Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
JAF Polska
Taras kompozytowy - solidna alternatywa dla tarasu drewnianego
Drewniany taras to marzenie niejednego miłośnika budownictwa wykorzystującego naturalne materiały. Jednak konieczność regularnej pielęgnacji może rodzić wątpliwości, czy to na pewno dobry wybór. Rozwiązaniem konieczności prowadzenia prac konserwacyjnych jest taras kompozytowy. O jego zaletach mówi ekspert firmy JAF Polska.
DLH Global
Montaż, konserwacja i wybór desek kompozytowych na taras
Kompozytowe deski tarasowe to produkt, który w Polsce jest coraz bardziej popularny. Wraz z coraz większym zainteresowaniem pojawiają się pytania o aspekty techniczne tego materiału. Eksperci marki DLH postanowili odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania - z czego powstają takie deski, jak się je montuje oraz jak dobrać odpowiedni model do konkretnych potrzeb.
JAF Polska
Poprawna konserwacja drewnianego tarasu na wiosnę
Wiosenne porządki nie ograniczają się do posprzątania w szafie i posadzeniu roślin. Dbanie o czystość i dobrą kondycję przydomowego tarasu pozytywnie wpływa na wypoczynek. O profesjonalnych środkach do konserwacji tarasu opowiada Łukasz Walczak, ekspert JAF Polska.
Semmelrock
Zastosowanie kostki brukowej w aranżacji otoczenia domu
Kostka brukowa jest coraz popularniejsza, co wcale nie jest dziwne. Atrakcyjny, elegancki design sprawia, iż wiele osób decyduje się na ten materiał podczas realizacji przydomowych projektów - tarasu, schodów, a nawet elewacji. Do czego jeszcze nadaje się kostka brukowa?
Semmelrock
Prawidłowe układanie płyt chodnikowych
Płyta chodnikowa to bardzo wytrzymały materiał. Można nim wyłożyć różne powierzchnie, takie jak alejki, chodniki, schody czy taras. Przedstawiamy, na co zwrócić uwagę, aby cały proces przebiegł szybko i sprawnie.
DLH Global
Szykujemy taras na lato! Jak zadbać o drewno, jak o kompozyt?
Kiedy tylko pierwsze promienie słońca musną naszą twarz niezmiennie zaczynamy myśleć o przygotowaniu tarasu na lato. Aby zabrać się do tego we właściwy sposób, poproszono o poradę ekspertów marki DLH, którzy są specjalistami od tarasów drewnianych oraz kompozytowych. Oto, co radzą.
Polbruk S.A.
Kolejność prac wokół domu - najpierw podjazd czy ogrodzenie?
Planując zagospodarowanie przestrzeni wkoło budynku, należy rozsądnie określić kolejność wykonywanych czynności. Wiele osób ma dylemat, czy najpierw postawić płot, czy może lepiej zająć się ułożeniem podjazdu? Odpowiedź na to zależy od etapu, na jakim aktualnie znajdują się prace.
Semmelrock
Kostka brukowa - wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem budowy
Budujesz dom lub urządzasz przydomową przestrzeń i zastanawiasz się, jak wykorzystać kostkę brukową? Schody z kostki, taras, a może ścieżki i podjazd? Ten materiał budowlany daje niezwykle szerokie możliwości wykorzystania. W tym artykule podpowiadamy, jaką kostkę brukową wybrać, jakie są wzory, ile kosztuje i co pod kostkę brukową, by cieszyła swoją funkcjonalnością przez lata.
DLH Global
Drewniany blat w kuchni czy to dobry pomysł?
Blat w kuchni jest niezmiernie ważny. Od niego zależy nie tylko uroda wnętrza czy wygląd całej zabudowy, lecz co istotne komfort użytkowników. Bo jak tu ze spokojem przygotowywać posiłek – siekać i kroić, kiedy boimy się, żeby nie uszkodzić powierzchni blatu? O uniwersalnych, trwałych i pięknych blatach kuchennych na każdą kieszeń, a na dodatek odpornych na każdą gorączkę przygotowań, opowiada nam ekspert DLH, jednego z największych światowych dostawców drewna.
JAF Polska
Drewno we wnętrzach, na elewacjach i tarasach - dlaczego warto?
Bez względu na to, z jakim materiałem budowlanym je zestawimy, drewno skutecznie podniesie jego walor estetyczny. Barwę, strukturę i naturalne piękno drewna kochają zarówno architekci, jak i inwestorzy, eksponując je na elewacjach, budując z niego tarasy i stosując we wnętrzach. Co jeszcze sprawia, że drewno jest tak lubianym i popularnym budulcem?
Polbruk S.A.
Jakim materiałem wykończyć schody zewnętrzne?
Schody to nieodłączna część każdego budynku. Dzięki odpowiedniemu ich wykończeniu można podkreślić wyjątkowy charakter danego miejsca. Niezależnie od charakteru aranżacji należy dobrze przemyśleć kwestię doboru materiału użytego do pokrycia schodów. Nowoczesnym i ekonomicznym sposobem będzie użycie prefabrykowanych, wielkoformatowych stopni betonowych. Doskonale potrafią one oddać piękno i fakturę naturalnego kamienia.
Semmelrock
5 najpopularniejszych kolorów kostki brukowej - który wybrać do Twojego ogrodu?
Kostka brukowa przyciąga właścicieli ogrodów niekonwencjonalnym designem i dużymi możliwościami kompozycji. Tworzenie nowoczesnych, intrygujących powierzchni, które zaskakują różnorodną i dynamiczną kompozycją pozwalają właścicielom ogrodów na wykazania się kreatywnością i pomysłowością.
JAF Polska
Podstawowe zasady wybierania frontu do kuchni
Przeglądając katalogi z meblami kuchennymi ciężko zdecydować się na coś od razu. Mnogość różnych propozycji przyprawia o zawrót głowy. A przecież wybór nie ogranicza się tylko do kształtu, ważny jest także kolor. Na pytanie jak wybrać front do kuchni oraz na co zwracać uwagę odpowiada Rafał Pluta, ekspert firmy JAF Polska.
BRUK-BET
Jak zbudować taras na gruncie?
Są opinie, że taras na betonowej podstawie jest rozwiązaniem solidniejszym. Tak nie jest. Okładzina z płytek nie jest całkowicie szczelna, przez fugi może przedostawać się woda. Jeśli pod płytkami są puste przestrzenie (spowodowane niedokładnie rozprowadzonym klejem), gromadzi się tam wilgoć, a zimą zamarza, powodując zarówno odspajanie się kafli, jak i pękanie betonu.