Robot koszący Ambrogio L400 Elite

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2015-04-15 10:43:33
Robot koszący Ambrogio L400 Elite

Robot Ambrogio L400 Elite to idealne połączenie wyglądu, ciekawego designu, wytrzymałości, wysokich parametrów technicznych, innowacyjnych rozwiązań oraz ekologicznego podejścia do życia.

Robot, zaprojektowany i dystrybuowany przez Zucchetti Centro Sistemi Spa od roku 2014, jest jedyną kosiarką-robotem na rynku, która może kosić bardzo duże powierzchnie, do 30 000 m2, także takie jak parki, lotniska, boiska piłki nożnej i pola golfowe, bez instalacji linii ograniczającej.

Ambrogio L400 Elite to jedyny na świecie robot koszący, którego praca koordynowana jest za pomocą referencyjnego GPS (sygnał GPS wspierany nadajnikiem naziemnym dla zapewnienia wysokiej precyzji poruszania się – do 3 cm).

Kosiarko-robot - Ambrogio L400 Elite

Zalety użycia referencyjnego GPS to brak potrzeby wyznaczania terenu pracy robota przewodem ograniczającym, oraz wprowadzenie bardzo efektywnych algorytmów pracy robota (miejsce przy miejscu), co w efekcie pozwoliło na zwiększenie wydajności pracy robota do niespotykanej dotąd powierzchni 30 000 m2 koszonej codziennie. W urządzeniu zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania: opatentowany kształt tylnego koła dla równomiernego rozkładania się ciężaru i niepozostawiania śladów na murawie, opatentowany system CUBE – trójwymiarowy kompas, wspomagający dokładne koszenie i kontrolujący kierunek poruszania się, możliwość kontroli pracy poprzez system powiadomień SMS oraz sterowanie i całkowite konfiguracja przy pomocy urządzeń mobilnych z iOS i ANDROID.

Za optymalizację pracy i wydajność odpowiadają między innymi: autoprogramowanie – wskazujące robotowi tereny już skoszone i modulacja ostrza – ograniczająca zużycie noży i silników przy poruszaniu się po terenach ze skoszoną już wcześniej trawą. Codzienne koszenie przez robota znacznie obniża też zużycie wody do podlewania i nawozów poprawiających jakość murawy.

Szereg poziomów kontroli jakości na etapie powstawania poszczególnych elementów, jak i całości robota, a także ciągłe testowanie i ulepszanie zastosowanych technologii oraz oprogramowania sprawia, że L400Elite jest wysoce niezawodny. Kształt pokrywy i użycie karbonu do jej wykonania znacznie wydłuża jej żywotność oraz odporność i wytrzymałość.

Firma powiązana:
The Tickmanns

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny