Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Śnieżka
Trzy kroki do zmiany kolorów domowych wnętrz. Zaczynamy malowanie
Malowanie to najprostszy sposób na dużą zmianę w naszym otoczeniu. Wprowadzenie do wnętrza nowych kolorów pozwala na nadanie pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu. Zanim sięgniemy po wałek i rozpoczniemy dekorację ścian, warto dowiedzieć się, jak samodzielnie odnowić domową przestrzeń.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Panele dekoracyjne zamiast tapet
Czas przy częstych metamorfozach jest najważniejszy. Czy istnieje łatwiejsze rozwiązanie niż malowanie, tapetowanie lub układanie płytek? Z pomocą przychodzą panele dekoracyjne - odpowiedź na niedawną modę na boazerię i siding. Pozwolą stworzyć kompletną dekorację ściany w mniej niż 5 godzin.
SOLGAZ
Jak działają pola darmowe w płytach gazowych Solgaz?
Każda z kuchenek SOLGAZ w technologii „gaz-pod-szkłem” wyposażona jest w tak zwane pole darmowe. Jest to autorskie rozwiązanie, które wykorzystuje regularną pracę płyty, do efektywnego wykorzystania spalin, które produkowane są w efekcie spalania się gazu. Praktycznie, ekologicznie i ekonomicznie.
Metpol
Jak tynkować ścianę, a jak sufit? Krok po kroku
Tynkowanie uzależnione jest przede wszystkim od zastosowanej zaprawy. Kluczowe jest także to, czy tynk nakładamy ręcznie czy za pomocą profesjonalnego sprzętu. Jak przebiegają poszczególne etapy nakładania tynku na ścianę, a jak na sufit? Oto nasze wskazówki - krok po kroku.
Schomburg Polska
Jaki system hydroizolacji fundamentów sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach gruntowo-wodnych?
Zachowuje wysoką elastyczność w niskich temperaturach, jest odporna na procesy starzenia, na wpływ soli rozpuszczonych w wodzie, a także na zamrażanie i rozmrażanie. Wiąże w temperaturach, w których inne produkty wykazują ograniczenia. Daje efekt niewielkiej zmiany grubości warstwy, a kolejną można nakładać już po trzech godzinach. Poznaj wszystkie zalety AQUAFIN®-RB400 - zaprawy do najtrudniejszych wyzwań technicznych i projektowych.
Chyżbet
Beton na elewacji i wokół domu - całkiem nowa odsłona
Gdy myślimy o betonie, w pierwszym odruchu przychodzą nam na myśl szare, betonowe płaszczyzny. Niektórzy mogą skojarzyć go z popularną kostką, którą wyłożone jest wiele przydomowych podwórek. Wszystko to jest prawdą, jednak technologie oparte na betonie wciąż się rozwijają, a efekty, do jakich dochodzą, są w stanie zaskoczyć i zachwycić każdego. Bo czy ciekawym odkryciem nie jest betonowe drewno, z doskonale odwzorowanymi słojami? Jak to w ogóle możliwe?
KREISEL Technika Budowlana
Mieszkanie w loftowym stylu. Jakie elementy wykończenia zastosować?
Niegdyś kojarzony z budownictwem użytkowym, wielkim przemysłem i opustoszałymi fabrykami, obecnie trafił pod strzechy i stanowi jeden z najmodniejszych trendów w aranżacjach. Styl loftowy, bo o nim mowa, pozwala tworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza, które pobudzają do działania, sprzyjają skupieniu i jednocześnie relaksują. Chcesz urządzić mieszkanie w loftowym stylu? Marzą Ci się wielkoformatowe płytki lub beton architektoniczny na ścianie? Sprawdź, które dekoracje sprawdzą się najlepiej!
Ferro S.A.
Jak zabezpieczyć obiegi c.o. w instalacji grzewczej w układzie otwartym i zamkniętym?
Nowoczesne instalacje grzewcze pracują w układzie zamkniętym. Część starych budynków ma jednak obiegi grzewcze otwarte, w których pracują kotły na paliwo stałe. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy w układzie otwartym chcemy dodatkowo zainstalować nowoczesny piec gazowy. Taki system grzewczy wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
Ferro S.A.
Jak podłączyć kocioł c.o. na paliwo stałe w układzie zamkniętym?
Kotły na paliwo stałe w instalacji grzewczej otwartej to rozwiązanie stosowane od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak kotły na węgiel lub pellet trzeba zamontować w instalacji typu zamkniętego. Jakich zasad należy przestrzegać i do jakich przepisów się stosować by oszczędność szła w parze z bezpieczeństwem?
Scala Plastics Poland
Czym osłonić balkon?
Latem, kiedy balkony, tarasy i ogrody stają się centrum naszego życia, prywatność i bezpieczeństwo są kluczowe. Chcemy chronić te przestrzenie przed nieproszonymi gośćmi i spojrzeniami. Nie tylko latem, ale również w innych porach roku, osłony mogą chronić przed silnym wiatrem, śniegiem i intensywnymi opadami. Osłony na balustrady balkonów, tarasów czy ogrodzeń mogą łączyć estetykę z funkcjonalnością. Dlaczego warto wybrać Decomat?
Etex Poland Sp. z o.o.
Jaki jest możliwy rozstaw profili w suficie podwieszanym?
Sufity podwieszane nie tylko poprawiają estetykę wnętrz, ale także pełnią szereg funkcji użytkowych. Ukrywają instalacje, obniżają pomieszczenie, służą za stelaż dla oświetlenia a także maskują nierówności sufitu. Aby jednak sufit podwieszany był odpowiednio stabilny, konieczne jest zachowanie właściwego rozstawu pomiędzy profilami.
Elterm
Kocioł elektryczny - gdy inne źródła ciepła nie dają rady
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im obniżyć koszty ogrzewania i jednocześnie dbać o środowisko. Jednym z urządzeń, mogących spełnić te oczekiwania, jest kocioł elektryczny, który może pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści płyną z posiadania kotła elektrycznego jako uzupełniającego systemu grzewczego?
Arbet
Zabezpieczenie domu przed zimnem, wilgocią i hałasem
Wysokiej jakości płyty styropianowe Fabryki Styropiany ARBET pozwalają na zgodne z najnowszymi przepisami podejście do zabezpieczenia domu przed zimnem, wilgocią, hałasem. W marcu 2023 wdrożono dyrektywę dotyczącą zero emisyjności budynków - nowo budowanych od 2028 i pozostałych do 2050 roku. Drogą do zeroemisyjności jest m.in. podwyższanie izolacyjności budynków (obniżanie współczynnika przenikania ciepła).
ENGO Controls
Dlaczego regulator temperatury nie działa?
Regulatory temperatury to urządzenia, które mają za zadanie utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Choć są zazwyczaj proste w obsłudze, mogą zdarzyć się sytuacje, w których nie działają poprawnie. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze przyczyny takich problemów.
aeroVent
Jak tanio i skutecznie ochronić rekuperator przed zamarzaniem?
Zabezpieczenie rekuperatora przed zamarzaniem to bardzo ważne i trudne zagadnienie. Tym bardziej, że panujące w Polsce warunki klimatyczne wymagają zabezpieczenia rekuperatora, a właściwie jego wymiennika przed działaniem mrozu.