Łazienka ozdobiona płytą dibond i farbą lateksową w kolorze fuksji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Łazienka ozdobiona płytą dibond i farbą lateksową w kolorze fuksji

Na farbie w kolorze fuksji mokre krople z kąpieli wcale się nie pojawiają. Za wanną przymocowaliśmy płytę dibond z ozdobnymi nadrukami. Taka nieprzemakalna płyta oraz markowa farba załatwiają sprawę - mówią Agnieszka i Marcin, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy malowali ściany w 2016 r.

Pomieszczenie: łazienka o powierzchni 8 m2.

Farby:

  • najpierw gruntująca, następnie na suficie - lateksowa sufitowa, głęboki mat; na ścianach - lateksowe, z mieszalnika; połysk satyna,
  • odporność na ścieranie klasa I i II;
  • z atestami i certyfikatem jakości.

Narzędzia: wałki i pędzle do malowania, teleskopowy drążek, kuwety, taśma malarska, folie i papier na podłogę, drabina.

Decyzja: w wykańczaniu pomieszczeń pomagała nam architektka, głównie dlatego, że dom jest duży, a nam spieszyło się z przeprowadzką. Szybkie działanie nie oznacza, że zaniedbaliśmy szczegóły dekoracyjne - liczyły się dla nas bardzo!

Ogólnie ujmując, w strefie wspólnej dążyliśmy do wystroju eleganckiego, zatem ściany pomalowaliśmy farbami lateksowymi w stonowanej kolorystyce, białej i szarej, a temperaturę wnętrza podnieśliśmy ciepłym, jasnym odcieniem drewna dębowego na podłodze i meblach.

Na więcej szaleństwa pozwoliliśmy sobie np. w łazienkach, w których zamiast standardowego wykończenia z ceramicznych kafli, po prostu zastosowaliśmy farby lateksowe odpowiednie do pomieszczeń mokrych - kafelki nie podobają się nam. Przykładowo w łazience, używanej przez damską część rodziny, ściana przy wannie ma żywy kolor fuksji, a nad blatem łazienkowym - pasujący do drewnianej zabudowy szafkowej. Całość wygląda nowocześnie.

Wykonanie: zagruntowaniem świeżych ścian i malowaniem zajęli się fachowcy. Farby na sufit i "lateksy" aplikowali dwukrotnie. Preparaty świetnie kryły.

Nad wanną umieszczono drukowaną płytę dibond
Farba w kolorze fuksji jest odporna na wilgoć i grzyby pleśniowe. Nad wanną umieszczono drukowaną płytę dibond.
Ściana nad umywalką
Ścianę nad umywalką wyciera się do sucha lub myje wilgotną szmatką.

Ściany w łazience - rady i przestrogi:

Pielęgnacja zmywalnych farb lateksowych nie jest uciążliwa. Od czterech lat po przeprowadzce przekonujemy się, że np. te w łazience są odporne na szorowanie, wilgoć i rozwój grzybów pleśniowych. Najwięcej uwagi poświęcamy powłoce nad umywalką. Na bieżąco wycieramy mokre krople czystą miękką ściereczką i to wystarczy. Jednak niekiedy zapominamy o tym - wtedy do usunięcia śladów potrzebujemy ciepłej wody ze środkiem myjącym.

Na farbie w kolorze fuksji mokre krople z kąpieli wcale się nie pojawiają. Zapewne dlatego, że celowo zaplanowaliśmy malowanie tylko przy krótszych bokach wanny, natomiast za nią przymocowaliśmy płytę dibond z ozdobnymi nadrukami. Taka nieprzemakalna płyta oraz markowa farba załatwiają sprawę. Elastyczna powłoka malarska umożliwia prawidłowe oddychanie ścian. Nie odbarwia się, co jest szczególnie ważne przy tak intensywnych kolorach.

Właściwe odcienie przygotowano dla nas w mieszalniku. Wcześniej dobraliśmy je, korzystając z wzorników i próbek - robiliśmy na ścianach "placki" i ocenialiśmy, jak się prezentują w danym pomieszczeniu.

Ściany w łazience - koszty:

  • farby lateksowe 30-50 zł/l.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

04 Wrz 2020, 11:05

Pytanie nie było o lokalizację budynku na działce tylko o to czy inny zbiornik wodny (np. staw), który nie jest w obszarze form ochrony przyrody może zablokować budowę bydynku na działce sąsiedniej.

Lokalizację budynku określa wydane WZ na tą działkę.

time image

03 Wrz 2020, 22:15

nie. Jest mozliwa.

time image

03 Wrz 2020, 20:06

Proszę o poradę: czy budowa domu obok stawu (staw jest na działce graniczącej) będzie możliwa jeśli obie działki nie są objęte jakakolwiek formą ochrony przyrody np. Park krajob., natura 2000, obszar chronionego krajobrazu itp. Miejscowe prawo może zakazywać w ww. formach przyrodniczych ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje