Budujemy Dom 11-12/2012
Budujemy Dom 11-12/2012

Tradycyjnie listopadowe wydanie naszego miesięcznika jest niemal w całości poświęcone remontom i modernizacjom. Wydawałoby się, że jest to tematyka obca dla inwestorów budujących dom, a także tych, którzy od niedawna go zamieszkują. Nic bardziej mylnego! Polecam lekturę doświadczeń Czytelników, którzy remontowali swoje domy. Wskazują oni czego dopilnować podczas budowy domu, aby proces remontowo-modernizacyjny odsunąć w czasie…

W artykułach publikowanych w tym numerze zwracamy szczególną uwagę na najczęściej popełniane błędy wykonawcze – warto je znać i tak nadzorować prace remontowe, aby się przed nimi w porę ustrzec. Nie sposób, planując remont, nie zacząć od ogrzewania budynku.

W tekstach o modernizacji ogrzewania i wymianie kotła na pompę ciepła podpowiadamy jak dobrze wybrać system grzewczy, aby dobrze posłużył przez kolejne lata. Wnikliwie przemyślany i dobrze zorganizowany remont domu nie musi być bardzo uciążliwy. Warto wybrać odpowiednią kolejność przeprowadzania prac oraz dobrze oszacować koszty.

Mamy nadzieję, że pomogą w tym Państwu kosztorysy sporządzone dla przykładowego domu zbudowanego w latach trzydziestych i wymagającego remontu. Poprosiliśmy kilka firm o wyceny dla tego budynku – ocieplenia ścian i poddasza, wymiany okien i drzwi, a także pokrycia dachowego.

Zapraszam do lektury.
Z poważaniem
Ernest Jagodziński

Artykuły z tego numeru
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny