Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Gdańskie Składy Drzewne - Drewno budowlane
Gdańskie Składy Drzewne Drewno budowlane
skladydrzewne.pl

Gdańskie Składy Drzewne Drewno budowlane

Dane kontaktowe:
58 301-12-07, 58 305-35-51
Litewska 1, 80-719 Gdańsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 23002
O firmie

Drewno jest bardzo wszechstronnym materiałem, który świetnie sprawdza się przy budowie domu i tworzeniu przestrzeni wokół. W swojej ofercie Gdańskie Składy Drzewne posiadają asortyment drzewny od A do Z.

Taras Modrzew Syberyjski w ofercie Gdańskich Składów Drzewnych
Taras Modrzew Syberyjski w ofercie Gdańskich Składów Drzewnych

Drewno budowlane

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych zarówno przy małych i dużych inwestycjach. Wytrzymałe konstrukcje wymagają niezawodnych materiałów. W swojej ofercie Gdańskie Składy Drzewne mają certyfikowane drewno KVH oraz drewno konstrukcyjne C24, ogromny wybór krawędziaków, łaty i kontrłaty, deski szalunkowe i wszystko co potrzebne do zbudowania solidnej więźby dachowej. Oferujemy również różnego rodzaju sklejki i płyty budowlane.

Tarasy

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny klimat w otoczeniu swojego domu, zdecydowanie namawiamy Cię do wykorzystania naturalnego drewna. Drewniane tarasy to doskonałe i harmonijne połączenie wewnętrznej strefy salonu z przydomową zielenią. Właściwy montaż oraz prawidłowa konserwacja, zapewniają komfort w jego eksploatacji na długie lata. Drewniany taras znakomicie współgra zarówno z nowoczesną, jak i tradycyjną architekturą. Tarasy z drewna są wytrzymałe, ekologiczne, przyjemne i ciepłe w dotyku, naturalnie piękne, eleganckie, pachnące i zawsze na czasie.

Elewacje, podbitki, boazerie

Drewniane elewacje to atrakcyjny i ekonomiczny sposób na wykończenie lub odnowienie fasady budynku. Ciepłe odcienie drewna elewacyjnego tworzą wrażenie przytulności i elegancji. Znakomicie wygląda ułożone zarówno na całości bryły budynku, jak i na wybranych częściach. Łączenie drewna z różnymi materiałami i tworzenie unikatowych kompozycji to jeden z aktualnych trendów. Znakomitym zwieńczeniem całości obiektu jest drewniana podbitka – używana jako jeden z najpopularniejszych materiałów służących wykończeniu i zabezpieczeniu okapu dachu.

Z kolei boazeria stworzy niesamowity klimat w niejednym wnętrzu. Drewniane wykończenie ścian jest aktualnie bardzo na czasie. Uwielbiana przez zwolenników stylu skandynawskiego i tradycyjnego. Drewniana boazeria może pokrywać nie tylko ściany – na suficie będzie prezentować się równie dobrze, zwłaszcza w domkach letniskowych czy górskich, w których sielski klimat to podstawa. Boazeria w kuchni lub łazience? Oczywiście! Przecież to królowa saun, a więc pomieszczeńbardzo wymagających. Odpowiednio dobrane drewno nie boi się wilgoci czy wysokich temperatur.

Asortyment ogrodowy

Drewno w ogrodzie to ponadczasowe rozwiązanie. Jego naturalny i ciepły charakter sprawią, że stworzysz przyjemne miejsce wokół swojego domu. To z drewnem, najlepiej komponuje się przydomowa zieleń i wielobarwne kwiaty. W ogrodzie powstaną z niego ogrodzenia, altany, tarasy, schody, ścieżki, pergole, meble ogrodowe czy elementy placów zabaw. A co jeśli nie masz ogrodu? Jego mały skrawek możesz stworzyć także na balkonie – to idealne miejsce na drewnianą podłogę, donice czy przesłony. Możliwości jest mnóstwo, a efekty pozwolą na obcowanie z naturą i zaaranżowanie otoczenia z duszą.

Blaty drewniane

Oferowane przez Gdańskie Składy Drzewne drewniane blaty są klejone z elementów litego drewna jednego gatunku. Charakteryzują się wysoką odpornością na skręcanie, odkształcanie czy zginanie. W swojej ofercie posiadamy blaty z drewna europejskiego m.in.: dębowy, sosnowy, bukowy i jesionowy oraz oryginalne blaty z drewna egzotycznego tj. iroko, koto, dibetou, amazaque i inne. Blaty drewniane świetnie sprawdzają się w kuchni, łazience, jako blaty stołów, parapety, półki, lady czy elementy ozdobne.