Libet opatentował metodę zabezpieczania warstw materiału na paletach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2011-01-27 10:24:04
Libet opatentował metodę zabezpieczania warstw materiału na paletach
Właściwe zabezpieczenie towaru w transporcie dotyczy nie tylko materiałów delikatnych. Nawet ciężkie elementy betonowe wymagają właściwej ochrony. Libet opatentował ekonomiczną i ekologiczną metodę zabezpieczania poszczególnych warstw materiału na paletach. Skuteczność tego rozwiązania zostawiła w tyle wszystkie dotychczas stosowane w tym celu sposoby.

Ponad standard

Libet opatentował metodę zabezpieczania warstw materiału na paletachStosowane do tej pory w Polsce rozwiązania nie były idealne. Nie było 100% pewności, że kostka po rozpakowaniu będzie wyglądała tak samo jak po zdjęciu z taśmy w fabryce. Do pakowania palet używano najczęściej przepuszczalnej siatki lub arkusza foliowego. Oba rozwiązania miały jednak swoje wady – przede wszystkim były nieekonomiczne i czasem okazywały się nieskuteczne.

Woda potrafi wedrzeć się w każdą, nawet najmniejszą dziurkę – opowiada Dariusz Zima, główny technolog w firmie Libet – Kiedy kostka zapakowana jest w folię - nie oddycha, a woda nie ma możliwości odparowania. Zostaje wewnątrz palety. To potencjalnie, jedna z przyczyn tworzenia się na kostce wykwitów, których można jednak uniknąć.

Mniejsi producenci przy pakowaniu kostki wykorzystują też tekturę lub trociny. I te rozwiązania trudno jednak określić jako optymalne – oba materiały dobrze magazynują wilgoć.

 

Poszukiwania rozwiązań innowacyjnych są w Libecie tematem stale aktualnym. Już od pewnego czasu trwały testy rozwiązań alternatywnych do wyżej wymienionych – skuteczniejszych i jednocześnie tańszych. W wyniku badań technolodzy stwierdzili, że najlepiej zastosować materiał z tworzywa sztucznego pochodzący z recyklingu.

Ma on formę granulatu, którego ziarna zbliżone są kształtem i rozmiarem do tabletek (średnica 5 mm, grubość 2-3 mm). Materiał jest rozsypywany na każdą pojedynczą warstwę kostki podczas procesu pakowania Jego wykorzystanie zapobiega powstawaniu zarysowań i umożliwia wodzie odparowanie. Pakowanie przy użyciu granulatu pilotażowo wprowadzono już w zakładzie w Mysłowicach.

Libet opatentował metodę zabezpieczania warstw materiału na paletachLibet opatentował metodę zabezpieczania warstw materiału na paletach

Same plusy

Zgłoszenie patentowe zostało już wykonane – podsumowuje Główny Technolog Libet – Teraz w okresie zimowym przygotowujemy instalacje do nanoszenia granulatu w trzech kolejnych zakładach i od marca 2011 także tam uruchamiamy nowy sposób pakowania palet.

 

Nowa technologia ma wiele atutów, które pozwalają umieścić ją ponad stosowanymi do tej pory rozwiązaniami. Podstawowy to znaczące oszczędności w zużyciu folii (nawet do 70%!). Wykorzystuje się ją tylko po bokach palety (tzw. streczowanie). Kolejny plus to grubość materiału. Folia ma zaledwie 80 mikrometrów, granulat zapewnia 2-3 mm odległości między warstwami, co wpływa też na lepszy dostęp powietrza do wnętrza.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Libet

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny