Idealna łazienka w 3 krokach!? To możliwe!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Idealna łazienka w 3 krokach!? To możliwe!

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Powinna być funkcjonalna, a także bezpieczna, bez wszechobecnej chemii. Jak ją stworzyć? O czym warto pamiętać? Przeczytaj wskazówki, dzięki którym osiągniesz idealną, łazienkową przestrzeń.

Zainwestuj w bezpieczne produkty!

W trosce o zdrowie swoje i Twoich bliskich przed zakupem produktów do sprzątania czy akcesoriów do łazienki warto zapoznać się z ich składem. Okazuje się, że najbardziej niebezpieczną substancją wykorzystywaną do sprzątania łazienki jest chlor w środkach czyszczących. Może podrażniać drogi oddechowe i skórę. Takie produkty trzeba stosować w rękawiczkach i w miarę możliwości wietrzyć później pomieszczenie.

Dlatego, warto zastąpić je dostępnymi na rynku ekologicznymi środkami do czyszczenia toalet bez chloru, np. na bazie antybakteryjnego eukaliptusa, mięty czy tymianku. Z kolei, w przypadku akcesoriów, najbardziej niebezpieczne są przedmioty niewiadomego pochodzenia - z targowisk czy od niesprawdzonych sklepów z internetu. Zatem, najlepiej robić zakupy u producentów, do których mamy zaufanie. Ich produkty są testowane w różnorodnych warunkach (temperatura, wilgoć, obciążenie), by upewnić się, że nie będzie z nimi nieprzewidzianych problemów.

Taki sposób działania prezentuje firma CORAM, która w swoim portfolio ma renomowanych producentów akcesoriów do łazienek m.in.: TIGER czy SEALSKIN. Przykładowo w katalogu Tiger można znaleźć nawet drobne akcesoria łazienkowe, jak uchwyty, pojemniki i wieszaki z 10-letnią gwarancją - dzięki temu nie trzeba ich stale wymieniać, bo jest pewność bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości.

Sprytnie przechowuj!

Mała ilość schowków bądź mebli, w których możemy ukryć niepotrzebne rzeczy, to bardzo częsty problem w łazienkach. Dlatego, jeśli mamy mało miejsca warto poszukać skutecznych rozwiązań. Na przykład ręczniki powiesić na wieszaku drabince z serii Sealskin Brix, a zawadzające buteleczki i sprzęty ukryć we wszelkiego rodzaju pojemniki do przechowywania, jak np. ten z serii Tess. Jest to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie od marki Tiger, która oferuje funkcjonalne przechowywanie rzeczy poza zasięgiem wzroku. Dzięki naturalnym, opływowym kształtom, sprawdzi się w każdym wnętrzu. Pojemnik do przechowywania ma wygodne zamykanie, dzięki pasującej pokrywie.

Odpowiednio oświetl swoją łazienkę!

Dobrze dobrane światło to klucz do osiągnięcia przyjemnej przestrzeni w łazience. Odpowiednie oświetlane sprawi, że łazienka będzie bardziej praktyczna i przytulna. Kluczowe jest, aby światło podkreślało zalety łazienki. Dlatego, dobrym rozwiązaniem okażą się listwy LED np. dookoła wanny lub lustra, które tworzą uroczy klimat, a można je znaleźć w katalogu Tiger.

Bezpieczna, a zarazem funkcjonalna łazienka to efekt, który można osiągnąć już na etapie projektowania. Warto wcześniej zaplanować rozmieszczenie poszczególnych mebli czy akcesoriów, aby móc poczuć się idealnie w swojej łazience.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Filip Grzankowski, Account Manager, Coram

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!