Kabina z odpływem liniowym od Ferro

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kabina z odpływem liniowym od Ferro

Kabina z odpływem liniowym zastępuje tradycyjną kabinę z brodzikiem. Jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do nowoczesnych łazienek.

aktualizacja: 2021-06-14 10:07:56

Odpływ liniowy odprowadza w strefie prysznica wodę do zamontowanej w podłodze lub ścianie "rynienki", która jest połączona z syfonem i kanalizacją. Nie potrzeba brodzika, woda spływa z poziomu podłogi. Co więcej, nie potrzeba nawet klasycznej kabiny, bo zastępuje ją kabina typu walk-in, czyli otwarta, właściwie niewidoczna, bo najczęściej złożona z przezroczystej tafli szkła.

Wygląda to bardzo nowocześnie, a jednocześnie jest praktycznym rozwiązaniem. Sprawdza się chociażby w łazienkach, z których korzystają starsze osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi, gdy brodzik jest dla nich utrudnieniem.

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania odpływu liniowego jest jednak odpowiednie przygotowanie posadzki. Musi być zapewniony równomierny spadek podłoża w kierunku odpływu. Wtedy woda skutecznie będzie zbierana z całej powierzchni pomieszczenia.

O kabinie z odpływem liniowym należy więc pomyśleć dużo wcześniej, najlepiej na etapie projektowania łazienki.

FERRO, Dritto rączka natrysku 1-funkcyjna; Bateria natryskowa podtynkowa Algeo; Ora odpływ liniowy
FERRO, Dritto rączka natrysku 1-funkcyjna; Bateria natryskowa podtynkowa Algeo; Ora odpływ liniowy

Popularnym typem odpływu liniowego jest odpływ z rusztem, czyli rodzajem estetycznej kratki z otworkami układającymi się w dekoracyjne wzory. Bywa wykonany ze stali nierdzewnej. Przykładem Ora. To model o przepustowości 54 litrów na minutę, ze stali nierdzewnej 1,2 mm, ręcznie szlifowanej. Posiada kołnierz hydroizoloacyjny, który uszczelnia konstrukcję. Regulowane nóżki pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie wysokości rynny. Producent daje na ten model pięć lat gwarancji.

Pasuje do każdej aranżacji, od industrialnych po retro czy glamour. W stylizacji w białą cegiełkę odpływ liniowy ulokowano pod ścianą. Dobrze harmonizuje z błyszczącą, wykończoną chromem armaturą prysznicową - podtynkową, o owalnej rozecie baterią Algeo, jednofunkcyjną rączką natrysku Dritto, wężem natryskowym i deszczownią.

Połyskujące srebrzyste powierzchnie są cechą charakterystyczną tej kompozycji w tonacji glamour. Największą uwagę przykuwa efektowny żyrandol z kryształkami. Wprowadza elegancję, pałacowy klimat. Starannie dobrano też dodatki: szklane i posrebrzane naczynia, grafikę, stylizowane na stare meble z przecieranego materiału, na kabriolowych nóżkach, dekoracyjnie wykończone.

FERRO Deszczownia z natryskiem i baterią Algeo; Odpływ liniowy pod płytkę OLP1; Dozownik na mydło Metalia 1; Bateria umywalkowa stojąca Veneto VerdeLine
FERRO Deszczownia z natryskiem i baterią Algeo; Odpływ liniowy pod płytkę OLP1; Dozownik na mydło Metalia 1; Bateria umywalkowa stojąca Veneto VerdeLine

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie tzw. odpływu pod płytkę. Jest on niemal niewidoczny w podłodze, ponieważ środek wypełnia płytka, taka sama jak te, którymi wyłożona jest posadzka. Natomiast zewnętrzną część stanowi szczelina, którą odprowadzana jest woda.

W beżowej aranżacji zastosowano odpływ o przepustowości 54 litrów na minutę. Model ten też został wykonany ze stali nierdzewnej 1,2 mm, szlifowanej ręcznie i polerowanej. Posiada kołnierz hydroizolacyjny i regulowane nóżki. Od zewnątrz przykrywa go prostokątna biała płytka, identyczna jak glazura w całej łazience. Przez to jest właściwie niewidoczny.

W tej stylizacji kabina powstała w specjalnej wnęce wyłożonej kaflami naśladującymi naturalny kamień. Interesująco prezentują się podświetlone LED-ami półki w ścianie. Mieszczą potrzebne podczas kąpieli kosmetyki, a także zdobią strefę prysznica. Zastosowano tu też elegancki zestaw z deszczownią, natryskiem i baterią Algeo. Co ważne, jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz także niezwykle funkcjonalny.

Firma powiązana:
Ferro S.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje