Kamień elewacyjny Alpamayo - na elewacje i do wnętrz
Kamień elewacyjny Alpamayo - na elewacje i do wnętrz
Linia produktów elewacyjnych Alpamayo to tegoroczna nowość Libetu, kojarzonego głównie z betonowymi kostkami brukowymi i płytami tarasowymi. Rozszerzenie oferty o kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne pozwoliło firmie stworzyć pełną i komplementarną ofertę materiałów do całościowej aranżacji domu i przestrzeni wokół niego.
Data publikacji: 2014-10-01
Data aktualizacji: 2014-10-01
Choć Alpamayo jest wyrobem betonowym, to idealnie odwzorowuje nie tylko wygląd, ale i charakter kamienia naturalnego. Do bloków skalnych spotykanych w przyrodzie upodabnia się poprzez swą kolorystykę oraz powierzchnię, która jest delikatnie nierówna i szorstka.
Dostępne dwie tonacje barw wywołują odmienne wrażenia – platynowo-białe odcienie są przyjazne i pełne wdzięku, tytanowo-grafitowe zaś elegancko chłodne i dostojne. Obie natomiast naturalnie komponują się z kolorystyką ogrodów, tak barwami traw i krzewów czy kwitnących kwiatów, jak również brukowanymi nawierzchniami.
Alpamayo ma formę płytek w trzech rozmiarach: największy - prostokąt 60x30x2,5 cm, najmniejszy to kwadrat 10x10x2,5 cm, oraz płytka w kształcie wydłużonego prostokąta 60x10x2,5 cm. Formaty te są względem siebie kompatybilne i umożliwiają projektowanie różnorodnych geometrycznych wzorów i układów.
Alpamayo pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej architektury i takiego otoczenia - mówi Rafał Jędrzejczak, koordynator do spraw rozwoju rynku firmy Libet.
Dobrze komponuje się z nawierzchniami zbudowanymi z dużych kostek lub płyt o regularnych, harmonijnych kształtach. Świetnie będą współgrały m.in. z płytami gresowymi Aristoni czy płytami tarasowymi Tierra, Maxima i Maxima Trio, jak też z kostkami brukowymi np. Via Trio oraz Quadro.
Poza własnymi estetycznymi cechami Alpamayo ma wszystkie atuty kamienia elewacyjnego. Płytki są mrozoodporne oraz niewrażliwe na niskie i wysokie temperatury, jak też ich nagłe zmiany. Dlatego bez obaw mogą być stosowane na częściowe lub całościowe elewacje budynków w różnych warunkach klimatycznych. Kamień Alpamayo, w przeciwieństwie do naturalnego, jest stosunkowo lekki, a jednocześnie trwały i wytrzymały. Podkreślić również należy szybkość i łatwość montażu, do których nie trzeba ani specjalistycznych urządzeń, ani też specjalnych umiejętności. Układana bezfugowo płaszczyzna jest wizualnie jednorodna i spójna.
Ważną zaletą kamienia Alpamayo jest sposób jego pakowania - przekonuje Rafał Jędrzejczak. - Poszczególne kształty płytek pakowane są w oddzielne kartony. Oznacza to, że można je kupować w dowolnych proporcjach i ilościach, dokładnie tyle ile potrzeba do ułożenia zaprojektowanej kompozycji.
Właściwości kamienia elewacyjnego Alpamayo predestynują go do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Efektownie prezentuje się na całej lub fragmentach elewacji, ale również w formie dekoracyjnych detali, takich jak obramowania, cokoły, kolumny, fundamenty.
Alpamayo sprawdza się również w aranżacjach domowych i publicznych wnętrz, w których staje się okładziną ścian, filarów, wnęk czy obudową kominka. Kamień ten jest więc interesującą alternatywą dla powszechnie stosowanych materiałów wykończeniowych i warto zwrócić na niego szczególną uwagę.