Na co uważać, dobierając styropian?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Na co uważać, dobierając styropian?

Styropian jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym w Polsce materiałem termoizolacyjnym. Zadecydowała o tym uniwersalność płyt styropianowych, a konkretnie różnorodność i trwałość bardzo dobrych właściwości fizyko-mechanicznych tego materiału, pozwalająca na zastosowanie go do kompleksowej izolacji termicznej budynku.

Mając na uwadze asortyment płyt EPS, bez problemu zarówno projektant, wykonawca czy też inwestor znajdzie styropian o takich cechach, który optymalnie zrealizuje postawione mu zadanie związane z zapewnieniem oczekiwanej izolacyjności termicznej konkretnej przegrody budynku.

Dobierając zgodnie z zaleceniami odpowiedni rodzaj płyty styropianowej do wybranego systemu ociepleń, układu warstw, danego fragmentu budynku, należy również podjąć ważną decyzję o grubości płyty. Pomocą w podjęciu tej decyzji służy np. nasz dział doradztwa technicznego, który bezpłatnie wykonuje indywidualne obliczenia grubości dla konkretnego elementu budynku. Bardzo dobre właściwości płyt styropianowych pozwalają na ich zastosowanie w różnych układach warstw do ocieplenia wszystkich elementów budynku tj. fundamentów, podłóg na gruncie, ścian zewnętrznych, dachów i stropów.

Ważną kwestią jest również to, by wybierając płyty konkretnego producenta, wstępnie zweryfikować ich jakość. Najprostszym sposobem jest zważenie paczki i odniesienie tej wagi do gęstości, jaką podaje producent. Jeżeli pojawiają się co do tej zgodności jakieś wątpliwości, to powinny również pojawić się wątpliwości co do wyboru tego produktu.

Marcin Feliks
Dział Doradztwa Technicznego Austrotherm
fot. otwierająca: Austrotherm

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!