Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Podsufitka dachowa z PVC - dlaczego warto ją zastosować?
Podsufitka dachowa z PVC to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko poprawia estetykę budynku, ale także zapewnia ochronę konstrukcji dachowej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki wyjątkowym właściwościom materiału PVC, podsufitka ta wyróżnia się trwałością, łatwością montażu oraz odpornością na trudne warunki atmosferyczne.

Montaż rekuperacji: Jak uniknąć najczęstszych pułapek i cieszyć się zdrowym powietrzem?
Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zyskuje na popularności jako skuteczny sposób na poprawę jakości powietrza w domach. System ten nie tylko zapewnia świeże powietrze, ale także pomaga oszczędzać energię, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Montaż rekuperacji to jednak skomplikowany proces, w którym łatwo popełnić błędy. Aby w pełni cieszyć się zaletami tego systemu, warto poznać najczęstsze pułapki i wiedzieć, jak ich unikać. Oto 13 kluczowych błędów, których należy unikać przy instalacji rekuperacji.

Rekuperacja w starym domu - czy to się opłaca?
We współczesnym budownictwie systemy rekuperacji powoli wypierają stare rozwiązania, do jakich należą wentylacje grawitacyjne. Należy przy tym pamiętać, że montaż instalacji rekuperacyjnej najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Nie oznacza to jednak, że systemu nie można implementować do stojącego już budynku. Wiąże się to jednak z pewnymi trudnościami, które należy mieć na uwadze, decydując się na tego typu inwestycję.

Czy wentylacja mechaniczna wysusza powietrze? Jak temu zapobiec?
Suche powietrze negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Przede wszystkim wysusza błony śluzowe, co zwiększa ryzyko wystąpienia poważniejszych dolegliwości. Cześć inwestorów obawia się, iż wentylacja mechaniczna spotęguje ten problem. Czy są to uzasadnione obawy?

Chcesz, żeby Twój kocioł działał jak nowy? Zacznij od ustawienia miarkownika ciągu!
Miarkownik ciągu to niewielkie, ale niezwykle istotne urządzenie, które znacząco wpływa na wydajność i bezpieczną pracę kotła na paliwo stałe. Czym jest miarkownik ciągu, jak działa, dlaczego warto go zainstalować oraz jak prawidłowo go ustawić, aby Twój kocioł działał sprawnie przez lata.

Instrukcja montażu sidingu
Siding to rodzaj elewacji chroniącej ściany budynku przed warunkami atmosferycznymi i poprawiający ich estetykę. Do powszechnie stosowanych materiałów sidingowych należą drewno, winyl, włóknocement, metal, cegła i kamień. Siding może być instalowany poziomo lub pionowo. Jakie są szczegółowe zalecenia w kwestii jego montażu?

Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny?
Wśród budownictwa jednorodzinnego w Polsce od lat królują domy o wyeksponowanych, spadzistych dachach. Ich krawędzie wystają poza mury tworząc okap, niekiedy stanowią zadaszenie dla balkonów i tarasów. Jak sprawić aby wszystko wyglądało estetycznie? Zabudowy okapu dachowego można dokonać na wiele sposobów, a jednym z częściej wybieranym przez inwestorów jest zastosowanie podbitki z tworzywa sztucznego np. z PVC.

Jak połączyć włącznik krzyżowy ze schodowymi?
Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba włączenia światła w jednym miejscu, a wyłączenia w innym, przydatnym rozwiązaniem jest montaż włącznika krzyżowego. Choć najczęściej kojarzony jest z klatką schodową, ułatwia sterowanie oświetleniem także w długich ciągach pieszych, w dużych salonach, czy w mieszkaniach kilkupoziomowych. Jak go zamontować?

5 powodów, dla których bidet powinien znaleźć się w Twojej łazience
Bidet jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem, dziś coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach. Dlaczego warto rozważyć jego montaż? Poznaj pięć najważniejszych powodów, które przemawiają za wyborem bidetu.

Czarna łazienka: elegancja czy koszmar w utrzymaniu?
Czarna łazienka jest niewątpliwie stylowa, ale czy może być równocześnie praktyczna? To zależy od kilku czynników, które warto prześledzić, zanim zdecydujemy się na zastosowanie tego właśnie koloru.

Ogrzewanie podłogowe i inteligentne systemy sanitarne - innowacje dla komfortu i bezpieczeństwa
Ponieważ coraz więcej systemów sanitarno-grzewczych jest zautomatyzowanych i stają się bardziej inteligentne, instalatorzy powinni mieć na uwadze, w jaki sposób te innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych. Dowiedz się, jak ogrzewanie podłogowe korzystnie wpływa na alergików i efektywność energetyczną oraz jak termostatyczne zawory mieszające zapobiegają Legionelli. Sprawdź nowoczesne technologie od John Guest dla zdrowia i komfortu.

Jak wyczyścić łazienkę na błysk bez szorowania? Poznaj sprawdzone triki!
Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę i relaksujemy się po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości i świeżości. Na szczęście nie musi to być wyzwanie! Wystarczy kilka prostych kroków i odpowiednie wyposażenie, aby Twoja łazienka zawsze prezentowała się nienagannie.

Jak odnowić drewniany taras? Wystarczą 4 kroki
Drewniane tarasy są niezwykle efektowne, ale aby zachować piękno i funkcjonalność przez lata, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z biegiem czasu, drewno narażone na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy mróz, może zacząć blaknąć, a nawet pękać. W poniższym poradniku, krok po kroku wyjaśniamy, jak przeprowadzić renowację drewnianego tarasu, aby przywrócić mu dawny blask i zapewnić długotrwałą ochronę.

Ogrzewanie podłogowe: Od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć
Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejszy wybór w polskich domach. Zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, wysoki komfort użytkowania i oszczędności energetyczne. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak przebiega instalacja ogrzewania podłogowego, na co zwrócić uwagę i dlaczego warto postawić na tę technologię.

Czy można odprowadzić wodę z rynien na trawnik?
Wykorzystanie wody opadowej dla nawadniania trawnika czy ogrodu niesie ze sobą szereg korzyści. Nie tylko sprzyja środowisku, ale też przynosi spore oszczędności. Bezpośrednie odprowadzanie wody z rynien na trawnik może powodować jego zalewanie. Dlatego też coraz więcej właścicieli domów decyduje się na zbieranie deszczówki. Jakie są najlepsze metody zarządzania wodą deszczową?