Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku tylko do 31 grudnia 2015!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku tylko do 31 grudnia 2015!

Rywalizacja o tytuł Fasady Roku wkracza w decydującą fazę! Inwestorzy, architekci, wykonawcy, zarządcy nieruchomości, którzy w 2015 roku zdecydowali się na wykończenie elewacji kompletną technologią Baumit, już tylko do 31 grudnia 2015 mogą zgłaszać swoje tegoroczne realizacje do wyścigu o laury na poziomie krajowym oraz prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu. O tym, kto zwycięży i otrzyma przepustkę do Baumit Life Challenge dowiemy się już wkrótce.

aktualizacja: 2016-09-30 11:18:50

Konkurs Fasada Roku już od 9 lat przyciąga uwagę świata architektury, wykonawców, inwestorów oraz zarządców nieruchomości. Tegoroczna edycja nie będzie wyjątkiem. Na niespełna miesiąc przed zamknięciem listy zgłoszeń w stawce projektów walczących o końcowe zwycięstwo jest już przeszło setka obiektów. Wzorem ubiegłego roku elewacje wykończone kompletną technologią Baumit rywalizują w 5 kategoriach: "Budynek jednorodzinny nowy", "Budynek wielorodzinny nowy", "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "Budynek niemieszkalny" oraz "Budynek po renowacji". Zakwalifikowane realizacje prezentowane są na stronie www.fasadaroku.pl.

Jest konkurs, są nagrody

Batalia w każdej kategorii konkursowej toczy się o tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Dodatkowym bonusem dla obiektów zwycięskich jest automatyczna kwalifikacja do międzynarodowej odsłony plebiscytu, stwarzająca okazję zaprezentowania swoich możliwości również poza granicami kraju. Przypominając, kwalifikację do Life Challenge otrzymują zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2014 i 2015 oraz po 4 inne obiekty z każdej kategorii, które wyróżniają się ciekawą struktura oraz kolorystyką. Premierowa edycja zmagań o tytuł Europejskiej Fasady Roku, mająca swój finał w Wiedniu w 2014 roku, przyniosła ogromny sukces projektom z Polski.

Zarówno wielorodzinna zabudowa mieszkalna z Poznania (ul. Inflancka) zaprojektowana przez Przedsiębiorstwo ARI Sp. z o.o., jak również jednorodzinny budynek mieszkalny z Jastrzębia (ul. Ptaków Leśnych) autorstwa pracowni Formo 3 Maciej Beczak dotarły wówczas do ścisłego finału, w którym spotykają się tylko najlepsi. Czy tym razem polska architektura zostanie doceniona przez międzynarodowe Jury? Przekonamy się o tym w połowie przyszłego roku. Polskę w obradach na poziomie Life Challenge reprezentować będzie Piotr Kostka, Prezes Poznańskiego Oddziału SARP, współprowadzący pracownię "Kostka & Kurka Architekci". Wielka Gala Finałowa Baumit Life Challenge Awards odbędzie się 2 czerwca 2016 roku w Madrycie.

Nadchodzący koniec roku to jednocześnie zamknięcie etapu przyjmowania zgłoszeń do plebiscytu Fasada Roku 2015. Kto zwycięży i otrzyma bilet do międzynarodowej sławy? Na to pytanie poznamy odpowiedź już niebawem. Jury zbierze się w lutym 2016 r., by wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne.

Oficjalne wyniki obrad poznamy do końca marca. Swój głos będą mieli również Internauci, którzy do 31 stycznia 2016 r. mogą typować swoich faworytów za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Projekty, które w swoich kategoriach zdobędą największe poparcie otrzymają specjalne "Wyróżnienie Internautów" a osoba, której minimum trzy typy pokryją się ze zwycięzcami wybranymi przez Jury konkursu, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.

Jednego możemy być pewni, Jurorzy po raz kolejny nie będą mieli łatwego zadania. Rywalizacja o miano Fasady Roku z każdą kolejną edycją staje na coraz wyższym poziomie, o czym świadczą przemyślane w szczegółach, innowacyjne projekty zgłaszane do konkursu. Już teraz, na kilka tygodni przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń, wśród pretendentów do głównej nagrody nie brakuje ciekawych fasad stworzonych z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

 

www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska

Firma powiązana:
Baumit

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje