Purmo pod napięciem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-07-13 12:54:33
Purmo pod napięciem

Oferta grzejników marki Purmo została poszerzona o zupełnie nową kategorię – grzejniki elektryczne. Dwa rodzaje urządzeń, płytowe oraz granitowe, są propozycją dla osób planujących montaż lub modernizację elektrycznej instalacji grzewczej.

Elektryczne ogrzewanie często nie jest już tylko koniecznością wynikającą np. z braku dostępu do gazu. Systemy takie są jednymi z tańszych pod względem inwestycyjnym (nie trzeba martwić się o pomieszczenie na kotłownię ani budować kosztownego komina).

MenaiPonadto można łatwo dostosować instalację do późniejszych zmian w zapotrzebowaniu na ciepło np. w przypadku rozbudowy domu. Do rozwiązań dostępnych na rynku dołączyły teraz dwa rodzaje grzejników elektrycznych Purmo: płytowe Menai, Adonara i Sumba oraz niezwykle eleganckie grzejniki granitowe Likoma. Wszystkie charakteryzują się łatwą i szybką regulacją temperatury, praktycznie nie wymagają obsługi i pracują bezgłośnie. A przy tym – jak wszystkie grzejniki Purmo – wykonano je z dbałością o estetykę.

Elektryczne płyty

Zwolennikom klasycznych rozwiązań Purmo proponuje elektryczne grzejniki płytowe. Linia składa się z trzech modeli. Menai L E  to klasyczny grzejnik płytowy w wersji elektrycznej z ożebrowaniem konwekcyjnym.

Adonara E przeznaczona jest do montażu w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych, nie ma ożebrowania konwekcyjnego.

Adonara

Z kolei model Sumba sprawdzi się w pomieszczeniach zagrożonych pożarem - posiada stałe podłączenie elektryczne (bez termostatu i włącznika) oraz wysoki stopień ochrony IP 65, aby zminimalizować możliwość zaprószenia ognia. Wszystkie modele można kupić w kolorze białym z palety RAL. Są wykonane z wysokogatunkowej stali i wypełnione olejem mineralnym lub ekologicznym olejem roślinnym.

O ich funkcjonalności decyduje elektroniczny, pracujący bezgłośnie termostat, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcja przeciwzamrożeniowa. Dostępne są w wersjach jedno- lub dwupłytowej, a zakres wymiarów pozwoli z łatwością dobrać odpowiednie urządzenie.

Grzejniki zostały fabrycznie wyposażone są w zestaw zawieszeń oraz złącze elektryczne i moduł przyłączeniowy. Można ponadto zamówić grzejnik z wtyczką podłączany bezpośrednio do gniazdka elektrycznego lub urządzenie zasilane napięciem 400 V. W zależności od rodzaju i rozmiaru ceny mieszczą się w przedziale od 480 do 1239 zł.

Ciepły granit

LikomaDla zwolenników wyszukanego stylu i efektownej aranżacji wnętrz Purmo przygotowało grzejniki elektryczne Likoma w formie płyt z konglomeratu granitowego. Ich niespotykana faktura sprawia, że grzejnik zupełnie nie przypomina tradycyjnego urządzenia. Dzięki kamiennej powierzchni może w zależności od wystroju wnętrza wyglądać zarówno niezwykle elegancko, jak i całkiem awangardowo.

Cztery wysmakowane kolory: biel, szarość, piaskowy oraz grafit pozwolą uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne. Granitowe grzejniki są dostępne w wersji poziomej (Likoma H) oraz pionowej (Likoma V). Urządzenia pionowe dostępne są także w wersji łazienkowej z chromowanymi lub białymi relingami na ręczniki.

Oczywiście grzejniki Likoma są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Płyta grzejna grubości 15 mm oddaje większość ciepła na drodze promieniowania. Wyposażone są w termostaty i zestaw zawieszeń, a także - podobnie jak grzejniki płytowe - mają zabezpieczenia przeciw przegrzaniem oraz funkcję przeciwzamrożeniową. Aby utrzymać czystą formę, elektroniczny termostat został ukryty za grzejnikiem, z jego prawej strony. Zakres cen w zależności od wymiarów grzejnika: od 1782 zł do 2861 zł.

 

Wszystkie grzejniki elektryczne Purmo są wyposażone w elektroniczne regulatory temperatury. Można ją dzięki temu łatwo dostosować do potrzeb użytkowników i na przykład obniżać w wybranych przedziałach czasowych - gdy wychodzimy do pracy lub na noc. Grzejniki natychmiast dostosowują zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania ciepła, reagując na zmianę temperatury już o 0,1 stopni C. Zapewnia to znaczącą oszczędność energii.

Dla naszego komfortu ważny będzie fakt, że grzejniki elektryczne Purmo pozwalają stworzyć przyjazny dla użytkownika klimat we wnętrzu. Podczas, gdy większość grzejników elektrycznych dostępnych na rynku charakteryzuje się wysoką temperaturą elementów grzejnych, w grzejnikach marki Purmo temperatura powierzchni nie przekracza 80 stopni.

Nie wysuszają więc powietrza. Ponadto oddają ciepło głównie na drodze promieniowania, dzięki czemu w pomieszczeniu nie ma nieprzyjemnego zapachu przypalanego kurzu oraz problemów z jego nadmierną cyrkulacją. Polecane są zatem dla alergików i osób uczulonych na kurz.
Grzejniki elektryczne Purmo, podobnie jak wszystkie produkty tej marki, są objęte 10-letnią gwarancją. Na elementy elektryczne udzielana jest 2-letnia gwarancja.

Dane techniczne:

Adonara E
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno
Wypełnienie: olej mineralny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 495, 695, 775, 815, 1175, 1215, 1495, 1575, 1775, 1815 mm
Moc cieplna: 300-1600 W

 

Menai L E
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno
Wypełnienie: olej roślinny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 420, 620, 700, 780, 980,1060, 1180, 1420, 1700, 1940, 2340 mm
Moc: 300-2000 W
Zakres regulacji temperatury: 7-30oC

 

Sumba
Materiał: głęboko tłoczna blacha niskowęglowa walcowana na zimno FePO1
Wypełnienie: olej mineralny
Wysokość grzejników: 300, 500 mm
Długość grzejników: 440, 640, 720, 840, 960, 1000, 1080, 1280, 1480 mm
Moc cieplna: 300-1600 W

 

Likoma V E (wersja pionowa)
Materiał: konglomerat granitu
Wysokość grzejników: 800-2400 mm
Szerokość grzejników: 300 i 400 mm
Moc cieplna: 400-1200 W

 

Likoma H E (wersja pozioma)
Materiał: konglomerat granitu
Wysokość grzejników: 300,400, 600 mm
Długość grzejników: 400 -2400 mm
Moc cieplna: 400-1200 W

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Rettig Heating

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny