Nowy sposób na stary dach: Wodoszczelna Farba Renowacyjna od ŚMIGa

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowy sposób na stary dach: Wodoszczelna Farba Renowacyjna od ŚMIGa

Dach to jeden z najważniejszych składowych domu. Budując nowy dom mamy nadzieję, że pokrycie dachowe, które wybieramy będzie trwałe i spełni nasze wieloletnie oczekiwania. Niestety czasami okazuje się jednak, że dach, który wybraliśmy, po jakimś czasie zaczyna tracić swoje właściwości - pojawiają się nieszczelności, porasta glonami, płowieje kolor, pojawia się rdza. Zamiast zmieniać dach na nowy, co jest przedsięwzięciem kosztownym, czasochłonnym i wymagającym dużego nakładu pracy, można stary dach pomalować i tym samym przywrócić lub poprawić pierwotne właściwości pokrycia dachowego.

aktualizacja: 2020-07-28 09:38:40

Charakterystyka Wodoszczelnej Farby Renowacyjnej ŚMIG

Niedawno na rynku pojawiła się Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG, która jest świetnym rozwiązaniem na udaną renowację niemal każdego rodzaju dachu, bez względu na nachylenie, czy rodzaj pokrycia dachowego. Dostępna w czterech kolorach: ceglanym, grafitowym, brązowym i białym, w opakowaniach 7 litrowych, stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich, którzy pragną w łatwy sposób uszczelnić swój dach, orynnowanie lub opierzenia dachowe, jednocześnie nadając im bardzo estetyczny wygląd.

Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG

Dzięki łańcuchowej budowie spoiwa polimerowego wchodzącego w skład farby, tworzącego w strukturze wyrobu sieć powiązań, Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG jest wysoce elastyczna i ma dużą odporność na spękania. Dobrze przylega do podłoża, także bitumicznego i uszczelnia mikropęknięcia, tworząc bezspoinową, wodoodporną membranę. Jej atutem jest także łatwość w użyciu - jednoskładnikowa, do nakładania na zimno wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Nadaje się do malowania od razu po otwarciu opakowania.

Farba utwardza się pod wpływem promieni UV i jednocześnie, po utwardzeniu, jest na nie odporna, a tym samym nie wymaga żadnych dodatkowych powłok nawierzchniowych (jak np. natryskowe polimoczniki - popularny, ale kłopotliwy system do uszczelniania dachów płaskich). Farba ŚMIG jest także mrozoodporna i odporna na działanie związków chemicznych zawartych w opadach atmosferycznych, dzięki czemu zachowa swoje właściwości przez okres do 10 lat.

Farba jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym w składzie amoniaku i formaldehydu, z niskim LZO, a co za tym idzie pozbawionym nieprzyjemnego zapachu. Co ważne, powierzchnia wyschniętej farby jest gładka i równa, dzięki czemu łatwo ją utrzymać w czystości.

Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG to produkt bardzo innowacyjny. Został stworzony także z myślą o budownictwie pasywnym, do poprawy termoizolacyjności dachów. Ciemne, płaskie dachy np. kryte papą, latem bardzo się nagrzewają, powodując duży wzrost temperatury również w środku budynku. Przekłada się to bezpośrednio na koszty klimatyzacji. Wysoki współczynnik odbicia światła białej farby ŚMIG W-1 chroni budynek przed przegrzewaniem się.

Renowacja orynnowania Wodoszczelną Farbą Renowacyjną ŚMIG
Renowacja orynnowania Wodoszczelną Farbą Renowacyjną ŚMIG
Renowacja dachu z blachy Wodoszczelną Farbą Renowacyjną ŚMIG
Renowacja dachu z blachy Wodoszczelną Farbą Renowacyjną ŚMIG

Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG do każdego rodzaju dachu

Farba jest dedykowana niemal do każdego rodzaju powierzchni. Nadaje się do nakładania na dachówki ceramiczne i cementowe, papę, blachę, stare gonty bitumiczne i drewniane, blachodachówkę, blachę ocynkowaną, cegłę, beton, stal, drewno, itp.

Dachy metalowe (wykonane ze stali czarnej lub ocynkowanej oraz aluminium) - to w Polsce jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Dachy metalowe są podłożem bardzo wymagającym, stale narażonym na naprzemienne nagrzewanie i schładzanie, przez co cały czas się kurczą i rozciągają - farba ŚMIG jest w stanie przenieść takie obciążenia.

Dachy kryte dachówką ceramiczną lub cementową. Dachówka to bardzo popularne pokrycie dachowe, jednak z czasem może stracić kolor oraz porosnąć mchem. Można ją łatwo umyć i odmalować! Po takim zabiegu dach wygląda jak nowy, jest zabezpieczony przed powtórnym odrastaniem mchów. Farba zapewnia gładką powłokę, dzięki czemu brud tak łatwo nie przywiera i zmywa się pod wpływem deszczu.

Dachy kryte gontem bitumicznym lub papą. Dachy takie z czasem tracą szczelność i zaczynają przeciekać. Przyczyną tego może być ich degradacja pod wpływem czynników atmosferycznych albo nieprawidłowe wykonanie. Przecieki zazwyczaj trudno zlokalizować, bo woda może wpływać w zupełnie innym miejscu niż później wypływa. Zamiast nakładać kolejne warstwy papy, które niekoniecznie rozwiążą problem, warto wypróbować farbę ŚMIG.

Dachy kryte gontem drewnianym. Dach kryty gontem jeśli jest prawidłowo wykonany może być dekoracją na wiele lat. Jednak podobnie jak inne materiały połaciowe z czasem traci swoje właściwości, zaczynając przeciekać. Farba ŚMIG sprawdzi się także w przypadku renowacji dachu krytego gontem drewnianym.

Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG zastosowana na dach pokryty: blachą, dachówką, gontem drewnianym i papą
Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG zastosowana na dach pokryty: blachą, dachówką, gontem drewnianym i papą

Podłoże na którym chcemy malować musi być suche, oczyszczone i odtłuszczone. Powierzchnie bardzo gładkie np. angobowane dachówki, lub powierzchnie bardzo zniszczone należy przed malowaniem zagruntować. W innych przypadkach gruntowanie nie jest konieczne.

ŚMIG Wodoszczelna Farba Renowacyjna W-1 W-2 W-3 W-4

Dlaczego warto wybrać Wodoszczelną Farbę Renowacyjną ŚMIG?

Podsumowując dlaczego warto wybrać Wodoszczelną Farbę Renowacyjną ŚMIG przy remoncie dachu? Jest to szybki, łatwy i tani sposób na szczelny i estetyczny dach.


smig.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje