Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 11-12/2012
Wymiana okien
Jesień i zima są porami roku, podczas których wszelkie wady okien szczególnie dają się nam we znaki: ciepło uciekające przez nieszczelności, hałas dobiegający z ulicy, wiatr podwiewający firanki, śnieg gromadzący się na parapecie. Wymiana uszczelek i wyregulowanie okuć mogą pomóc przetrwać ten okres, ale by sytuacja się nie powtórzyła, przed kolejną zimą okna warto wymienić. Inwestycja, choć nietania, poza komfortem mieszkania w ciepłym i cichym domu przyniesie także wymierne korzyści w postaci mniejszych opłat za ogrzewanie.

Wymiana okien
(fot. MS więcej niż OKNA)
W branży okiennej najgorętszym okresem jest jesień. Wtedy producenci okien są najbardziej oblegani i na realizację zamówienia trzeba czekać długo, co może wstrzymać wykonywanie innych prac remontowych. Najwygodniej więc zamówić okna na co najmniej kilka tygodni przed planowaną wymianą i nie czekać do jesieni, kiedy to najwięcej inwestorów przypomina sobie o nieszczelnych oknach i uciekającym przez nie cieple.

 

Warto szukać takich firm, które w ramach wymiany okien oferują też wymianę parapetów i np. montaż rolet. Parapety powinny być zastąpione nowymi razem z oknami, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne, i najlepiej, aby wykonał to kompleksowo producent okien, udzielając na wszystko gwarancji.

 

Wymiana 10 okien w domu jednorodzinnym trwa 1–2 dni. Najlepiej pierwszego dnia osadzić okna i uszczelnić je pianką, a drugiego – wykończyć ościeża. Prace te można przeprowadzać również zimą, pod warunkiem, że temperatura nie spadnie poniżej –10°C. W niższej temperaturze pianka montażowa (stosowana do uszczelniania okien) traci swoje właściwości.

Joanna Dąbrowska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 11-12/2012

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny