden z ważniejszych elementów budowy. Beton powinien mieć klasę wytrzymałości nie niższą niż C20/25 oraz klasę ekspozycji XC1. Dodatkowo należy mieć na uwadze wymogi normy PN-EN 13670:2011 „Wykonywanie konstrukcji z betonu”.
OknoPlus
Okna energooszczędne na drodze do oddychania Czystym Powietrzem
Dlaczego prace termomodernizacyjne należy w dużej mierze oprzeć o wymianę drzwi i okien? Dlatego, że przez nieszczelną stolarkę ucieka nawet 20-30% ciepła. Zatem, zamiast każdej kolejnej zimy rozgrzewać kaloryfery i piece do czerwoności, owijać się szczelnie kocem i czekać na rachunki jak na skazanie, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać letnie miesiące na inwestycję, która zwróci się nam z nawiązką.
Bostik
Czym jest spawanie na zimno i jak je przeprowadzić?
Nieumyślne wpadki prowadzące do uszkodzenia domowego sprzętu przytrafiają się każdemu. Miksera lub odkurzacza z pękniętą obudową nie trzeba jednak spisywać na straty. Z pomocą przychodzą nowoczesne kleje, dzięki którym możemy uzyskać efekt tak zwanego spawania na zimno. Ekspertka z firmy Bostik udziela cennych porad dotyczących naprawy szkód.
Braas
Czy klasyczna dachówka jest lepsza od blachodachówki?
Dekarze często słyszą pytanie o zalety dachówki i blachodachówki. O ile każdy materiał ma swoje słabe i mocne strony, tak jednoznaczna odpowiedź, która jest lepsza nie jest prosta. Do udzielenia rzetelnej odpowiedzi należałoby zapoznać się z projektem, budżetem i lokalizacją domu. O zaletach funkcjonalnych i montażowych dachówek ceramicznych, betonowych oraz blachodachówek mówi doświadczony wykonawca dachów, uczestnik branżowego programu SUPERDEKARZ.
URSA
Wszystko o wełnie mineralnej - kolor, parametry i właściwości
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Nadaje się do stosowania w wielu miejscach - na dachach i poddaszach, na posadzkach i ścianach. Zalety tego materiału są naprawdę liczne, więc duża popularność nie dziwi. Jakie parametry decydują o jej wysokiej jakości? Czy kolor wełny ma znaczenie?
Domondo.pl
Jak mierzyć i montować moskitiery? Krótkie wyjaśnienie
Mierzenie i montowanie moskitier to nic trudnego! Z artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać, jakie elementy trzeba uwzględnić i jak się do tego zabrać. Notka nie jest instrukcją, ale w prosty sposób wyjaśnia, jak będzie przebiegał proces pomiaru oraz montowania siatki przeciw komarom. Zajmie to dosłownie 5 minut!