Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Drzwi zewnętrzne BORYSZEW
Krzysztof Slesar, Szef Zespołu Produktów Budownictwo BORYSZEW S.A. Oddział Boryszew ERG.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Na co zwracać uwagę przy wyborze centrali wentylacyjnej? Radzi PRO-VENT
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna w nowych i modernizowanych budynkach jest konieczna ze względu na zmieniające się tendencje i przepisy budowlane mówiące o energooszczędności i szczelności budynków.
Global Tech
Jak stworzyć optymalne warunki dla instalacji wentylacyjnej?
Należy przede wszystkim wykonać budynek bardzo dobrze ocieplony i szczelny. Wysoka szczelność budynku jest niezwykle ważna dla niskiej jego energochłonności, zaprojektować układ wentylacji z centralą MISTRAL GEO EC + wymiennik płytowy PROVENT-GEO, w celu uzyskania optymalnego klimatu projektować nominalną wymianę powietrza nawet do 1,5 krotności objętości domu.
Global Tech
Współpraca gruntowego wymiennika ciepła z centralą wentylacyjną
Najlepszym zastosowaniem grunowych wymiennków ciepła jest współpraca z układem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Układ Geo-System to połaczenie wymiennika gruntowego Pro-Vent Geo i centrali wentylacyjnej Mistral Geo.
Jak zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny?
Jacek Krzeszowiak właściciel firmy Noel radzi: To proste. Montując instalację grzewczą w domu, źródła ciepła, pamiętajmy o urządzeniu jakim jest zbiornik buforowy z wężownicą do ciepłej wody, który oprócz gromadzenia ciepła ze źródeł ciepła (kominka z płaszczem wodnym, pompy ciepła, kotła na paliwo stałe, kolektorów słonecznych), przekazywania energii cieplnej do ogrzewania podłogowego, do grzejników lub do ogrzewania ściennego, również będzie ogrzewało nam bieżącą wodę.
Global Tech
Jak dobrać gruntowy wymiennik ciepła?
Dobierając wielkość gruntowego wymiennika ciepła do systemu wentylacyjnego jako parametr końcowy określamy temperaturową wydajność powietrza opuszczającego wymiennik. Dobrze zaprojektowany gruntowy wymiennik ciepła może zapewnić w upalne dni temperaturę nawiewanego powietrza do pomieszczeń na poziomie 20-24°C.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Co tak naprawdę hałasuje w systemie wentylacji? podpowiada PRO-VENT!
Aby ograniczyć hałas emitowany przez instalację wentylacyjną należy zacząć od dobrego i przemyślanego projektu, wykonując instalację o małych oporach przepływu. Wentylatory pracujące przy dużych sprężach emitują bowiem większy hałas, a dodatkowo pobierają więcej energii.
Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?
Wybór odpowiedniej wentylacji jest równie ważny jak stabilna konstrukcja domu czy sprawna instalacja grzewcza. Wentylacja mechaniczna zapewnia nie tylko równomierną wymianę powietrza, tak szczególnie ważną w domach energooszczędnych i pasywnych, ale także, dzięki odzyskowi ciepła z usuwanego powietrza, gwarantuje zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Michał Sitek – Dyrektor Generalny firmy Dospel wskazuje argumenty, które przemawiają za wyborem odpowiedniej instalacji, zapewniającej optymalny klimat w każdym wnętrzu.
REKUPERATORY.PL
Rekuperacja czy mikrowentylacja – co wybrać?
Producenci okien oraz nawiewników okiennych coraz częściej zachęcają inwestorów do montowania nowoczesnych, szczelnych okien w połączeniu z akcesoriami umożliwiającymi dodatkowe nawiewanie do budynku świeżego zewnętrznego powietrza. Czy taka oferta jest rozsądna? Czy na pewno warto wybrać ciepłe okna plastykowe w duecie z nawiewnikami okiennymi?