Kształtki wieńcowe Porotherm - nowe produkty Wienerberger

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kształtki wieńcowe Porotherm - nowe produkty Wienerberger

Wienerberger wprowadza do swojej oferty kolejne elementy, które ułatwią pracę fachowców. W portfolio producenta ceramiki budowlanej właśnie pojawiły się trzy nowe produkty - kształtki wieńcowe: Porotherm L25/29, Porotherm U25/6, Porotherm U25/23.8.

aktualizacja: 2019-08-12 11:08:01

Czym są kształtki wieńcowe i dlaczego warto z nich korzystać?

To rozwiązanie, które przede wszystkim skraca czas prac na budowie. Porotherm to jeden z najbardziej kompletnych systemów do budowy, który wzbogaca się o dodatkowe akcesoria. Kształtki służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego, czyli jako szalunek wieńcowy. Ich forma przekłada się na prosty montaż, dzięki czemu fachowcy mogą szybciej położyć strop i wieniec, bez potrzeby pracochłonnego deskowania. Ich zastosowanie zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń przekazywanych na mur przez strop, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji.

Ponadto od zewnątrz tworzą jednolitą, ceramiczną powierzchnię pod tynk, który dzięki temu nie pęka, co zazwyczaj ma miejsce na łączeniu materiałów. Kształtki wieńcowe Wienerberger pozwalają również wyeliminować mostki termiczne i są kompatybilne ze ścianami Porotherm, co dodatkowo usprawnia i ułatwia pracę. Zastosowanie znajdą także przy wykonaniu innych stropów belkowo-pustakowych oraz monolitycznych stropów żelbetowych.

Trzy nowości w ofercie Wienerberger

Nowością w ofercie Wienerberger są trzy kształtki o różnych formatach i zastosowaniach.

  • Porotherm U25/6 jest najmniejszą kształtką w ofercie Wienerberger, elementem wyrównującym poziom stropu, jeśli na ścianie zewnętrznej zostanie zastosowana kształtka L.
  • Porotherm U25/23.8 to element w kształcie litery U, który służy do wykonania wieńca pod murłatę.
  • Porotherm L25/29 to kształtka przypominająca literę L, która służy do obmurowania wieńca okalającego strop na ścianie.
Kształtka Wienerberger Porotherm U25/6, Porotherm U25/23.8, Porotherm L25/29

System Porotherm

W ofercie Porotherm dostępne są produkty niezbędne do wymurowania wszystkich ścian budynku. W jego skład, oprócz wprowadzonych do oferty kształtek wieńcowych, wchodzą przede wszystkim ceramiczne materiały murowe - pustaki podstawowe i uzupełniające (połówkowe, narożnikowe) i elementy będące uzupełnieniem rozwiązań ściennych - zaprawy, ceramiczne stropy i nadproża oraz narzędzia.

Rozwiązania systemowe Porotherm to zestaw idealnie dopasowanych do siebie produktów i narzędzi niezbędnych do budowy ścian i stropów budynku, oferowanych przez jednego producenta - firmę Wienerberger. Naturalne surowce, z których powstaje wysokiej jakości ceramika marki Porotherm oraz nowoczesna technologia jej produkcji nadaje produktom trwałość, odporność na ściskanie i wysoką izolacyjność cieplną. To właśnie one decydują o tym, że zarówno specjaliści, jak i sami inwestorzy wybierają pustaki ceramiczne do realizacji swoich projektów.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje