Jak skutecznie zwalczyć chwasty?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak skutecznie zwalczyć chwasty?

Nie pozwól chwastom urosnąć, zakwitnąć i wydać nasion, bo gdy się rozprzestrzenią, będą jeszcze trudniejsze do usunięcia. Działaj szybko i precyzyjnie.

aktualizacja: 2018-05-04 11:54:49

Odpowiedź eksperta: Regularne odchwaszczanie to jedyny sposób, by uchronić nasze uprawy przed niechcianą konkurencją. Chwasty szybko rosną i pozostawione same sobie w krótkim czasie zarosną nasze uprawy!

Niektóre (np. mniszek) mają kilka pokoleń w ciągu roku - rosną, kwitną i zawiązują nasiona, wydając liczne potomstwo, które dalej się rozsiewa. W warzywniku wykopuj je motyką, gdy są jeszcze niewielkich rozmiarów! To pracochłonne, ale herbicydy (chemiczne środki chwastobójcze) będą szkodliwe dla upraw.

Na trawniku jeśli jest ich niewiele, usuń je przy pomocy specjalnego "wyrywacza" (chwastownika), a gdy wyrosną licznie - zastosuj herbicydy na chwasty dwuliścienne, który szybko je zniszczy, ale nie zaszkodzić trawie. Mniszki, babki, koniczyny spryskaj preparatem Chwastox Complex 260 EW lub Mniszek Ultra Hobby AL. Dodatkowo koś często i nisko, by wzmocnić murawę, a osłabić chwasty.

Jeśli na trawniku pojawił się mech, to najpierw musisz go dokładnie wygrabić, a następnie zastosować nawóz do trawnika (który wzmocni murawę) z dodatkiem siarczanem żelaza (który zapobiegnie rozwojowi mchu).

Paweł Romanowski
fot.. © JAY CRIHFIELD / FOTOLIA

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny