Baterie do wanien wolno stojących w ofercie Ferro

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Baterie do wanien wolno stojących w ofercie Ferro

Jednym z najbardziej luksusowych i deficytowych dóbr naszych czasów jest wolny czas przeznaczony tylko dla siebie i spędzony bez pospiechu, tak jak chcemy. Każdy z nas zasługuje jednak choć na odrobinę tego luksusu, a jedną z jego form jest aromatyczna, relaksująca kąpiel. Dlatego też wśród trendów aranżacyjnych łazienek poczesne miejsce zajmują obszerne, eleganckie pokoje kąpielowe, w których najbardziej wyeksponowanym wyposażeniem jest wanna - często wolno stojąca. Oto kilka pomysłów na domowe SPA z wanną w roli głównej.

aktualizacja: 2021-06-22 07:09:05

Owalna misa do kąpieli umieszczona na specjalnym podwyższeniu w centrum rozległego pokoju zdaje się czekać na królową, która zanurzy się w pianie przy kojących dźwiękach muzyki i świetle aromatycznych świec. Wanna nieprzylegająca do ściany wymaga specjalnej, mocowanej do podłoża baterii, która zaopatrzy ją w wodę. Wyjątkowa wzorniczo bateria Fiesta o wysokiej, smukłej podstawie i oryginalnej, wąskiej rączce natrysku jest nie tylko użytecznym urządzeniem, ale i ozdobą wnętrza. W zestawie z Fiestą otrzymujemy podpodłogowy komplet przyłączeniowy. Ekskluzywny, wytworny charakter pomieszczenia podkreślają sztukaterie na suficie, ozdobny żyrandol i lustro w srebrnej ramie.

FERRO, bateria umywalkowa podtynkowa, wylewka 18 cm Algeo; bateria wannowa podtynkowa ścienna Algeo; Szklanka pojedyncza Grace; Dozownik na mydło Grace
FERRO, bateria umywalkowa podtynkowa, wylewka 18 cm Algeo; bateria wannowa podtynkowa ścienna Algeo; Szklanka pojedyncza Grace; Dozownik na mydło Grace

W przypadku stosowania intensywnych barw w łazience i kuchni obowiązuje podobna zasada jak w makijażu - wyjątkowy efekt uzyskamy, gdy pojawią się w postaci mocnych akcentów na stonowanym tle. W tej industrialnej łazience dominują biel i szarości, rozświetlone dużą ilością naturalnego światła wpadającego przez sięgające podłogi okna. Poczucie intymności zachowamy dzięki mlecznym szybom. Wisienką na torcie tej pozornie spokojnej stylizacji jest niezabudowana, designerska wanna w soczyście koralowym odcieniu oraz praktyczne dwupoziomowe, mobilne półeczki na kosmetyki w tej samej tonacji.

Wanna została ustawiona przy ścianie, dzięki czemu można było zastosować tradycyjną baterię podtynkową Algeo, w której na zewnątrz widoczne są jedynie wylewka z perlatorem, uchwyt, przełącznik wanna/natrysk oraz punktowy natrysk umieszczone na maskownicy. Pozostałe części zostały schowane pod płytkami. Opływowe, zgrabne kształty to cechy charakterystyczne elementów tej baterii.

FERRO, Adore bateria wannowa wielootworowa; Adore bateria umywalkowa podtynkowa
FERRO, Adore bateria wannowa wielootworowa; Adore bateria umywalkowa podtynkowa

Zamykając drzwi do tej łazienki, możemy zupełnie odciąć się od codzienności i zafundować sobie podróż w czasie i przestrzeni. Kamienna okładzina ścian ze wstawkami 3D oraz okazała palma w donicy przywołują skojarzenia ze światem antycznym i kulturą śródziemnomorską. Wygodna sofa zachęca do odpoczynku i wyciszenia. Ponieważ funkcje higieniczne zdają się być tylko dodatkiem do tej luksusowej strefy relaksu, projektant zastosował wielootworową białą baterię Adore White, w której na tynku znajdują się tylko konieczne części urządzenia: wylewka, uchwyt regulatora strumienia, przełącznik wanna/natrysk oraz rączka natrysku.

Pozostałe elementy, w tym także wąż prysznica zostały estetycznie obudowane. W takiej scenerii nie zdziwiłoby, gdyby z kranu zamiast wody popłynęło ośle mleko, w którym chętnie zażywały kąpieli Kleopatra czy żona Nerona Poppea…

FERRO, Bateria wannowa ze słuchawka i wężem Retro New
FERRO, Bateria wannowa ze słuchawka i wężem Retro New

Aby zachować spójność wizerunkową łazienki w stylu Retro, nawet nowoczesne urządzenia powinna cechować taka estetyka. Do wytwornego żyrandola, lustra w złoconej ramie i wanny na ozdobnych, złotych nogach idealnie pasować będzie chromowana bateria Retro New z tradycyjnymi kurkami i odkładaną na widełki słuchawką prysznica.

Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają baterie marki Ferro.

Firma powiązana:
Ferro S.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje