Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Semmelrock
Odpowiednie zabezpieczenie nawierzchni betonowych przed mrozem i śniegiem - praktyczne porady
Zbliża się zima, a wraz z nią czas intensywnych opadów śniegu i mróz. Nawierzchnie betonowe, takie jak płyty czy kostki, choć słyną z trwałości, wymagają szczególnej ochrony przed wpływem wilgoci i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dla utrzymania estetyki i funkcjonalności tych powierzchni w okresie jesienno-zimowym, warto już teraz zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji i ochrony nawierzchni betonowych.
Schomburg Polska
Wewnętrzne zabezpieczanie piwnic przed wodą w kilku krokach
Ochrona konstrukcji budynku przed ciągłym niszczeniem pod wpływem wody jest głównym elementem prac związanych z jego renowacją.
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków?
Jak palić ekogroszkiem, aby nie pojawiały się spieki? To pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Bardzo ważna jest, oczywiście, dobra jakość ekogroszku, ale nie mnie istotne są prawidłowe ustawienia pieca.
AS PPHU
Jak optycznie powiększyć łazienkę?
Cena za 1 m2 mieszkania lub domu, zwłaszcza w dużych miastach, osiąga obecnie niebotyczny poziom. Dlatego też bardziej popularne są te oferty, które proponują mniejszą przestrzeń mieszkalną. Liczba pokoi zazwyczaj uzależniona jest od ilości domowników – na tym w zasadzie dość trudno jest zaoszczędzić. Najczęściej zatem metraż ograniczany jest kosztem łazienki. Co zrobić, aby wyglądała na większą, niż jest w istocie?
Semmelrock
Budowa schodów zewnętrznych z użyciem płyt tarasowych
Płyty tarasowe mogą zostać wykorzystanie nie tylko do budowy tarasu, ale także na schodach, ścieżkach ogrodowych i przy basenie. To produkt odporny na czynni zewnętrzne, estetyczny i stosunkowo łatwy w montażu oraz czyszczeniu. Sporym atutem jest atrakcyjna cena i bardzo zróżnicowany wybór, obejmujący wiele rozmiarów, kształtów, kolorów i form. Nie dziwi więc fakt, że płyty tarasowe są bardzo popularne.
Polbruk S.A.
Czy można układać nawierzchnię brukowaną zimą?
Ujemne temperatury i częste zmiany pogody – zima stawia przed drogowcami i budowniczymi liczne wyzwania. Zmienne warunki atmosferyczne, z na przemian śniegiem i deszczem, rodzą pytanie: czy to odpowiedni czas na układanie nawierzchni?
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?
Styropmin
Ocieplanie domu od wewnątrz – na co zwrócić uwagę?
Zimowy okres często traktowany jest jako czas przerwy w pracach remontowych i budowlanych. Wiele zadań, takich jak ocieplenie zewnętrznych ścian budynku, zostaje odłożonych na cieplejsze miesiące. Jest to spowodowane tym, że termomodernizacja nie jest zalecana, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, ale dotyczy to tylko prac na zewnątrz budynku. Wewnętrzne izolacje, wykonywane przy użyciu styropianu, mogą być realizowane niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak ustawiać parametry pracy rekuperatora w zimie?
Tegoroczna zima zaskoczyła tym, że po raz pierwszy od kilku lat nie przypominała… jesieni. Ulice zasypał śnieg, a słupki rtęci ostro powędrowały w dół, pokazując wartości znacznie poniżej zera. Pytanie, na które wielu Internautów szuka odpowiedzi brzmi: czy rekuperator poradzi sobie z niskimi temperaturami i jak należy go ustawić. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
OEM Energy
Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy m.in. od ich kąta nachylenia. Zdarza się, że liczba zakupionych paneli do gospodarstwa jest odpowiednia, ale instalacja nie produkuje tyle prądu, ile powinna. Podpowiadamy, co zrobić, żeby to zmienić, i pod jakim kątem najlepiej ustawić panele PV na gruncie i na dachu.
GEBERIT
Jak wybrać odpowiednią ceramikę do łazienki? Poznaj najważniejsze zasady!
Dobór właściwej ceramiki łazienkowej jest istotnym elementem projektowania tego pomieszczenia. Elementy wyposażenia powinny łączyć funkcjonalność z estetyką, podnosząc komfort codziennego użytkowania łazienki. Produkty firmy Geberit mogą być wsparciem w tworzeniu przestrzeni, która nie tylko służy higienie i wygodzie, ale także staje się odzwierciedleniem indywidualnego stylu i gustu.
Termet S.A.
Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?
Wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych na wydajne i przyjazne środowisku skłania wiele osób do zakupu pompy ciepła. Dlaczego inwestując w to urządzenie, warto połączyć je z zasobnikiem c. w. u. oraz buforem ciepła? Jak przekłada się to na efektywność energetyczną budynku?
REGULUS - system
Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i wyjątkowo dobrym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych ze względu na komfort mieszkańców oraz oszczędność podczas eksploatacji.
nVent Thermal Polska
Optymalna temperatura elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience
Dużą popularnością cieszy się obecnie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Cenione jest zarówno za efektywność, jak i stosunkowo niskie koszty. Podłoga, ze względu na swoją dużą powierzchnię, nie wymaga nagrzania do takiej temperatury, jaka zwykle cechuje grzejniki. Jaka jest zatem właściwa? I czy w łazience powinna być ustawiona na inny zakres, niż w pozostałych pomieszczeniach?