Dobra hydroizolacja to nie tylko folia w płynie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-05-22 11:31:39
Dobra hydroizolacja to nie tylko folia w płynie

Na szczęście co raz więcej inwestorów rozumie, jak ważne jest wykonanie hydroizolacji przed położeniem płytek, zwłaszcza w łazience.

W pobliżu wanny lub umywalki, w kabinie prysznicowej, czyli w miejscach narażonych na zachlapanie lub dłuższe zamoczenie, fugi nie stanowią pełnej ochrony przed wnikaniem wody i wilgoci pod okładziny ceramiczne.

W łazience, w której nie zastosowano hydroizolacji, czyli nie uszczelniono podłoża pod płytkami przed wnikaniem wody i wilgoci mogą pojawić się z czasem nieestetyczne i niezdrowe wykwity i zagrzybienie. Co więcej, jeśli wilgoć wejdzie głęboko w mury, zagrzybienie może pojawić się w sąsiednich pomieszczeniach, co w ekstremalnych sytuacjach może doprowadzić do uszkodzenia struktury tynku a czasami nawet ściany.

Dobra hydroizolacja to nie tylko znana większości folia w płynie, którą nanosi się wałkiem na całe powierzchnie ścian i podłóg. Uszczelnienie podłoża przed wnikaniem wilgoci wymaga nieprzerwanego zamknięcia powierzchni, co nie jest takie łatwe szczególnie na krawędziach połączeniu ściany z podłogą, w narożach oraz wzdłuż przebiegu dylatacji, to jest w miejscach, które mogą ulegać niewielkim odkształceniom, co z kolei może prowadzić do zerwania szczelności położonej folii.

Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie w tych miejscach taśm, narożników i mankietów hydroizolacyjnych. Najlepiej stosować kompletny system hydroizolacji jednego producenta, wówczas mamy pewność, że folia w płynie jest kompatybilna z pozostałymi elementami uszczelniającymi. Wykonane są one z elastycznego, wodoszczelnego elastomeru pokrytego włókniną poliestrową.

Produkty te gwarantują nam całkowitą wodoszczelność oraz bardzo dobre, trwałe połączenie z hydroizolacją. Mogą zatem przejmować naprężenia w newralgicznych miejscach oraz doskonale chronią przed wnikaniem wody i wilgoci. Staranne wykonanie kompletnej hydroizolacji, łącznie z zabezpieczeniem trudnych miejsc, oznacza profesjonalne podejście do wykończenia łazienki oraz daje inwestorom gwarancję, że będą mogli cieszyć się nią przez wiele długich lat bez konieczności usuwania niepożądanych skutków jej użytkowania.

Leszek Rudek,
Produkt Manager Knauf

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje