Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

STIEBEL ELTRON: wentylacja z odzyskiem ciepła
Na jakość powietrza, którym oddychamy bezpośredni wpływ ma działalność człowieka. Smog to nie jedyny kłopot, z jakim muszą mierzyć się nasze płuca. Kolejnym problemem są wszechobecne pyłki wywołujące alergie. Obecnie, nie ma zatem okresu w ciągu roku, w którym szkodliwe substancje nie atakowały naszego układu oddechowego - w okresie wiosenno-letnim to wciąż pojawiające się alergie, w jesienno-zimowym - unoszący się smog. STIEBEL ELTRON wskazuje, jak można dbać o środowisko i własny portfel.

Jak najskuteczniej wykorzystywać klimatyzację?
Z klimatyzatora, jak z każdego innego urządzenia pobierającego energię elektryczną, należy nauczyć się korzystać w ekonomiczny sposób. Jeżeli chcemy jak najmniej odczuć koszty schładzania mieszkania podczas upałów, musimy wiedzieć, jak poprawnie ustawić pracę klimatyzacji.

Jak działa wentylacja grawitacyjna?
Najczęściej spotykanym rodzajem wentylacji w polskich domach jest wentylacja grawitacyjna. Jest to wentylacja pasywna, oparta o działanie sił przyrody – w głównej mierze efektu kominowego.

Dlaczego kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła to przyszłość?
Średnio ponad 80% swojego życia spędzamy w budynkach. Wprowadzając kontrolowaną wentylację, można poprawić jakość powietrza i nie marnować bez sensu ciepła podczas wietrzenia pomieszczeń. Z doświadczonym projektantem można również uzyskać atrakcyjne dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE.

Nie planuj termomodernizacji bez rekuperacji!
W ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby budynków termomodernizowanych. Ze względu na stale rosnące ceny energii elektrycznej zaczęliśmy poszukiwać sposobów na poprawę efektywności energetycznej budynków, w których mieszkamy, po to, by najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić na rachunkach.

Czy rekuperacja się opłaca?
Czy wentylacja zawsze musi oznaczać utratę ciepła, reakcję alergiczną i zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu? Teraz nie musimy już wybierać między oszczędzaniem, ciepłem i świeżym powietrzem. Rozwiązaniem łączącym wszystkie te cechy jest urządzenie z systemem rekuperacji.

Optymalny mikroklimat wnętrza, czyli klimatyzatory pokojowe
Klimatyzacja to niewątpliwie zbawienne rozwiązanie, zwłaszcza w okresie upalnego lata z temperaturą na zewnątrz znacznie przekraczającą 30°C przez większą część dnia. Coraz częściej korzystamy więc z klimatyzacji i nie tylko w naszych mieszkaniach, ale także przebywając w biurze, jadąc samochodem, w pracy, robiąc zakupy, czy będąc ze znajomymi w kawiarni. Ale czy korzystamy z niej mądrze? Czy zawsze klimatyzacja korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?
Podczas korzystania z klimatyzacji powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejsza zasada właściwego korzystania z klimatyzacji dotyczy różnicy temperatur między pomieszczeniem klimatyzowanym i nieklimatyzowanym.

Dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną?
W obecnie budowanych domach ze szczelnymi oknami, drzwiami i ścianami wentylacja grawitacyjna nie działa w sposób prawidłowy, w wyniku czego do czynienia mamy z nadmierną wilgocią, parowaniem okien, zanieczyszczonym powietrzem.

Nawiewniki ciśnieniowe czy higrosterowane?
Ekspert firmy FLOP SYSTEM Janusz Kopecki opowiada o rodzajach nawiewników i podpowiada które z nich wybrać.

Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.

Wspólne działanie rekuperatora i klimatyzatora
Rekuperator i klimatyzator to dwa zupełnie odmienne urządzenia, ale mogą z powodzeniem współpracować ze sobą, podnosząc tym samy komfort mieszkańców.

Zalety i wady posiadania rekuperatora
Instalacja rekuperacji ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. „Wady” wynikają zazwyczaj z nieprawidłowego doboru urządzenia, błędów montażu lub niewłaściwego rozprowadzenia przewodów wentylacyjnych.