Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 52031
SWISS KRONO sp. z o.o. - Panele podłogowe AURUM

SWISS KRONO sp. z o.o. Panele podłogowe AURUM

Zobacz firmę w innym dziale: Panele Panele Płyty drewnopochodne
Telefon 68 363 12 97
E-mail marketing@swisskrono.pl
Adres Serbska 56, 68-200 Żary
Kronopol Aurum Floring to kilka wyjątkowych kolekcji, z których każda wyróżnia się synchroniczną strukturą oraz idealnym odwzorowaniem rysunku i koloru drewna. Dobra podłoga powinna łączyć w sobie trzy cechy: piękno, jakość i zadowolenie użytkowników. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania nie sposób nie zwrócić uwagi na Kronopol Aurum. Idealna podłoga powinna być ciekawa stylistycznie i pasować... Czytaj więcej
SWISS KRONO sp. z o.o.

Podłogi AURUM AROMA 3882

Kronopol Aurum Floring to kilka wyjątkowych kolekcji, z których każda wyróżnia się synchroniczną strukturą oraz idealnym odwzorowaniem rysunku i koloru drewna. Dobra podłoga powinna łączyć w sobie trzy cechy: piękno, jakość i zadowolenie użytkowników. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania nie sposób nie zwrócić uwagi na Kronopol Aurum.

Podłogi AURUM AROMA SOUND 3884 z oferty Swiss Krono Idealna podłoga powinna być ciekawa stylistycznie i pasować do wizji wnętrza, a także być na tyle solidne wykonana, by wytrzymać lata eksploatacji. Ponadto w poszukiwaniu „idealnej podłogi” pojawiają się takie argumenty jak: łatwość utrzymania w czystości, sposób i koszty montażu oraz cena i dostępność wybranego produktu w sprzedaży. Przeznaczenie pomieszczenia jest kluczowym czynnikiem podczas wyboru paneli podłogowych, które mają różną grubość, klasę ścieralności i strukturę.

Za wytrzymałość podłogi w największym stopniu odpowiada klasa ścieralności. W praktyce wyróżnia się sześć klas ścieralności. Najwyższe klasy (AC6), czyli najbardziej odporne na ścieranie panele, montowane są np. w centrach handlowych, gdzie każdego dnia bywają tysiące klientów odwiedzających sklepy i restauracje i to o różnych porach roku. Do domowej eksploatacji w salonie w zupełności wystarczy klasa AC4 lub AC5. Natomiast w zacisznym gabinecie do pracy lub sypialni wystarczy montaż paneli o klasie ścieralności AC3.

Panele laminowane Kronopol Aurum Floring

Planując montaż podłogi należy również brać pod uwagę nasłonecznienie urządzanych pomieszczeń.

Powierzchnie paneli podłogowych pokryta jest tzw. warstwą ochronną i warstwą dekoracyjną, które w połączeniu w świetle mogą dawać efekt matowy, półmatowy lub połysku. Dlatego jedną z podstawowych reguł doboru podłogi jest analiza ilości dochodzącego do pokojów światła dziennego. Tam, gdzie nasłonecznienie w ciągu dnia jest stosunkowo niewielkie, lepiej wybrać panele w połysku, dodatkowo rozświetlające pomieszczenie. Z kolej w bardzo widnych wnętrzach doskonale sprawdzi się podłoga matowa, która wygląda bardziej naturalnie – wyjaśnia Aleksander Czaplicki, menedżer produktu firmy Kronopolu.

Warto pamiętać, że panele przed zakupem oglądamy przeważnie w sztucznym świetle, które w istotny sposób wpływa na efekt kolorystyczny podłogi. Światło naturalne w pomieszczeniu może zmienić ten efekt.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum