Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Nowoczesne sterowanie oknami dachowymi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Dla poprawy komfortu życia wykorzystujemy zdobycze nauki i techniki. Urządzenia elektryczne sterowane zdalnie to już standard w dzisiejszym świecie. Również od kilku lat w budownictwie zaznacza się ten trend. Szczególnie okna dachowe obsługiwane za pomocą pilota, bądź zintegrowanego systemu zdobywają uznanie.

Okno dachowe FAKRO FTP-V Z-Wave zostało skonstruowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort mieszkania na poddaszu. Jest to okno obrotowe fabrycznie wyposażone w sterownik Z-Wave oraz zintegrowany system, który umożliwia bezprzewodowe sterowanie oknem oraz zamontowanymi na nim dodatkami za pomocą pilota. Może być stosowane w każdym pomieszczeniu na poddaszu. Szczególnie polecane jest do pomieszczeń, w których okna montowane są na dużej wysokości poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika. Umożliwia to wykorzystanie tych okien w nietypowych projektach architektonicznych i stwarza duże możliwości przy aranżacji wnętrz. Okno ma inteligentny czujnik deszczu, który automatycznie uruchamia  zamykania skrzydła w czasie opadów zapewniając bezpieczeństwo użytkowania poddasza bez względu na pogodę. Okno zostało wyposażone w kompletną instalacje elektryczną. Wystarczy podłączyć jeden przewód do domowej sieci elektrycznej 230V AC.  Do integracji produktów w jedną sieć wykorzystywany jest protokół komunikacji radiowej Z-Wave, co umożliwia rozbudowę systemu na każdym etapie budowy np. o  oświetlenie, termostaty, alarmy.

Urządzenia te muszą posiadać moduł Z-Wave. Zarządzanie całym systemem może odbywać się również  poprzez smartfon lub tablet. Wystarczy wyposażyć system w internetową bramkę Z-Wave.

Najlepiej systemy sterowania instalować na etapie budowy domu. W przypadku gdy chcemy zastosować sterowanie w budynku już istniejącym oczywiście możemy to zrobić. Bezprzewodowy system Z-Wave szczególnie do tego się nadaję. Możemy go również zintegrować z innymi systemami aby współpracował w całym zestawie inteligentnego domu.

Piotr Góra - Specjalista ds Produktu

źródło i zdjęcia: Fakro

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum