Zasady pielęgnacji tarasów Twinson

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zasady pielęgnacji tarasów Twinson

Poznaj zasady dotyczące pielęgnacji deski tarasowej Essential Terrace, Character Massive oraz Massive Pro.

Deski tarasowe Essential Terrace i Character Massive

  1. Po montażu.

W momencie zakończenia montażu dobrze jest usunąć pył i drobiny materiału, a następnie zamieść oraz umyć taras wodą. Czyszczenie tarasu jest możliwe przy użyciu myjki wysokociśnieniowej pod warunkiem stosowania strumienia pojedynczego (a nie dyszy rotacyjnej) oraz ciśnienia nie większego niż 100 bar w odległości minimalnie 30 cm od powierzchni deski.

  1. Zasady ogólne.

Aby zapobiec tworzeniu się pleśni, należy regularnie zamiatać taras, tak aby szczeliny między deskami były wolne od zanieczyszczeń. Żeby przeciwdziałać wzrostowi chwastów, pod tarasami położonymi bezpośrednio na gruncie należy ułożyć wysokiej jakości agrowłókninę i przysypać ją warstwą płukanego żwiru lub kamieni.

Okresowo powinno się zamiatać powierzchnie pod donicami i skrzynkami. Aby taras długo zachował estetyczny wygląd, zalecane jest mycie desek 2 razy do roku wodą z łagodnym roztworem wybielacza (max do 10%) lub myjką ciśnieniową - zgodnie z ww. wytycznymi.

  1. Czyszczenie.

W przypadku zadrapań i uszkodzeń mechanicznych, należy lekko zwilżyć czyszczoną powierzchnię, usunąć zadrapanie za pomocą szczotki drucianej lub drobnoziarnistego papieru ściernego. Czyścić zgodnie z kierunkiem ryflowania desek. Następnie usunąć pył z powierzchni.

Lód i śnieg możemy usunąć przy pomocy chlorku wapnia lub soli kamiennej, a potem deski należy spłukać z pozostałości użytych środków. Nie stosować stalowych łopat do śniegu.

Plamy od żywności usuwamy za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub czyścimy rozcieńczonym płynem np. do mycia naczyń.

Farby (syntetyczne lub wodne) usuwamy za pomocą nożyka, a pozostałe ślady powinniśmy zmatowić, korzystając z papieru ściernego lub szczotki drucianej.

System tarasowy Twinson
System tarasowy Twinson

Deski tarasowe Massive Pro

Deski Massive Pro są wyjątkowo odporne na plamy (mają na to dodatkową 10-letnią gwarancję) i zarysowania, dzięki czemu utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze.

Po zabrudzeniu desek artykułami spożywczymi lub napojami, należy je wyczyścić z użyciem łagodnego środka myjącego i wody, nie później niż 24 godziny po wystąpieniu zabrudzenia.

Sławomir Komorowski, Manager ds. Inwestycji w Deceuninck Polska.

Więcej na: www.tarasy-twinson.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA