PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rekuperatory

Wewnątrzścienne rekuperatory PRANA serii STOP SMOG. Wentylacja w klasie PREMIUM

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Wyobraź sobie świat bez smogu. Świeże powietrze w domu, firmie, szkole i w szpitalu. Oszczędności energetyczne, ściany bez grzybów, powietrze bez alergenów i patogenów. To wszystko bez rozprowadzania kanałów systemu centralnego, bez burzenia ścian, metrów rur i kosztów montażu w miejscu, gdzie Ty, Twoi bliscy lub klienci będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Bez smogu w mieszkaniu, domu, biurze, szkole, szpitalu

Rekuperatory PRANA „STOP SMOG” przeznaczone są do stosowania w ramach zdecentralizowanej wentylacji w pomieszczeniach mieszkalnych i administracyjnych, m.in. w apartamentach, domach prywatnych i letniskowych, biurach, szkołach, przedszkolach, placówkach medycznych.

Zgodnie z przyznanym Atestem PZH, rekuperatory PRANA mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej, nawet w tak wymagających jak szpitale. PRANA w wersji STOP SMOG to: mniejsze straty energetyczno-cieplne, mniej energii potrzebnej do ogrzania/schłodzenia pomieszczeń, mniejsze zużycie paliw i mniej produkowanych cząstek smogowych.

Miedziany - aseptyczny, przeciwprądowy wymiennik ciepła

PRANA od 15 lat jest liderem w produkcji rekuperatorów z miedzianym - aseptycznym, prostoliniowym, przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Przepływ wewnątrz nawiewno-wywiewnego wymiennika przebiega równomiernie w obydwu kierunkach (czerpni i wyrzutni) w tym samym czasie, przy czym powietrze wyrzucane i zaciągane nie mieszają się.

Rekuperator PRANA z miedzianym wymiennikiem - wentylacja, która chroni Twój dom
Rekuperator PRANA z miedzianym wymiennikiem - wentylacja, która chroni Twój dom

Powietrze odprowadzane z pomieszczenia (zimą ciepłe) przekazuje swoją energię cieplną do zaciąganego z dworu. Latem przeciwnie, przy różnicy temperatur wewnątrz mieszkania i na zewnątrz, zaciągane z dworu powietrze ulega schłodzeniu.

Rekuperatory PRANA w wersji 2019

W 2019 roku firma ogłosiła wprowadzenie na rynek ulepszonych i nowych modeli rekuperatorów serii „STOP SMOG” oraz „Premium PLUS” o rozszerzonej funkcjonalności, z trzystopniową funkcją filtracji powietrza i pełną zgodnością z dyrektywą ErP 2018 (2009/125/WE). W ramach aktualizacji poprawiono efektywność filtracji powietrza, utrzymując pozostałe zalety dotychczas produkowanych rekuperatorów.

Rekuperatory PRANA - wewnątrzścienna wentylacja W JAKOŚCI PREMIUM 2020

Ostatnia modernizacja rekuperatorów PRANA wprowadzona z początkiem 2020 roku zmniejszyła zużycie energii o połowę. Przy niewielkim poborze mocy zagwarantowano wydajną i kontrolowaną wymianę powietrza. Najcichsze z wewnątrzściennych rekuperatorów PRANA stały się jeszcze cichsze.

Wbudowana przetwornica 24V prądu stałego oraz innowacyjne silniki wprowadzają poprawę bezpieczeństwa niskonapięciowego. Nowe silniki zapewniają również znaczną poprawę trwałości. Przewidywany okres użytkowania to minimum 12 lat.

Rekuperator PRANA - duża oszczędność energii na ogrzewaniu zimą i chłodzeniu latem
Rekuperator PRANA - duża oszczędność energii na ogrzewaniu zimą i chłodzeniu latem

Systemy te na bazie miedzianego przeciwprądowego wymiennika ciepła, gwarantują stabilną, wysoką sprawność odzysku (do 93%, klasa efektywności energetycznej A+), co przekłada się na oszczędności energii. Według najbardziej krytycznych ocen zastosowanie rekuperatora PRANA pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania o 30-70% i do 80% w przypadku stosowania klimatyzacji latem.

Wymiary montażowe rekuperatorów PRANA 150 i PRANA 200G
Wymiary montażowe rekuperatorów PRANA 150 i PRANA 200G

Rekuperator PRANA "STOP SMOG"

PRANA „STOP SMOG” to optymalne rozwiązanie wydajnej wentylacji z rekuperacją również w regionach o wysokim stopniu zanieczyszczenia powietrza. Konstrukcja urządzenia zapewnia slot do instalacji filtrów oczyszczania wstępnego, średniego i drobnego. W lutym 2020 roku rekuperatory PRANA zdobyły po raz trzeci Złoty Medal MTP.

Rekuperator PRANA 200C NoCovid w walce z koronawirusem

Nawet w czasie pandemii nadal pozostaje niedoceniane znaczenie wentylacji w pomieszczeniach kwarantanny, oraz izolacji osób zakażonych. Dopiero niedawno potwierdzono, że pomimo przenoszenia wirusa drogą kropelkową, jeżeli pomieszczenie nie jest prawidłowo wentylowane, zawiesina (zakaźna mgiełka) może unosić się w powietrzu do 3 godzin.

A przecież wiedzą powszechną jest, że gorączkujący odczuwa wychłodzenie i nie jest skłonny do intensywnego wietrzenia. W efekcie emituje dużą ilość cząsteczek patogenów, które następnie ponownie wdycha, obciążając jeszcze bardziej zainfekowany organizm większą dawką wirusa. Wielokrotnie wzrasta ryzyko zarażenia personelu, osób postronnych i rozwoju pandemii.

Wyjątkowe cechy rekuperatora PRANA 200C NoCovid

Rekuperator PRANA 200C NoCovid posiada szereg wyjątkowych cech, do zastosowania w pomieszczeniach kwarantanny i izolacji osób zakażonych. Wydajność do 185 m3/h pozwala na wymianę powietrza w salach kwarantanny dla maks. 4 osób, lub dla 2 osób uwzględniając restrykcyjne normy szpitalne w pomieszczeniach izolacji. Maksymalna efektywność odzysku ciepła jest > 92%.

Zdalna kontrola pracy rekuperatora PRANA i parametrów powietrza w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym
Zdalna kontrola pracy rekuperatora PRANA i parametrów powietrza w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym

Zalety rekuperatora PRANA 200C NoCovid

 • AUTONOMICZNA WENTYLACJA z rekuperacją w obrębie pomieszczenia (brak kanałów i zagrożenia dystrybucji patogenów)
 • ZBILANSOWANE PODCIŚNIENIE minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania wirusów i bakterii na pomieszczenia sąsiadujące
 • Możliwość stabilizacji powietrza na OCZEKIWANYM POZIOMIE WILGOTNOŚCI.
 • ASEPTYCZNOŚĆ miedzianego wymiennika ciepła
 • IZOLACJA mikro-czerpni i mikro-wyrzutni
 • KRÓTKI CZAS i ŁATWOŚĆ MONTAŻU (około 2-3 godziny)
 • DODATKOWE FILTRY zabezpieczające przed zanieczyszczeniami z zewnątrz
 • ŁATWOŚĆ KONSERWACJI - możliwość samodzielnego czyszczenia
 • CICHA PRACA, niskie zużycie energii elektrycznej
 • Wysoka TRWAŁOŚĆ, możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat
 • Możliwość pracy W TRYBIE AUTOMATYCZNYM w oparciu o parametry powietrza
 • KONTROLA ZDALNA PARAMETRÓW POWIETRZA (wilgotność, zanieczyszczenia VOC, CO2) w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym, (bluetooth, z pilota i smartofna)

Promocja rekuperatorów PRANA dla niezdecydowanych - WEŹ NA PRÓBĘ

Akcja promocyjna na rakuperatory PRANA - WEŹ NA PRÓBĘ

Tego w rekuperacji jeszcze nie było - klient może zamówić dowolny model rekuperatora Prana Premium+ i zwrócić w terminie do 30 dni bez uzasadnienia! Ślady użytkowania nie mają znaczenia, wystarczy, że urządzenie jest sprawne. Marka PRANA to jakość premium bez kompromisu albo zwrot pieniędzy!

źródło i zdjęcia: Ecoventeam, marka PRANA

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum