Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
DRYMAR
Jakie listwy przypodłogowe wybrać do drewnianej podłogi?
Wybór odpowiednich listew przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdej podłogi drewnianej. Listwy przypodłogowe nie tylko stanowią estetyczne wykończenie, ale również pełnią praktyczne funkcje, takie jak ochrona ścian przed uszkodzeniami czy ukrywanie kabli. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty, które warto rozważyć, wybierając listwy przypodłogowe do swojego domu.
Chyżbet
Z czego zbudować palisadę w ogrodzie?
Każdy ogród ma swój niepowtarzalny charakter, który kształtują nie tylko rośliny, ale również elementy małej architektury, takie jak palisady. Przyjrzymy się bliżej jednej z popularnych opcji – betonowej palisadzie okrągłej marki Chyżbet. Dzięki swojej wszechstronności i estetyce staje się ona coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w ogrodach oraz na terenach z nierównościami.
ABB
Przed czym chroni różnicówka w domowej instalacji elektrycznej?
Wyłącznik różnicowoprądowy, powszechnie nazywany różnicówką, jest istotnym elementem systemów elektrycznych, zarówno w domach, jak i w instalacjach komercyjnych i przemysłowych.
Bauter
Czy farba termoizolacyjna zastąpi styropian?
Świat budownictwa nieustannie ewoluuje, poszukując rozwiązań sprzyjających lepszemu wykorzystaniu energii i minimalizujących wpływ na środowisko. Wśród tych innowacji pojawia się farba termoizolacyjna, znana jako technologia Bauter. Czy ma ona jednak potencjał całkowitego wyparcia tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian?
ABB
Dom inteligentny nie jest przyszłością, a teraźniejszością. Reszta to mit
Z roku na rok, szczególnie w Europie Zachodniej, coraz więcej osób korzysta z automatyki domowej, a rozwiązania takie jak ABB-free@home® są dostępne dla każdego i można nimi sterować z poziomu smartfona. W praktyce jednak barierą w wybraniu tej technologii są stereotypy, które wynikają z nieznajomości systemów smart. Dlatego przyglądamy się faktom i obalamy mity.
wienerberger
Niech Twój pierwszy dom będzie energooszczędny. Z czego ściany?
W polskich domach mieszkalnych wciąż dominują ściany murowane wznoszone w konstrukcji dwuwarstwowej.Oznacza to, że ściana składa się z warstwy konstrukcyjnej oraz warstwy dociepleniowej, montowanej od zewnątrz po zakończeniu budowy murów. To powszechne rozwiązanie, cenione za mniejszą wrażliwość na błędy wykonawcze i dobre parametry izolacji termicznej.
Bauter
Izolacja dla miejsc, gdzie tradycyjne metody zawodzą!
Szukasz skutecznego i wszechstronnego rozwiązania do termoizolacji swojego domu? Poznaj cienkowarstwowa izolację BAUTER, która idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą!
Heiztechnik
Ile prądu zużywa piec na pellet?
Współczesne piece na pellet są urządzeniami zautomatyzowanymi. Zarządzają całym procesem produkcji ciepła i odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury wnętrz bez nadzoru ich właścicieli. Są zaprogramowane tak, by działały bezobsługowo, a o swojej pracy informują przez moduł internetowy. Automatyczne funkcjonowanie pieca wymaga jednak zasilania go energią elektryczną. Wyjaśniamy, ile prądu zużywa piec na pellet.
Bauter
Rewolucja w termoizolacji: SYSTEM BAUTER oszczędza do 40% na ogrzewaniu!
SYSTEM BAUTER jest innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie termoizolacji, oferującym zaawansowane technologicznie powłoki izolacyjne, które skutecznie poprawiają efektywność energetyczną budynków. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis tej nowoczesnej technologii, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.
Bauter
Efektywna termomodernizacja hotelu: poznaj rewolucyjny SYSTEM BAUTER!
Termomodernizacja budynku hotelowo-gastronomicznego Zacisze Pod Sosnami to projekt ambitny, mający na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej, ale także zwiększenie komfortu użytkowania obiektu. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak SYSTEM BAUTER, projekt przyczynia się do oszczędności energetycznych, eliminacji mostków termicznych oraz poprawy estetyki budynku.
Budmat
Jak wybrać efektywny system rynnowy spójny stylistycznie z dachem?
Zmieniający się klimat sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalną pogodą i intensywnymi opadami deszczu. Efektywne odprowadzanie wody deszczowej z dachu to główne zadanie systemu rynnowego, który chroni elewację i fundamenty przed podmywaniem. Przed wyborem odpowiedniego modelu należy dobrze zaplanować liczbę, lokalizację oraz rozmiar rynien i rur spustowych, przemyśleć sposób montażu oraz późniejszą konserwację.
Pipelife Polska
5 sposobów na odprowadzenie deszczówki z dachu
System rynnowy umożliwia odprowadzenie wody z dachu. Później jednak – po tym, jak spłynie ona do rynien i rur spustowych – deszczówkę trzeba gdzieś odprowadzić.
Cedat
Jak kłaść płytki w garażu?
Garaż to miejsce narażone na ekstremalne warunki, takie jak wilgoć, niskie temperatury i intensywny ruch pojazdów. Z tego względu posadzka powinna być nie tylko trwała, ale i łatwa do utrzymania w czystości. Płytki ceramiczne stanowią idealne rozwiązanie, łącząc w sobie estetykę z funkcjonalnością. Choć ich położenie wiąże się z wyższym kosztem, to ich wytrzymałość i łatwość pielęgnacji rekompensują tę inwestycję.
Cedat
Jak usunąć plamy po oleju w garażu?
Problem plam po oleju silnikowym na betonie jest powszechny w garażach, na podjazdach i w warsztatach. Te uporczywe zabrudzenia mogą sprawiać trudności w usunięciu, ale dzięki odpowiednim metodom i produktom można skutecznie sobie z nimi poradzić.
Barlinek
Co najlepiej położyć na podłogę w kuchni?
Płytki ceramiczne to częsty wybór na podłogę w kuchni, ceniony za łatwość czyszczenia i odporność na wilgoć. Jednak nowoczesne kuchnie wymagają czasem czegoś więcej. Na szczęście rynek oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które mogą lepiej odpowiadać zarówno naszym potrzebom estetycznym, jak i funkcjonalnym. Jedną z ciekawszych opcji są wodoodporne podłogi hybrydowe, które stanowią nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do kuchni.