Z czego powinny być wykonane rolety zewnętrzne?
Kluczową sprawą jest fakt, czy szukamy rolet, które mają zostać zamontowane w nieruchomości już istniejącej czy też będącej w trakcie budowy. Uniwersalną wydaje się być tutaj wykonana z aluminium roleta adaptacyjna, którą montuje się na elewacji lub we wnęce okiennej. Dla odmiany, rolety nakładane z PVC lub styropianowe są montowane łącznie z oknem. Jest to więc możliwe albo na etapie budowy domu albo wymiany stolarki okiennej w budynku już istniejącym. Alternatywą dla obu rozwiązań mogą być żaluzje fasadowe, które można zamontować na domu nowym bądź modernizowanym.
W naszej ofercie rolety pojawiły się w 1997 roku, czyli już 3 lata po uruchomieniu przez nas produkcji okien z PVC. Rozwijając więc technologicznie i koncepcyjnie okna, mogliśmy jednocześnie wprowadzać najnowocześniejsze rozwiązania także w przesłonach, dbając o spójność tych produktów pod wszystkimi względami. Dziś posiadamy w ofercie zarówno rolety adaptacyjne jak i nakładane, a ostatnio wprowadziliśmy też zupełnie nowy produkt - żaluzje zewnętrzne. Wszystkie te produkty zawierają nasze autorskie rozwiązania i powstały w naszym dziale badań i rozwoju, a produkowane są na najnowocześniejszych dostępnych na świecie maszynach i urządzeniach. Dzięki temu klienci otrzymują wyjątkowy produkt pozwalający na jego użytkowanie przez wiele lat – mówi Marcin Kloska, dyrektor ds. handlowych w Drutex SA.
Wymiary i możliwości dostępu rolet zewnętrznych
Rozważając zakup rolet powinniśmy zwrócić także uwagę na oferowane przez producenta skrzynki, a przede wszystkim na dostępne wymiary, możliwości dostępu, czyli tzw. rewizji, czy też na ich spójność kolorystyczną (istotne przede wszystkim w roletach adaptacyjnych). Równie istotne są dostępne szerokości i kolory lameli.
Rolety od lat zyskują na popularności. Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem tych produktów i wyposażaniem ich w dodatkowe funkcje, stąd też choćby włączenie ich do systemów inteligentnego zarzadzania domem (tzw. smart home), czyli umożliwienie sterowania nimi za pomocą smartfonu czy tabletu. Nasze rolety można także wyposażyć w moskitiery, co dodatkowo poprawia komfort mieszkań i domów – dodaje Marcin Kloska.
Właściwości termoizolacyjne rolet zewnętrznych
Wartym zauważenia jest fakt, że stosowana w lamelach specjalna pianka termoizolacyjna, a ponadto możliwość zastosowania skrzynki styropianowej (w przypadku rolet nakładanych) znacząco poprawiają osiągane parametry w zakresie izolacji termicznej pomieszczeń, co jest dodatkowym argumentem w trosce o obniżenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację.
Rolety stanowią również dodatkową ochronę przed włamaniem. Już samo ich zamontowanie stanowi kolejną barierę do pokonania dla potencjalnych rabusiów, a tym samym spowolnienia ich działania, co obniża ryzyko wizyty nieproszonych gości. Ponadto wyposażenie rolet w funkcje inteligentnego zarzadzania pozwala na to, aby otwierały się one i zamykały się o różnych porach, pozorując naszą obecność w domu również podczas naszej nieobecności.
źródło i zdjęcia: Drutex