Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie akcesoria okienne pomogą ochronić poddasze przed upałem? - radzi Roto
Słoneczne, upalne lato to marzenie wszystkich wczasowiczów. Uroki tej pory roku mają też niestety drugie oblicze – zwłaszcza dla osób, które mieszkają na poddaszach. Aby uniknąć niekomfortowych sytuacji, w których temperatura w mieszkaniu staje się nie do wytrzymania, warto rozważyć montaż praktycznych akcesoriów okiennych, które pomogą zabezpieczyć poddasze przed ostrym słońcem i upałami.

Szyby w polskich warunkach klimatycznych - porada GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
Szyba może stanowić nawet 90% powierzchni okna, dlatego to jej właściwości w największym stopniu decydują o energooszczędności stolarki. Nowoczesne zestawy szybowe pokrywane powłokami ze szlachetnych metali kilkaset razy cieńszymi niż ludzki włos, potrafią izolować pomieszczenia od zimna niemal tak dobrze jak ściana, chronić przed ich przegrzewaniem a nawet wspomagać system ogrzewania pozyskując darmową energię słoneczną. Najlepszy efekt można uzyskać rozwiązania odpowiednio dobrane do warunków klimatycznych.

Montaż płyty cokołowej
Płyty przyklejane są bezpośrednio do ocieplenia budynku (z wełny mineralnej lub styropianu) za pomocą systemowego kleju firmy Stahlton. Ze względu na bardzo niski stopień nasiąkliwości materiału (GRC) możliwe jest osadzenie płyt bezpośrednio w opasce żwirowej wokół budynku. W przypadku płyty ESP zaleca się zastosowanie wsporników typu MH w celu jej podtrzymania.

Dlaczego warto mieć rolety?
Do tej pory rolety (żaluzje zwijane) postrzegane były często jako luksusowy dodatek, element ozdobny, pozbawiony istotnych funkcji. Tymczasem rolety w znaczący sposób przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą, latem natomiast skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń przez promienie słoneczne, zmniejszając w ten sposób zużycie dodatkowych urządzeń chłodzących.

Jak dobierać okna dachowe do rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń? - radzi Roto
Poddasza chętnie wykorzystujemy jako miejsca aranżacji pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach – od garderoby, przez sypialnie i gabinety, po kuchnie oraz łazienki. Funkcjonalność tych przestrzeni zależy jednak w dużej mierze od ich odpowiedniego doświetlenia. Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe, które najlepiej sprawdzą się w wybranych pomieszczeniach.

Jakie zabiegi warto wykonywać, aby przedłużyć bezawaryjne funkcjonowanie dachu?
Józef Serek Specjalista d/s Kontroli Jakości i Reklamacji Florian Centrum S.A. radzi: Jakość stalowego pokrycia dachowego, profesjonalny montaż i prawidłowa konserwacja to podstawowe elementy, które mają wpływ na bezawaryjne użytkowanie dachu. Dach jest najbardziejwyeksponowanym elementem każdej budowli i bezpośrednio poddawany jest działaniu niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Projektowanie podjazdu - sprawdzone rady eksperta firmy Polbruk
Minimalna szerokość podjazdu, aby można było komfortowo się po nim poruszać, wynosi 3 m. W miejscach, w których wolnej przestrzeni jest niewiele oraz tam, gdzie występują różnice nachylenia, dobrze jest położyć drobną kostkę. Oto kilka rad dla osób, które planują budowę lub remont podjazdu z zastosowaniem kostki brukowej.

Co zrobić w przypadku awarii stelaża zabudowanego w ścianie?
We wszystkich stelażach dostępnych w ofercie Koło istnieje możliwość wymiany armatury przez tzw. otwór rewizyjny. Po zdjęciu przycisku spłukującego mamy dostęp do zaworu spustowego i napełniającego. W każdej chwili można je wyjąć i oczyścić, a w razie potrzeby wymienić na nowe.

Układanie okładzin schodowych wewnętrznych prezentuje PROBET DASAG
Przed przystąpieniem do układania elementów schodowych należy ustalić rzedną wysokościową na dwóch sąsiednich podestach według dokumentacji dostarczonej przez inwestora. Przenieść i trwale zaznaczyć poziom pomiarowy w kilku kilkunastu miejscach w zależności od potrzeb. Rozmierzyć wysokości stopni przy uwzględnieniu ilości i wielkości elementów schodowych z terrazzo dla poszczególnych biegów według dokumentacji.

Chrom czy patyna, jak dobrać baterię do wystroju wnętrza?
Armatura, nazywana często biżuterią łazienki, to element mający istotny wpływ na spójność i oryginalność wystroju wnętrza. Warto jednak pamiętać, że znaczenie przy doborze modelu do stylu łazienki może mieć nie tylko jego kształt czy funkcjonalności, ale również kolorystyka.

Czym różni się piec do sauny suchej, od "mokrej" i parowej?
Od jakiegoś czasu rozpowszechnił się mylny podział saun na saunę suchą, w której temperatura w saunie wynosi ok. 100oC przy wilgotności ok. 10% i saunę "mokrą" w której, wilgotność przy temperaturze ok. 70-90oC wynosi ok. 40-20%, którą uzyskuje się skrapiając wodą z chochelki mocno rozgrzane kamienie na piecu sauny.

Technologia firmy Złoty Sęk
Technologia firmy Złoty Sęk zaczyna się od momentu zakupu surowca w postaci drewna dłużycowego. Następnie drewno zostaje popiłowane na mokro za pomocą traków pionowych na lamele o grubości do 8 mm.

ADAH: Czym czyścić drążki, by ich nie porysować?
Drążki lakierowane, anodowane i chromowane lub polerowane elektrochemicznie i zabezpieczane cienką warstwą anody można czyścić miękką szmatką stosując zwykłe środki czyszczące typu CIF itp. Większość drążków wyglądających jak chromowane są wykonane z rur gdzie efekt ten uzyskuje się poprzez walcowanie taśm aluminiowych i zgrzewanie ich w kształt rury ( zauważalny ślad zgrzewania w postaci kreski widocznej z zewnątrz rurki drążka).

Jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego Termalica
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia – nierzadko samodzielnie – ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?

Jak dobrać baterię do rodzaju umywalki?
O wygodzie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i domowych porządków w dużej mierze decyduje ergonomia strefy umywalkowej. Wysoki poziom funkcjonalności zapewni wybór optymalnego wyposażenia oraz odpowiednie dopasowanie jego poszczególnych elementów.