Jak zabudować odpływ prysznicowy tuż przy ścianie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak zabudować odpływ prysznicowy tuż przy ścianie?

Aktualnym trendem w nowoczesnych łazienkach jest wyposażenie kabiny prysznicowej w atrakcyjny odpływ zamiast brodzika - wygodniejsze wejście pod prysznic, a przy tym bardzo nowoczesny wygląd. Podłoga prysznica wykonana z tych samych płytek, co pozostała część łazienki daje wrażenie jeszcze bardziej otwartej i większej przestrzeni.

aktualizacja: 2021-08-10 10:37:02

Co zrobić jeśli odpływ prysznica musi być zlokalizowany przy samej ścianie? Wybrać możemy spośród 2 opcji - odpływ szczelinowy bądź ścienny. Najlepiej przeanalizować dostępne rozwiązania na konkretnym przykładzie.

Odpływ szczelinowy Linearis Infinity

Linearis Infinity jest najnowszym odpływem szczelinowym w ofercie marki KESSEL. Doskonale sprawdzi się w lokalizacji tuż przy ścianie. Możliwy jest wybór spośród aż pięciu rodzajów wykończenia powierzchni. Dostępny jest w siedmiu długościach w przedziale od 800 do 1 600 mm, ale w miarę potrzeb można go dowolnie przedłużać lub skrócić, a nawet dopasować indywidualnie do układu płytek (dzięki nasadzie przesuwanej również w dwóch płaszczyznach i na boki). Zastosowanie praktycznego systemu łączenia na wcisk pozwala na połączenie ze sobą kilku odpływów - zarówno w linii prostej, jak też w trzech zakresach kątów.

Odpływ Linearis Infinity zachwyca różnorodnością kolorów, jak i sposobem wykończenia powierzchni - klasyczna szczotkowana lub polerowana stal nierdzewna, niezwykła miedź, brąz lub czerń.

Montaż odpływu prysznicowego Linearis Infinity jest sprawą niezwykle prostą, gdyż zestaw zawiera nie tylko wszystkie elementy samego odpływu, ale także praktyczne akcesoria ułatwiające zabudowę.

Dzięki niewielkiej wysokości zabudowy wynoszącej jedynie 60 mm Linearis Infinity jest najniższym odpływem prysznicowym na rynku. Mimo to zapewnia wysokie parametry przepływu wynoszące nawet 0,5 l/s. Wariant o wysokości zabudowy 90 mm gwarantuje przepływ nawet do 0,8 l/s.

Odpływ szczelinowy Linearis Infinity - instalacja i zabudowa

Przy projektowaniu łazienki można teraz planować również wykorzystanie naroży i urzeczywistniać niesamowite pomysły.

Odpływ szczelinowy Linearis Infinity - aranżacja
Odpływ szczelinowy Linearis Infinity - aranżacja
Odpływ ścienny Scada - aranżacja
Odpływ ścienny Scada - aranżacja

Odpływ ścienny Scada

Drugą opcją jest odpływ ścienny Scada - znakomite połączenie nowoczesnego designu i funkcjonalności. Minimalistyczną formę można urozmaicić opcjonalnie podświetleniem LED w dowolnym kolorze. Kreuje ono w łazience naprawdę wyjątkową atmosferę i pozwala na przyjemny relaks po ciężkim dniu. Odpływ zamontowany w ścianie nie dość, że nie zakłóca układu płytek na podłodze, to w jeszcze mniejszym stopniu ingeruje w aranżację pomieszczenia, szczególnie gdy wykorzystamy pokrywę do wypełnienia płytkami. Montaż w ścianie jest łatwiejszy i ma niewątpliwą dodatkową korzyść - bez problemu można zastosować ogrzewanie podłogowe w całej łazience.

Odpływ Scada z pokrywą prostą ze stali nierdzewnej
Odpływ Scada z pokrywą prostą ze stali nierdzewnej

Odpływ Scada nadaje się idealnie nie tylko do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych, ale również podczas renowacji istniejących instalacji. Wszystko dzięki najwyższej jakości materiału, niewielkiej wysokości zabudowy wynoszącej 80 mm oraz nóżkom montażowym, które umożliwiają perfekcyjne wyrównanie.

Odpływ ścienny Scada LED - instalacja i zabudowa

Daniel Bogutyn
Specjalista ds. Marketingu KESSEL Sp. z o.o.
Na zdjęciu otwierającym: odpływ prysznicowy Linearis Infinity

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA