Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wykańczanie i urządzanie

Markizy i pergole

Wykańczanie i urządzanie
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Markizy tarasowe zabezpieczają przed wpływem promieni słonecznych i wiatrem: tarasy domków i budynków, ogródki restauracji i kawiarni oraz zewnętrzne stoiska handlowe. Tkanina nawijana jest na wałek zabezpieczony daszkiem aluminiowym. Można zastosować kasetę aluminiową, w której po zwinięciu chowa się cała konstrukcja markizy. Markiza balkonowa stanowi zaciemnienie nasłonecznionych okien i balkonów budynków mieszkalnych, loggi, witryn sklepowych, zakładów usługowych, restauracji, kawiarni.

Markizy koszowe to czytelna i skuteczna reklama sklepów, witryn i wejść obiektów handlowych i usługowych. Zadaszenia i parasole stosowane w ogródkach restauracji i kawiarni, pubach i klubach, wpływają na powiększenie powierzchni użytkowej lokali na powietrzu. Zadaszenia podwójne to połączenie dwóch markiz zwijanych tarasowych bądź koszowych na samodzielnych podporach. Konstrukcja jest przenośna i można ją ustawiać niezależnie od ścian budynków. Zadaszenie stałe to konstrukcja o różnorodnych kształtach według indywidualnego projektu, z możliwością demontażu. Umożliwia zadaszenie powierzchni do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Można zainstalować dodatkowe, rolowane ściany boczne z wklejonymi oknami, aby uniezależnić się od kaprysów pogody.

Baldachimy jako zadaszenia reprezentacyjnych wejść do hoteli i restauracji, skutecznie podkreślają rangę tych obiektów. Pergole to stała konstrukcja ze zwijaną tkaniną, umożliwiająca zadaszenie dużych powierzchni. Poszycie markiz wykonane jest z tkaniny impregnowanej typu DRALON. Tkanina jest odporna na rozerwania, płowienie, nie przepuszcza wody i promieni UV.

fot. otwierająca: Somfy

Zobacz inne tematy z Vademecum
Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum