Dlaczego warto stosować łączniki termoizolacyjne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto stosować łączniki termoizolacyjne?

Wielu projektantów kładzie ogromny nacisk na nośność budynku. Tym samym, projektując balkon w pierwszej kolejności myślą o jego wytrzymałości. Stąd decyzja o zastosowaniu łączników Schöck Isokorb mylnie podejmowana jest w związku z trwałością połączenia płyty balkonowej oraz stropowej, a nie jego najważniejszym zadaniem - termoizolacją. Takie podejście, podobnie jak brak łącznika, niesie za sobą duże komplikacje, które mogą okazać się bardzo kosztowne w przyszłości. Bez łącznika nie ma bowiem ochrony przed ucieczką ciepła.

Zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb przynosi wiele długofalowych korzyści - oszczędności energii, które przekładają się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, a także zminimalizowanie możliwości powstania szkód budowlanych. Brak izolacji lub nieszczelna izolacja skutkują powstaniem grzybów lub pleśni. Nie ma możliwości naprawienia takiej izolacji. Jedynym rozwiązaniem jest demontaż całego balkonu i montaż zupełnie nowej konstrukcji.

Stosując łączniki termoizolacyjne, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), który jest inny dla każdego typu łącznika Isokorb - stąd izolując niewielki balkon w bloku i dużą loggię, potrzebujemy łączników o różnym współczynniku przewodzenia ciepła.

Firma Schöck zajmuje się produkcją łączników od ponad 30 lat. Schöck opracowuje łączniki szyte na miarę danych inwestycji. Użycie surowców wysokiej jakości i stałe poszukiwanie nowych rozwiązań sprawia, że łączniki Schöck Isokorb są trwałe i bezawaryjne. Biura projektowe Schöck współpracują z projektantami, dopasowując do ich inwestycji idealne łączniki, a pełen serwis i wsparcie techniczne na placu budowy gwarantują wykonawcom komfort pracy.

Odpowiedzi udzielił ekspert z firmy Schöck

Dodaj komentarz

time image
time image
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje