Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wybieramy baterię wannową
Zharmonizowanie z wystrojem wnętrza, poziom oszczędności wody i dostosowanie do metrażu pomieszczenia to główne kwestie, które należy wziąć pod uwagę wybierając armaturę łazienkową. W przypadku baterii wannowej, o funkcjonalności i wygodzie korzystania decyduje również umiejętne dopasowanie do modelu wanny.

Impregnacja kostki brukowej
Nawierzchnia w trakcie normalnej eksploatacji narażona jest na nieustanny wpływ wielu czynników powodujących zabrudzenia. Opady atmosferyczne, kurz, olej silnikowy czy brud z opon samochodowych powodują, że po dłuższym czasie użytkowania kostka brukowa wymaga odświeżenia.

Jak to się robi, czyli wytwarzanie detali i podzespołów w działach firmy Kospel
Drugi reportaż z cyklu "Jak to się robi?" wkracza w fazę wykonywania gotowych wyrobów. Przedstawia on działy firmy Kospel, w których wytwarzane są detale i podzespoły, z których następnie będą montowane całe urządzenia.

Jak warto filtrować - radzi SECURA
Najprostszym rozwiązaniem jest założenie filtra na kran. Ponieważ filtr nie może być duży, większa część objętości będzie używana do wypełnienia go węglem aktywnym. Ogranicza to jego rolę jako filtra mechanicznego - filtracja zawiesin odbywa się niejako "przy okazji", wewnątrz złoża węglowego, skracając czas pracy złoża. Jeśli jest dobra woda z wodociągu oraz nowe plastikowe rury, taki filtr można zastosować.

Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna
Posiadacze poddaszy często narzekają na niewystarczające doświetlenie pomieszczeń. Problem dodatkowo rośnie, gdy mamy do czynienia ze szczególnie niewielką przestrzenią, jak np. łazienka. Jest jednak kilka niezawodnych sposobów na jej optyczne powiększenie.

Plastivan: Jak zamontować podłogę Viligno?
Każdy fachowiec lub majsterkowicz może ułożyć podłogę Viligno bez problemu i w krótkim czasie. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad i zaleceń. Należy na przykład zadbać o to, aby podłoże było twarde, suche i gładkie. W razie potrzeby powinno się je najpierw wyrównać. Szczegółowe instrukcje układania dla systemów Uniclic i Dry Back można znaleźć poniżej.

Jak to się robi, czyli od pomysłu do wdrożenia prezentuje firma KOSPEL
Firma KOSPEL stale dba o rozwój technologiczny produktów. Dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy - narzędziownię i automaty produkcyjne - wszystkie produkty oraz większość podzespołów wykonuje we własnym zakresie.

Jak usunąć tłuste plamy z posadzki garażowej?
Zaplamioną powierzchnię polać obficie rozcieńczalnikiem do wyrobów nitrocelulozowych, a następnie miejsca te posypać trocinami. Pozostawić na jakiś czas. W razie konieczności czynności powtórzyć.

Dymienie z kotła. Co robić? - radzi firma Kotły Żywiec
Instalacja kominowa stanowi najważniejszy element w prawidłowej pracy kotła. Powinna odpowiadać zaleceniom zawartym w dokumentacji techniczno ruchowej dołączonej do kotła.

Dobór układu zasilającego dom w wodę ze studni głębinowej
Dobieramy układ zasilający w wodę budynek jednorodzinny ze studni głębinowej 4", gdzie lustro wody znajduje się na głębokości 20 m od powierzchni terenu. Dom jest niepodpiwniczony, mieszka w nim 4-osobowa rodzina. Właściciel chce dodatkowo podlewać ogródek i myć samochód, studnia znajduje się 15 m od domu, najwyżej położony odbiornik znajduje się 6 m nad poziomem gruntu.

Co zrobić, aby mała łazienka była większa?
Mała łazienka stanowi zawsze spore wyzwanie dla kogoś, kto chce ją urządzić w sposób funkcjonalny, a jednocześnie estetyczny. Dwa podstawowe problemy związane z takim wnętrzem to kwestia zmieszczenia wszystkich niezbędnych urządzeń oraz optyczne powiększenie wnętrza. Nie można ich jednak rozpatrywać w oderwaniu od siebie.

Elegancka i trwała moda gastronomiczna
W dzisiejszych czasach sukces w gastronomii to zbiór wielu czynników. Największą rolę odgrywa oczywiście jakość i smak jedzenia. Jednak duże znaczenie mają także inne sprawy. Większość gości zwraca również uwagę na wystrój, wyposażenie oraz czystość w lokalu. Nie mniej ważny jest także wygląd wszystkich pracowników restauracji. I nie chodzi tylko o osoby bezpośrednio obsługujące gości. Profesjonalny lokal gastronomiczny powinien zagwarantować wszystkim zatrudnionym osobom odpowiedni strój. Odpowiedni, czyli taki, w którym pracownik będzie czuł się komfortowo i reprezentacyjnie.

Jakie akcesoria okienne pomogą ochronić poddasze przed upałem? - radzi Roto
Słoneczne, upalne lato to marzenie wszystkich wczasowiczów. Uroki tej pory roku mają też niestety drugie oblicze – zwłaszcza dla osób, które mieszkają na poddaszach. Aby uniknąć niekomfortowych sytuacji, w których temperatura w mieszkaniu staje się nie do wytrzymania, warto rozważyć montaż praktycznych akcesoriów okiennych, które pomogą zabezpieczyć poddasze przed ostrym słońcem i upałami.

Szyby w polskich warunkach klimatycznych - porada GLASSOLUTIONS Saint-Gobain
Szyba może stanowić nawet 90% powierzchni okna, dlatego to jej właściwości w największym stopniu decydują o energooszczędności stolarki. Nowoczesne zestawy szybowe pokrywane powłokami ze szlachetnych metali kilkaset razy cieńszymi niż ludzki włos, potrafią izolować pomieszczenia od zimna niemal tak dobrze jak ściana, chronić przed ich przegrzewaniem a nawet wspomagać system ogrzewania pozyskując darmową energię słoneczną. Najlepszy efekt można uzyskać rozwiązania odpowiednio dobrane do warunków klimatycznych.

Montaż płyty cokołowej
Płyty przyklejane są bezpośrednio do ocieplenia budynku (z wełny mineralnej lub styropianu) za pomocą systemowego kleju firmy Stahlton. Ze względu na bardzo niski stopień nasiąkliwości materiału (GRC) możliwe jest osadzenie płyt bezpośrednio w opasce żwirowej wokół budynku. W przypadku płyty ESP zaleca się zastosowanie wsporników typu MH w celu jej podtrzymania.