Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
BIOTECHNIKA Sp. z o.o. - Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BIOROCK®
BIOTECHNIKA Sp. z o.o. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BIOROCK®
biotechnika.com.pl

BIOTECHNIKA Sp. z o.o. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BIOROCK®

biotechnika.com.pl
Dane kontaktowe:
322 306 093, tel. kom. 508 343 559
Gen. J. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 40946
O firmie

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BIOROCK® są wysokiej jakości nowoczesnymi systemami do oczyszczania ścieków pochodzących z gospodarstw domowych, nie wymagającymi zasilania energią elektryczną.

Zastosowanie unikatowego złoża biofiltracyjnego powoduje, że oczyszczalnia BIOROCK® jest odporna zarówno na tymczasowe przeciążenia, jak i na całkowity brak dopływu ścieków przez okres 6 miesięcy, a nawet dłuższy. Znakomicie nadają się do domków jednorodzinnych, niewielkich firm, a także obiektów użytkowanych okresowo (domy letniskowe, pensjonaty itp).

ZALETY

 • brak części ruchomych, części zamiennych i urządzeń elektrycznych potrzebnych do działania oczyszczalni powoduje, że jest ona wyjątkowo bezawaryjna i tania w eksploatacji,
 • bardzo prosta zasada działania oczyszczalni – nie wymaga żadnych czynności regulacyjnych, nie posiada układu sterowania, a więc nie ma potrzeby jego serwisowania przez wyspecjalizowaną firmę,
 • prosty i szybki montaż,
 • niewielka ilość miejsca potrzebna do instalacji oczyszczalni,
 • bardzo szybki rozruch – w ciągu 24 godzin,
 • brak hałasu,
 • najwyższa jakość oczyszczonych ścieków,
 • odporność na długotrwałe przerwy w dopływie ścieków,
 • zbiorniki z polietylenu z certyfikatem CE na zgodność z normą EN 12566-1,
 • certyfikat CE dla oczyszczalni zgodny z normą EN 12566-3.

 

CHARAKTERYSTYKA
Budowa oczyszczalni: dwa zasadnicze elementy:

 • osadnik wstępny
 • reaktor biofiltracyjny

dostępne wielkości dla RLM do: 6, 10, 15 i 30, z możliwością łączenia modułów w większe zestawy.
Technologia: po wstępnym sklarowaniu w osadniku ścieki dopływają do reaktora biofiltracyjnego, gdzie są rozprowadzane równomiernie na powierzchni złoża Biorock Media®. Jest ono zbudowane z dwóch warstw materiału wyprodukowanego na bazie wełny mineralnej. Pomiędzy nimi znajduje się warstwa wentylacyjna, której zadaniem jest powtórne napowietrzenie oczyszczanych ścieków. Dzięki powolnemu przesączaniu się ścieków przez złoże, ich kontakt z pożytecznymi mikroorganizmami jest wydłużony, a w efekcie po jednokrotnym przepłynięciu ścieków przez złoże są one doskonale oczyszczone.
Wyniki oczyszczania:
BZT5: 98%
ChZT: 93%
Zawiesina ogólna: 98%
Nog.: 77%
Pog.: 28%
Obsługa i koszty eksploatacji: dzięki brakowi urządzeń elektrycznych BIOROCK® charakteryzuje się wyjątkową prostotą i bezawaryjnością. Proste czynności obsługowe to przede wszystkim: kontrola i usuwanie osadu z osadnika wstępnego oraz okresowe czyszczenie filtra pośredniego. Koszty eksploatacyjne najmniejsze z możliwych dzięki samoczynnemu i grawitacyjnemu działaniu urządzeń.

INFORMACJE DODATKOWE
Kraj produkcji: Luksemburg, Holandia.
Dystrybucja: sprzedaż z siedziby głównego przedstawiciela krajowego oraz przez sieć dystrybutorów i firm instalacyjnych. Zapraszamy do współpracy nowe firmy dystrybucyjne, projektowe i instalacyjne.
Aprobaty i certyfikaty: Certyfikaty CE EN 12566-1, EN 12566-3, aprobaty DIBt.
Pozostała oferta: oczyszczalnie kontenerowe do 2000 RLM, systemy podziemne do retencji wód deszczowych, systemy usuwanie fosforu ze ścieków bytowych.