Woda w domu - zdrowa, smaczna, bez kamienia!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Woda w domu - zdrowa, smaczna, bez kamienia!

Woda wypływająca z domowych kranów często jest wodą twardą. Nie zawsze też odpowiada nam jej smak, zapach lub wygląd, co skutecznie zniechęca domowników do picia kranówki. Jej jakość poprawi odpowiednio dobrana stacja uzdatniania wody. Takie urządzenie przyczyni się także do zmniejszenia wydatków związanych z utrzymaniem domu.

aktualizacja: 2022-11-21 09:47:27

Jakość wody, z której korzystamy w domu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na domowy budżet. W jaki sposób? Najczęstszym problemem, z jakim borykają się użytkownicy wody wodociągowej jest jej twardość. W twardej wodzie nie rozpuszczają się dobrze środki czyszczące, przez co są mniej skuteczne i zużywamy ich więcej, niż powinniśmy.

Twarda woda pozostawia również osady z kamienia, których usunięcie wymaga regularnego stosowania drogich środków czystości. Wytrącające się z twardej wody osady kamienne odkładają się na elementach grzejnych, skracając żywotność sprzętów AGD. Obniżają też efektywność urządzeń grzewczych, powodując wzrost kosztów ogrzewania nawet o 20%. Niezadowalający smak, zapach lub wygląd wody z kranu sprawiają z kolei, że rezygnujemy z picia kranówki na rzecz kilkuset (!) razy droższej wody butelkowanej. Wszystko to skutkuje wzrostem wydatków z domowego budżetu.

Instalacja automatycznego filtra wstępnego EcoWater Smart Filter ze zmiękczaczem EcoWater eVOLUTION
Instalacja automatycznego filtra wstępnego EcoWater Smart Filter ze zmiękczaczem EcoWater eVOLUTION

Sprawdzony sposób na miękką wodę

Rozwiązaniem problemu twardej wody jest montaż zmiękczacza, czyli urządzenia, które usuwa z niej jony odpowiedzialne za twardość. Dzięki niemu do wszystkich punktów poboru trafia już odpowiednio zmiękczona, pozbawiona kamienia woda. Inteligentne zmiękczacze EcoWater eVOLUTION charakteryzują się bardzo ekonomiczną pracą, zapewniając do 75% niższe roczne koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi zmiękczaczami. Urządzenia sterowane są przez inteligentne oprogramowanie, które "uczy się" zachowań domowników, a następnie dostosowuje swoją pracę do ilości zużywanej wody.

Elementem zwiększającym komfort użytkowania zmiękczaczy eVOLUTION jest moduł WiFi, dzięki któremu użytkownik może otrzymywać powiadomienia sms lub email m.in. o kończącej się soli w zbiorniku, nadmiernym zużyciu wody, jak i przypomnienia o przeglądzie. Wysłana przez zmiękczacz informacja o wykrytym przecieku może również uchronić przed kosztownymi skutkami zalania domu lub mieszkania. Aplikacja do obsługi zmiękczacza pozwala także analizować zużycie wody, a tym samym bardziej świadomie i oszczędnie korzystać z jej zasobów w domu.

Zmiękczacz wody EcoWater eVOLUTION
Zmiękczacz wody EcoWater eVOLUTION

Smaczna woda z kranu bez kamienia

Jeśli problemem jest zarówno twardość wody, jak i jej niezadowalający smak czy zapach, sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż stacji uzdatniania typu 2w1, jak eVOLUTION Refiner. Urządzenie to posiada wszystkie zalety zmiękczacza wody, a dzięki zintegrowanemu filtrowi z węglem aktywnym jednocześnie poprawia jej walory smakowe oraz zapachowe. W ten sposób stacja kompleksowo uzdatnia wodę w domu, pozbawiając ją kamienia i zapewniając zarazem domownikom smaczną wodę do picia prosto z kranu. Pozwala tym samym zrezygnować z kupowania drogiej wody w nieekologicznych plastikowych butelkach.

Urządzenie 2w1 od EcoWater-eVOLUTION Refiner
Urządzenie 2w1 od EcoWater-eVOLUTION Refiner

EcoWater Systems Poland Sp. z o.o.
ul. Logistyczna 7, Dąbrówka k/Poznania
62-070 Dopiewo
www.ecowater.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły