Pozwól sobie na relaksującą, długą kąpiel pod prysznicem bez wyższych opłat!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Pozwól sobie na relaksującą, długą kąpiel pod prysznicem bez wyższych opłat!

Od teraz mężczyzna będący głową rodziny będzie miał pewność, że dla niego również wystarczy ciepłej wody. Nierzadko zdarza się, że z jednego podgrzewacza wody korzysta cała rodzina niemal w tym samym czasie. Z reguły na początku kąpią się dzieci, następnie żona, a mężowi ciepłej wody może już nie wystarczyć...

aktualizacja: 2022-01-10 12:15:06
ECOMAX

Brzmi znajomo? Za energię płacimy wciąż coraz więcej, zwłaszcza gdy korzystamy z niej częściej. Przyjrzyjmy się rozwiązaniu, które pomoże zniwelować powyższy problem, a także pozwoli nie tylko na realne (i niemałe!) oszczędności, ale też pomoże uniknąć nagłych niespodzianek. Dodatkowo zapewni jeszcze więcej, nawet bardzo długich, komfortowych kąpieli dla wszystkich domowników, bez dodatkowych opłat.

Innowacyjny rekuperator wody ZYPHO odzyska energię grzewczą z wykorzystanej wody ciepłej, trafiającej wraz z kosztownym ciepłem do odpływu prysznica. To ekologiczne i całkowicie bezobsługowe rozwiązanie zwróci się nam bardzo szybko, znacząco wydłuży czas kąpieli oraz obniży opłaty za ciepłą wodę przy ogrzewaniu gazowym, olejowym, elektrycznym czy pompie ciepła - nawet o 67%!

Rekuperator wody ZYPHO

Woda po dotarciu do odpływu wciąż jest ciepła!

Biorąc poranny prysznic ustawiamy pożądaną temperaturę wody, korzystając z zasobów energii grzewczej. W przypadku standardowej instalacji, odpływająca woda gorąca trafia do kanalizacji "zabierając" ze sobą bezpowrotnie wykorzystane przez nas ciepło. Ono tymczasem wciąż jeszcze uwalnia się wewnątrz rur, choć na tym etapie nie ma już dla nas użytkowej wartości. Zadaniem systemu ZYPHO jest to ciepło skutecznie odzyskać.

Wystarczy wyobrazić sobie dość prosty proces, dzięki któremu poprzez opatentowaną konstrukcję rekuperatora, przepływają jednocześnie dwa strumienie wodne - zimny - dopływowy z zewnątrz oraz ciepły - ogrzany, wprost z naszego odpływu. W tym momencie dochodzi do odzyskania ciepła, które "przechodząc" przez rekuperator ogrzewa dopływającą wodę zimną. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim to, iż trafia do nas woda o wyższej temperaturze, dzięki czemu zużyjemy mniej wody ciepłej i więcej jej pozostanie w zbiorniku - skorzysta z tego większa ilość osób! Co równie ważne - ograniczymy wyraźnie emisję szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania paliw grzewczych. Same urządzenia nie są zasilane, a do skutecznego działania potrzebują jedynie bieżącego przepływu wody.

Infografika: Jak działa rekuperator wody?

Rekuperatory ZYPHO to wyjątkowo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które jest w pełni dostosowane do restrykcyjnych wymagań standardu domów pasywnych. Oznacza to, iż ich działanie skutecznie, niskim kosztem ogranicza zużycie energii oraz generowanie codziennych obciążeń emisyjnych, co potwierdzone zostało niemieckim certyfikatem Passive House. Dla przykładu 4-osobowa rodzina, dzięki rekuperatorowi wody ZYPHO, zaoszczędzić może aż do 1200 kWh rocznie. Cena jednej kWh w 2021 roku średnio wyniosła 0,74 zł. Zatem przy takim modelu rodziny możemy oszczędzić aż do 888 zł rocznie! Ponadto każda osoba zyska znacznie więcej ciepłej wody podczas codziennych kąpieli.

Infografika: Zużycie wody - odkręcasz i oszczędzasz!

Zalety rekuperatorów wody ZYPHO:

  • komfort wielu, nawet bardzo długich kąpieli bez zwiększania opłat za ciepłą wodę i bez ryzyka, że jej zabraknie;
  • idealne dla rodzin z dziećmi oraz miejsc z dużym natężeniem ruchu typu siłownie, hotele, szpitale itd.;
  • bezpieczne i higieniczne - certyfikowane na występowanie bakterii Legionella;
  • całkowicie bezobsługowa praca - rekuperator działa w momencie odkręcenia wody i bez użycia prądu;
  • prosty serwis - stosowanie biokreta raz na pół roku;
  • mniejsze rachunki za ciepłą wodę, przy 4-osobowej rodzinie oszczędność aż do 888 zł!
Rekuperator ZYPHO pozbawiony jest energochłonnego systemu zasilania, a do jego prawidłowego działania wystarczy przepływ bieżącej wody. Chroni środowisko naturalne, obniża rachunki za energię i komfortowo przedłuża czas kąpieli z ciepłą wodą - mniej jej zużywamy i wystarcza jej na dłużej, dla wszystkich!

Zasada działania rekuperatora do wody - płynność i skuteczność.

Systemy ZYPHO doskonale sprawdzą się w mieszkaniach i domach, należy jedynie dobrać model odpowiedni do charakterystyki budynku oraz codziennych potrzeb. Montuje się je w rejonie odpływu kanalizacyjnego, pod brodzikiem, odpływem liniowym lub wanną. Budowa urządzenia jest stosunkowo prosta - jego sercem jest opatentowany wymiennik ciepła, w którym zużyta woda oddaje swoje ciepło bieżącej zimnej wodzie z zewnątrz, z wodociągu lub studni, zwykle o temperaturze około 10°C.

Podczas gdy przepływa ona przez rekuperator, dzięki ciepłu zużytej wody odpływającej (średnio 38-40°C), jej temperatura wzrasta nawet do 35°C, zanim jeszcze zostanie zmieszana z bieżącą wodą gorącą lub podgrzaną w podgrzewaczu. W obu przypadkach "nowej" wody ciepłej zużyjemy po prostu znacznie mniej (a więc więcej oszczędzimy!). Warto podkreślić, iż w ten sposób odzyskujemy wyłącznie samo ciepło - zużyta woda nie miesza się (nie ma styczności!) z dopływającą wodą świeżą.

Podłącz i zyskaj jeszcze więcej ciepłej wody!

Urządzenie montuje się przeważnie pod podłogą łazienki, ewentualnie w pomieszczeniu na niższej kondygnacji - na przykład w piwnicy, pod łazienką (rekuperator pionowy P65). Podgrzana w rekuperatorze woda może być kierowana bezpośrednio do kranu, gdzie będzie mieszała się z wodą gorącą, albo do domowego podgrzewacza, dzięki czemu zużyje on mniej energii niezbędnej dla uzyskania optymalnej temperatury do kąpieli. Może też trafić jednocześnie do kranu i podgrzewacza, co jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem i przełoży się na największe oszczędności.

Wybierz rekuperator dla siebie

Pionowy rekuperator ZYPHO P65 ze stali nierdzewnej z powodzeniem sprawdzi się zarówno w dużych domach o kilku kondygnacjach (aby go zamontować, potrzeba wolnej przestrzeni o wysokości co najmniej 180 cm), jak i w obiektach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu (siłownie, hotele, pensjonaty, szpitale itp.). Można go podłączyć zarówno do baterii, jak i do podgrzewacza wody ciepłej - wówczas zwrot energii cieplnej może osiągnąć nawet 80%! Co więcej, do tego rekuperatora zamontować można aż dwa równoległe odpływy (z zachowaniem odległości nie większej niż 5 m).

Rekuperatory poziome Zypho IZI 30 i IZI 40 przeznaczone są do mieszkań i mniejszych domów, także parterowych. Są niewielkie - ich długość wynosi około 55 cm, a wysokość montażowa - zaledwie 9 cm. Oszczędność energii wynosi tu odpowiednio 30% i 40%, wykonane są z miedzi, która świetnie przewodzi ciepło i mogą mieć wolny (12,5 l/min) lub szybki (25 l/min) przepływ zużytej wody.

Rekuperatory poziome Zypho

Ponadto do rekuperatorów poziomych dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych:

  • do wanien - gotowy zestaw z automatycznym syfonem przelewowym,
  • do pryszniców - odpływ liniowy ZYPHO z filtrem i uziemieniem (w rozmiarach 70, 80 lub 90 cm).

Dostępny jest też odpływ centralny z uziemieniem oraz odpływ do brodzików z potrójnym filtrem na włosy.

Odpływ liniowy ZYPHO z filtrem i uziemieniem

Mimo intensywnej eksploatacji system rekuperacji nie wymaga inwazyjnego serwisowania i częstej konserwacji, służy bowiem do tego biokret, który stosuje się nie rzadziej niż raz na pół roku. Ważny jest fachowy montaż, który choć prosty, wymaga pewnego doświadczenia. Jeśli zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób, urządzenie posłuży nam skutecznie przez długi czas.

Bydgoska firma Ecomax jest wyłącznym dystrybutorem innowacyjnych, wysoce skutecznych rekuperatorów wody portugalskiej marki ZYPHO, umożliwiających odzysk ciepła ze zużytej gorącej wody.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
ECOMAX