Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2015
Dom dla alergika

Według statystyk medycznych, prawie połowa społeczeństwa cierpi na różnego typu alergie. Wraz ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska, spożywania modyfikowanej żywności i stosowania coraz większej liczby leków, grupa ta wciąż się powiększa. Najczęściej uczulenia dotyczą dzieci, ale nierzadko borykają się z nimi również dorośli. Aby wykluczyć lub choć zmniejszyć objawy alergii, warto zacząć od własnego domu i urządzić go tak, by przebywanie w nim nie nasilało jej objawów. Podpowiadamy, jakie materiały wybierać, a z jakich bezwzględnie zrezygnować.


Większość producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych dba o jakość swoich wyrobów i wytwarza je w technologiach pozwalających na eliminację substancji szkodliwych dla zdrowia. Ponieważ mało jest informacji dostępnych na ten temat, często trudno zdecydować, który z materiałów będzie odpowiedni dla alergików.

 

Zanim jednak zaczniemy planować urządzanie domu dla uczuleniowca, powinniśmy wiedzieć, jakie substancje najczęściej wywołują alergie – opisujemy je w ramce na następnej stronie. Ponadto niezbędna jest dokładna diagnostyka, czyli testy alergiczne, które wykażą przyczyny alergii i podpowiedzą, czego unikać w swoim otoczeniu. Bardzo często bowiem najgroźniejsze alergeny mieszkają razem z nami.

 

Mając tak kompleksową wiedzę na ten temat, będziemy mogli odpowiednio wykończyć wnętrza i wyposażyć dom w sprzęty, które będą przyjazne alergikom.

Joanna Dąbrowska
fot. Dreamstime

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny