Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Pol-Skone
Ciemne czy jasne drzwi w nowoczesnym wnętrzu?
Nowoczesne trendy aranżacyjne nie nakładają żadnych ograniczeń w kwestii doboru kolorystyki. Zarówno miłośnicy żywych barw jak i stonowanych pasteli mogą stworzyć wnętrze, które będzie zgodne z ich kolorystycznymi upodobaniami, a zarazem modne. Komponując wystrój pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu stolarki drzwiowej, która powinna być w tonacji harmonizującej z pozostałymi elementami wyposażenia.
Aluprof S.A.
Komfort już od progu, czyli wybieramy drzwi wejściowe
Urządzając dom zwykle zwracamy uwagę na takie elementy jak kolor ścian, modne dodatki czy wyszukane meble. Tymczasem to, czy w naszych czterech kątach będziemy czuć się naprawdę komfortowo zależy nie tylko od aranżacji wnętrz. Bardzo dużą rolę odgrywają w tym przypadku odpowiednie drzwi wejściowe. Właśnie na nie bowiem zwracamy uwagę jeszcze zanim przekroczymy próg.
Dlaczego Polacy najczęściej wybierają ceramikę?
Polacy do budowy swoich domów najczęściej wybierają ceramikę. Jak pokazują analizy, aż 44% chce wykorzystać w konstrukcji cegłę, a 45% pokryć dach ceramiczną dachówką.
Armacell Poland
Jak mocować rury bez mostków cieplnych i zacieków?
Mostki cieplne w instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej to negatywne zjawisko polegające na niekontrolowanej wymianie ciepła pomiędzy rurami i otoczeniem. Pojawia się ono w tych fragmentach izolacji, gdzie zwiększone jest przewodnictwo termiczne, czyli np. w miejscu ściskania otuliny przez metalowe obejmy użyte do mocowania rur do ścian. O tym jak walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, a także jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na instalacji, mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Konbet Poznań
Czy budowanie starymi technologiami w dzisiejszych czasach jest nieekonomiczne?
O kondycji dzisiejszego budownictwa, przewidywaniach na przyszłość, trendach na rynku budowlanym oraz minionych targach BUDMA 2013 – rozmawiamy z Arturem Kisiołkiem, Prezesem Zarządu firmy KONBET, lidera systemów stropowych.
Knauf Sp. z o.o.
Budownictwo energooszczędne – moda czy konieczność?
Od kilku lat w Polsce coraz więcej uwagi poświęca się zastosowaniu w projektach budowlanych energooszczędnych rozwiązań. Budynki, powstające przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych środowisku, wyznaczają we współczesnym budownictwie nowy, proekologiczny trend.
Lafarge Kruszywa i Beton
Beton czy żelbet na budowie?
Żelbet, który w budownictwie zadebiutował w XIX w. do dziś pozostaje jednym z najważniejszych materiałów budowlanych. Dzięki swoim właściwościom, żelbetowe konstrukcje stały się obecnie obowiązkowym elementem każdej większej budowy.
Libet
Ogrodowe meandry czyli jak ułożyć krawężniki po łuku?
Układanie krawężników jest stosunkowo proste o ile jest... prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej wygląda sytuacja, kiedy chcemy ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami.
Ciepło-zimno, czyli rachunek za zimę
Co roku domowy budżet narażony jest na niepożądane działanie zimowych mrozów. Zanim zaczyna topnieć śnieg, topnieją zasoby naszych portfeli. Warto więc zastanowić się, jakie czynniki wpływają na koszty ogrzewania.
Somfy
Automatyka domowa – Systemy sterowania
Sterowniki w odróżnieniu od napędu są elementem widocznym dla użytkownika. W tym przypadku nabierają więc znaczenia takie aspekty jak estetyka i ergonomia użytkowania. W zależności od liczby osłon okiennych czy wielkości budynku stosowane są różne systemy sterowań.
Tikkurila
Praktyczne porady Tikkurila
Idealnie gładki, perfekcyjnie pomalowany sufit jest elementem dopełniającym estetyki wnętrza. Warto poświęcić mu zatem nieco uwagi i zadbać o jego staranne wykończenie. Przedstawiamy praktyczne wskazówki, które ułatwią samodzielne wykonanie tego zadania.
Röben Polska
Jak walczyć z wykwitami na klinkierowej elewacji?
Cegły klinkierowe prezentują się pięknie, o ile na murowanej powierzchni nie pojawią się wykwity. Na szczęście białym zaciekom możemy zapobiec, a jeśli się mimo wszystko pojawią – skutecznie je usunąć
Energooszczędność w budynkach do hodowli drobiu
Drożejące nośniki energii oraz zwiększające się wymogi w hodowli drobiu stają się coraz ważniejszym kryterium już na etapie planowania budowy, bądź modernizacji istniejących obiektów hodowlanych.
Schüco International Polska
Dom wkomponowany w naturę
W Polsce przybywa domów jednorodzinnych o ascetycznym charakterze, w których główną rolę gra prostota rozwiązań i funkcjonalność. Główną ozdobą tego typu budynków są faktury zastosowanych materiałów a także wielkopowierzchniowe przeszklenia, które dają efekt przenikania naturalnego otoczenia do wnętrza budynku. Klimat kreowany przez światło i szeroki widok na zielony krajobraz można uzyskać stosując trwałe rozwiązania energooszczędnych okien i drzwi przesuwnych w technologii Schüco PVC.
OKNOPLAST
Kupujemy okna bez niespodzianek
Koniec zimy to dobry czas by zaplanować budowę czy remont domu. Takie przedsięwzięcie wymaga podjęcia od nas wielu decyzji począwszy od wyboru projektu, aż do aranżacji wnętrz. Jednym z wyzwań przed jakim staniemy jest zakup stolarki okiennej. W tym przypadku warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby uniknąć ewentualnych kłopotów.