Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR

Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Odpowiedni jego wybór zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i późniejszy komfort użytkowania domu, ale co często równie istotne, pozwala na szybsze zakończenie prac budowlanych oraz znacznie ogranicza koszty całej inwestycji.

aktualizacja: 2017-07-26 09:05:24

Polscy budowlańcy nadal dość często stosują stropy gęstożebrowe. Nie jest już jednak tajemnicą, że z powodu przestarzałych technologii stropy typu Teriva czy Filigran mają wiele wad, które w konsekwencji mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania i problemów podczas użytkowania budynku. 

Jak pokazują najnowsze statystki - zarówno analiza rynku rozwiązań stropowych w Polsce, jak i ranking ogólnopolskiego portalu stropy.pl - coraz większa liczba inwestorów i projektantów podejmuje decyzję o zmianie technologii wykonania stropu - wybierając strop VECTOR. Na wybór tego rozwiązania mają wpływ przede wszystkim wysokie parametry konstrukcyjne, szybkość montażu oraz ostateczny koszt wykonania stropu.

Innowacyjne właściwości stropu VECTOR

VECTOR to połączenie najlepszych cech popularnych systemów stropowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich mankamentów. Podstawę stropu stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o grubości 4 cm i szerokości 60 cm, z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym, równoległym do kierunku kratownic. Na jego górnej powierzchni znajduje się warstwa, która zwiększa przyczepność betonu konstrukcyjnego oraz wzmacnia połączenia między poszczególnymi elementami.

W odróżnieniu od stropów belkowo-pustakowych, panele VECTORA mogą osiągnąć nawet do 7,2 m rozpiętości. Daje to możliwość projektowania otwartych przestrzeni bez konieczności stosowania dodatkowych podpór. Ponadto równa i gładka powierzchnia dolna stropu nie wymaga tynkowania. Po zakończeniu prac połączenie pomiędzy płytami wystarczy tylko wyszpachlować.

Doskonała dźwiękoizolacyjność

Brak przepustek powietrznych sprawia, że prefabrykowany VECTOR cechuje się bardzo dobrą izolacją akustyczną. Zwarta konstrukcja żelbetowej płyty utrudnia przedostawanie się fal dźwiękowych, zapewniając komfort akustyczny na każdej kondygnacji. W zależności od grubości stropu dźwiękoizolacyjność VECTORA może wynosić nawet od 54,9 do 61,2 dB. W porównaniu do modeli belkowo-pustakowych, których izolacja dźwiękowa łącznie z warstwami podłogowymi wynosi zaledwie  43,4 dB - dźwiękoizolacyjność stropu VECTOR 24 - nie wliczając tynku i warstw podłogowych - wynosi aż 61,2 dB.

Szybki montaż i niskie koszty wykonania stropu

Niska masa własna płyt VECTOR pozwala na przewiezienie jednym transportem samochodowym do 200 m2 stropu. Montaż całego systemu można wykonać zaledwie w dwie godziny, za pomocą auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Odchodzą wysokie koszty wynajmu wielkich i ciężkich dźwigów oraz koszty związane z transportem dużych elementów systemów stropowych.

Dowiedz się więcej!

Szczegółowa specyfikacja systemu stropowego VECTOR dostępna jest na stronie www.stropy.pl Portal stropy.pl to pierwszy w Polsce systemem porównania wszystkich systemów stropowych oraz bezpłatnej wyceny stropu bezpośrednio u producenta. W jednym miejscu - bez konieczności wychodzenia z domu - można zweryfikować i porównać wszystkie dostępne rozwiązania stropowe.

Oprócz doboru odpowiedniego stropu wirtualny system zapewnia także kompleksową obsługę realizacji zamówienia na terenie całej Polski.  Aby wybrać i wycenić odpowiedni system stropowy jedyne, czego potrzebujemy, to chwila cierpliwości i dostęp do Internetu. Strona stropy.pl jest też dostępna w wersji na urządzenia mobilne.

Firma powiązana:
Konbet Poznań

Zdaniem naszych Czytelników

time image

29 Wrz 2017, 13:54

Jurek. Dość wybiórcza ta twoja kalkulacja. Brakuje choćby kosztów stali, szalunków, betonu, stempli, robocizny. To tak jakbyś porównywał całkowity koszt wyjazdu na wakacje z kosztami hotelu, bez przelotów, wyżywienia itp. Przedstaw dokładniejsze wyliczenia - pamiętaj, że koniec ...

time image

Gość Jurek

28 Wrz 2017, 11:05

Najtańszy strop kosztuje według ich kalkulacji 142 zl /m2 ja mam 190 m2 stropu czyli 190 x 142 =27 tyś . Jak kupie terive belki i pustaki + nad beton + siatka zbrojeniowa to mnie kosztuje to wszystko materiał 12 tyś .Pytam się z skąd oni mają te ceny

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny