Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak ustawiać parametry pracy rekuperatora w zimie?
W okresie grzewczym zadaniem rekuperatora jest odzysk ciepła z powietrza zużytego i dogrzanie nim powietrza nawiewanego, a także ewentualne dowilżenie.
Global Tech
Jak działa rekuperacja?
Rekuperacja to odzyskiwanie ciepła w celu dalszego jego wykorzystania. Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach. W układach wentylacji mechanicznej w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się ją w celu zmniejszenia zużycia energii na cele grzewcze.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jesteś tym, czym oddychasz
Żyjemy (na szczęście) w czasach, gdzie uwidocznia się trend dbania o zdrowy tryb życia i zdrowe żywienie. Popularne są akcje uświadamiania konsumentów aby sprawdzali z czego tak naprawdę składają się produkty żywnościowe, które kupują ("Wiesz co jesz", "You are what you eat" – ang. "Jesteś tym co jesz").
Ensto Pol
Ensto: O czym należy pamiętać przy projektowaniu wentylacji w naszym domu?
Wentylacja jest doskonałym pomysłem na zdrowy i oszczędny dom. Jednak warunkiem jej poprawnego działania jest dobry projekt i wykonanie. Podstawową zasadą przy projektowaniu wentylacji, jest jej dokładne zaplanowanie przed rozpoczęciem powstawania domu. Późniejsze przeróbki w konstrukcji domu mogą być bardzo kłopotliwe i kosztowne. Projekt wentylacji powinien być wykonany przez sprawdzonego fachowca.
Flop System
Co zrobić jeżeli "pocą" nam się okna?
Jest tylko jedna przyczyna: stosunek wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu, w którym jest zamontowane to właśnie okno do temperatury powierzchni szyby (lub ramy tego okna) jest niewłaściwy, tzn. taki, przy którym para wodna musi zamienić się w wodę = "zaparowane okna".
Ensto Pol
Ensto: Wentylacja zapewnia najlepszy klimat wewnątrz pomieszczeń
Wentylacja w budynku jest możliwa dzięki różnicy ciśnień wytwarzanej w sposób mechaniczny lub naturalny (na skutek działania temperatur i wiatru).
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Współpraca rekuperatora z gruntownym wymiennikiem ciepła
Gwarancją skutecznej i wydajnej pracy systemu wentylacyjnego z GWC jest wybór dedykowanego rekuperatora. Zaprojektowane do takiej współpracy urządzenia zapewniają optymalną i energooszczędną pracę.
REKUPERATORY.PL
Rola rekuperacji wczesną wiosną
Temperatury nie rozpieszczają nas w tym roku: wczesnym rankiem system pomiarowy we Wrocławiu zanotował tylko 8 stopni C! Rekuperator robi jednak swoje i energią, jaką odzyskuje z powietrza wywiewanego z pomieszczeń, ogrzewa strumień świeżego powietrza zewnętrznego, który jest nawiewany do domu.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Centrala z wymiennikiem krzyżowym czy z przeciwprądowym?
Zmieniające się zapotrzebowanie rynku wymusiło na producentach opracowanie central wentylacyjnych charakteryzujących się wyższa niż dotychczas sprawnością odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Powstały centrale z tzw. wymiennikami przeciwprądowymi. Charakteryzują się dużą czynną powierzchnią wymiany ciepła i osiągają temperaturową sprawność odzysku ciepła do 95%.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak dobrać odpowiedni rekuperator do budynku jednorodzinnego?
Rekuperator ma za zadanie dostarczyć do budynku odpowiednią ilość powietrza świeżego i usunąć z niego powietrze zużyte przy możliwie maksymalnym odzysku ciepła. Wielkość urządzenia powinna być dobrana na tzw. projektowy strumień powietrza. Jest on zależny m.in. od wielkości budynku (objętości), typu pomieszczeń i ilości osób w nim przebywających.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Ogrzewanie nadmuchowe powietrzne - współpraca z rekuperatorem
To rozwiązanie dla fanatyków oszczędzania energii. Odzysk ciepła z powietrza możliwy jest w praktyce z pomieszczeń takich, jak łazienka i kuchnia, skąd powietrze usuwane jest bezpośrednio do atmosfery.
AWENTA E.W.A. Chomka Sp.J.
Awenta: Podłączamy wentylator z czujnikiem wilgotności
Wentylator opatrzony symbolem H czyli wyposażony w czujnik wilgotności można podłączyć na dwa sposoby.
Flop System
Czy rekuperatory mają wpływ na nasze zdrowie?
Z zadowoleniem zaobserwować można w Polsce rosnące zainteresowanie właściwie realizowaną wentylacją wnętrz mieszkalnych ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę, że problem zanieczyszczenia powietrza istnieje również w ich własnym domu. Efektowne wykonanie nie gwarantuje jednak satysfakcji użytkownika. Kluczową sprawą jest odpowiednia koncepcja uwzględniająca specyfikę wnętrza.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Co łączy się z przewymiarowaniem wydajności centrali?
Dobierając centralę wentylacyjną stosownie do kubatury naszego domu i naszych oczekiwań odnośnie ilości świeżego powietrza zaleca się dobrać ją z uwzględnieniem większej wymiany powietrza niż wynika to minimum higienicznego.
Ensto Pol
Ensto: Efektywne dogrzewanie pomieszczeń
Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu jest zadaniem trudnym i nie zawsze osiągalnym za pomocą standardowego systemu ogrzewania. Sezon grzewczy w blokach mieszkalnych często zaczyna się znacznie później, niż chcieliby tego mieszkańcy, a domki letniskowe szybko wychładzają się podczas jesiennych nocy, podczas gdy ich właściciele wciąż pragną korzystać z uroków natury poza miastem.